18.10.2019

Charytatywny koncert De Mono w Suwałkach

data wydarzenia: 25.10.2019

Urząd Gminy Suwałki oraz Podlaskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Koło w Suwałkach zapraszają na koncert charytatywny zespołu De Mono. Koncert odbędzie się 25 października w Suwalskim Ośrodku Kultury. Dochód z niego zostanie przeznaczony na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Brodzie Nowym.

 

De Mono | koncert Charytatywny Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną 
Piątek, 25.10.2019, godz. 19:00
Sala im. A. Wajdy, SOK, ul. Jana Pawła II 5

bilety: 55,70, 80, 90 i 100 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK

Zespół De Mono ma swoje źródło w Mono – zespole założonym w 1984r. przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza. W 1987 do zespołu dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy. Wszyscy członkowie zgodnie ustalili, że nowy skład to nowy początek i potrzebna jest nowa nazwa i nowe utwory. Została przyjęta propozycja Marka De Mono.

Marek Kościkiewicz, znany już wtedy jako zdolny kompozytor i twórca przebojów, napisał teksty, wspólnie z resztą zespołu skomponował nowe utwory i po kilku miesiącach prób zespół dał swój pierwszy koncert w Warszawie. Debiutancka płyta De Mono – ”Kochać Inaczej”, ukazała się w 1989r. Album zdobył szereg nagród i wyróżnień. Tytułowy utwór był notowany na Liście przebojów Programu Trzeciego przez ponad rok i stał się polskim evergreenem. De Mono zyskało wtedy tytuł zespołu roku, a piosenka „Kochać inaczej” – przeboju roku.

Kolejny album, wydany w 1990, „Oh Yeah!” to nowe hity: „Moje miasto nocą” i „Zostańmy sami”. Zespół zaczął być zapraszany na największe festiwale w Polsce, m.in w Opolu i Sopocie i zagranicą, m.in. w Stanach Zjednoczonych. W 1992 roku De Mono wydała swój najpopularniejszy album „Stop”. Znalazły się na nim takie hity jak: „Znów jesteś ze mną”, „Statki na niebie” i „Ostatni pocałunek”. Kolejny album „Abrasax” (1994) szybko zyskał status złotej płyty. To z niego pochodzą przeboje „Kamień i aksamit” i „Zaklęci w tańcu”. Płyty „Stop” i Abrasax” zdobyły wiele nagród, a ich popularność zaowocowała nagrodą Fryderyka w kategorii Najlepszy Kompozytor dla Marka Kościkiewicza w 1994r. Wtedy też De Mono jako pierwszy polski wykonawca zdobył nagrodę MTV w kategorii Local Hero.

W 1999 roku zespół De Mono wydał płytę „Play”, z której pochodzi utwór „Kim naprawdę jesteś”. Piosenka trafia do filmu Macieja Dutkiewicza ,,Fuks”, a jej autor Marek Kościkiewicz skomponował całą muzykę do filmu. Multimedialny album „Play” zawierał, oprócz muzyki, niepublikowane wcześniej zdjęcia i teledyski. W 2001 roku ukazał się album „De Luxe” – ostatni nagrany w oryginalnym składzie w premierowymi utworami. Podobnie, jak poprzednie, albumu został wyprodukowany przez Marka Kościkiewicza i Wojtka Wójcickiego. To z niego pochodzą utwory „Tamtego lata”, „Żyj tylko chwilą”. Na „De Luxe” znalazł się również utwór „Poznaj Siebie”, napisany dla programu Big Brother.

Po wydaniu płyty „De Best” w 2004 roku zespół opuścił Andrzej Krzywy. W kolejnych latach w zespole pojawili się nowi wokaliści: Rafał Brzozowski, Antek Smykiewicz, Michał Karpacki, a ostatecznie – Tomasz Korpanty.

Skład De Mono:
Tomasz Korpanty – wokal
Marek Kościkiewicz – gitara
Robert Chojnacki – saksofon
Wojtek Wojcicki – klawisze
Darek Krupicz – perkusja
Łukasz Przesmycki – gitara basowa

***

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Suwałkach jest niedochodową, pozarządową organizacją rodziców, działającą od ponad 50 lat na rzecz osób niepełnosprawnych. Koło  w Suwałkach prowadzi trzy placówki: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, Środowiskowy Dom Samopomocy i Zespół Rehabilitacyjno -Terapeutyczny, gdzie z różnych form wsparcia korzysta  78 osób  niepełnosprawnych.

Placówki działają w budynkach po zlikwidowanych  wiejskich szkołach  przekazanych w dzierżawę przez  Gminę Suwałki i wyremontowane przez Stowarzyszenie w ramach środków pozyskanych z 1% podatku dochodowego, akcji i imprez  charytatywnych,  zbiórek publicznych, dotacji i darowizn. Istniejące budynki są niewielkie i uniemożliwiają zwiększanie oddziaływań. Wszelkie zebrane środki przeznaczamy na nasze cele statutowe / rozwój działalności rehabilitacyjnej niepełnosprawnych podopiecznych Stowarzyszenia a w tym celu konieczne jest stałe powiększanie bazy lokalowej służącej rehabilitacji .

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
11.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie