Praca nad powołaniem „Uniwersytetu Malow” to główny punkt porozumienia o współpracy, które podpisały władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz firmy Malow.
Porozumienie ma zacieśnić współpracę Uczelni z jedną z największych firm w regionie. Oprócz wspólnego zabiegania o środki unijne, szkolenia pracowników, czy możliwości praktyk, staży, a nawet zatrudnienia absolwentów PWSZ, dokument inicjuje prace nad powołaniem specjalnego inkubatora naukowo-badawczego. „Uniwersytet Malow” pozwoli między innymi prowadzić praktyczne zajęcia
i szkolenia dla obecnych oraz przyszłych pracowników firmy. Będzie to miejsce, które połączy zarówno uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i środowisko naukowe PWSZ, jak i pracowników firmy Malow.
Warto dodać, że ścisła współpraca z pracodawcami w regionie to jeden z priorytetów władz PWSZ w Suwałkach. W najbliższym czasie Uczelnia nawiąże też współpracę z innymi przedsiębiorstwami w regionie. Wszystko po to, by dopasować ofertę kształcenia do potrzeb pracodawców w regionie i zapewnić absolwentom PWSZ dobrą i stabilną pracę.
Podpisanie porozumienia między PWSZ a firmą Malow było jednym z elementów spotkania władz Uczelni z obecnymi i przyszłymi członkami Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W spotkaniu, poświęconemu współpracy między szkołami ponadgimnazjalnymi, PWSZ, samorządem i przedsiębiorcami, wzięli udział między innymi : Czesław Renkiewicz (prezydent Suwałk) Tadeusz Chołko (wójt gminy Suwałk), Joanna Woronko (Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach), Jan Orłowski (Dyrektor Zespołu Szkół w Dowspudzie), Teresa Dzienuć (Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy), Krystyna Szczypiń (Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach), Waldemar Borysewicz (Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach) i przedstawiciele firm regionalnych (Henryk Owsiejew, Mirosław Szyszko, Bogdan Sadowski).