18.05.2017

Drużyna z Kaletnika wygrała Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym [zdjęcia]

Takiej znajomości przepisów ruchu drogowego i umiejętności udzielania pierwszej pomocy może im pozazdrościć niejeden dorosły. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaletniku zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej w 40. Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, a Jakub Wąsewicz z tej samej szkoły został najlepszym zawodnikiem.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Polski Związek Motorowy. Ponadto w inicjatywie aktywnie uczestniczyła: Policja, Kuratorium Oświaty, WORD w: Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Niniejsze przedsięwzięcie wpisuje się także w projekt Komendy Głównej Policji, realizowany pod hasłem: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W środę w Szkole Podstawowej Nr 43 w Białymstoku odbył się 40. Finał Wojewódzki Turnieju BRD w kategorii szkół podstawowych, w którym udział wzięło 17 czteroosobowych drużyn z terenu całego naszego województwa. Uczniowie musieli napisać dwa testy z zagadnień związanych z przepisami ruchu drogowego. Ponadto pokonać specjalnie przygotowany rowerowy tor przeszkód, połączyć teorię z praktyką i zademonstrować swoje umiejętności na terenie profesjonalnego miasteczka ruchu drogowego oraz wykazać się w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do 40. Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, który w tym roku odbędzie się 12-14 czerwca w Nidzicy zakwalifikowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Kaletniku, w składzie:

- Karolina Augustynowicz;

- Gabriela Bednarko;

- Tomasz Makowski;

- Jakub Wąsewicz.

Z kolei najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jakub Wąsewicz. Na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Krasnopolu, zaś na trzecim - uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszynach.