15.07.2022

Koncertowy weekend w regionie. W Starym Folwarku Wigrosfera i festyn transgraniczny

Przed nami kolejny lipcowy weekend. Wakacje w pełni i choć pogoda nie zawsze sprzyja organizacji imprez plenerowych, wiele się będzie działo.

W piątek, 15 lipca, rozpoczyna się festiwal Wigrosfera. Wybitni muzycy wystąpią najpierw w Suwalskim Ośrodku Kultury, a w sobotę przeniosą się nad Wigry.

DZIEŃ I Wigrosfery – 15.07.2022 – Suwałki – Suwalski Ośrodek Kultury

Godz. 19.00
NEOQUARTET – „STRING THEORY”

Wykonawcy:
Karolina Piątkowska – Nowicka – elektryczne skrzypce
Paweł Kapica – elektryczne skrzypce
Michał Markiewicz – elektryczna altówka
Krzysztof Pawłowski – elektryczna wiolonczela
Radosław Deruba – wizualizacje

String Theory to unikatowy projekt trójmiejskiego kwartetu smyczkowego NeoQuartet. Czwórka znakomitych instrumentalistów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej eksploruje nieodkryty świat brzmień elektrycznego kwartetu smyczkowego z użyciem najnowszych zdobyczy technologicznych. Współtworzący dzieło trójmiejski artysta sztuka wizualnych Radosław Deruba opowiada na żywo wizualną historię powstałą do autorskiej muzyki NeoQuartet.

Godz. 20.00
BARTOSZ WEBER/VTR

Wykonawcy:
Bartosz Weber – elektronika, samplery
Wiktor Podgórski – wizualizacje

W sobotę, 16 lipca, o godzinie 18.00, rozpocznie się występ grupy „Taki sobie quartet” w ramach cyklu koncertów Na Dywaniku u Marii na Placu Marii Konopnickiej.

Będzie to balladowy wieczór z piosenką o miejscach, w których aktualnie nas nie ma, z piosenką o letnich zauroczeniach, z mądrościami życiowymi, w klimatach K. I. Gałczyńskiego, L. Staffa, E. Stachury, Starego Dobrego Małżeństwa.

Z kolei o godzinie 19.00 w Kawiarence Artystycznej SOK usłyszymy Tears in a Pocket. Trio z Łomży wykonuje muzykę, która jest połączeniem alternatywnych gatunków takich jak indie, post lub math rock. To pełne eksperymentów partie instrumentalne, fragmenty o niestandardowej rytmice i melodyjne wokale które na żywo tworzą niecodzienny performance.

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają w sobotę do amfiteatru miejskiego nad Neckiem, o godz. 18:00, gdzie odbędzie się koncert zespołu Trzy Gitary, czyli jednej z najlepszych polskich grup wykonujących przeboje Czerwonych Gitar i Trzech Koron.

Wysoki poziom artystyczny zespołu, a nade wszystko łudząco podobne do oryginału głosy muzyków powodują, iż koncerty Trzech Gitar stają się niezwykłą muzyczną podróżą do lat, w których na listach przebojów królowały hity Czerwonych Gitar i Trzech Koron. Wyśmienita zabawa gwarantowana! Wstęp wolny.

Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach zaprasza natomiast na osiemnaste urodziny zespołu Raczkowiacy. W programie koncert jubilata oraz występy zaprzyjaźnionych zespołów, m. in.: zespołu Czerwieniacy z Kolna, Oleckiego Echa, chóru Pojezierze z Ełku, zespołu z Innej Bajki z Raczek oraz mnóstwo dobrej zabawy, humoru i wzruszeń. Początek o godz.13:00 w nowej Sali widowiskowej w Raczkach. Wstęp wolny.

Dwie imprezy odbędą się w sobotę w Starym Folwarku. To Festyn " Odkryj tajemnice dziedzictwa kulturowego Polski i Litwy" oraz drugi dzień Festiwalu Wigrosfera.

Festyn będzie zwieńczeniem unijnego projektu Interreg Polska-Litwa, jaki Gmina Suwałki realizowała wespół z rejonem solecznickim. W jego ramach zmodernizowany został plac gminny w Starym Folwarku.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00. Wystąpią gminne zespoły Wigranie, Sonus oraz młodzi akordeoniści z Gminy Suwałki,   z Ośrodka Czytelnictwa i Kultury Gminy Suwałki, Onegdaj z Filipowa, a także Zespół Pieśni i Tańca z Solecznik, grupa z  Mariampola.

w trakcie występów zespołów: konkursy, animacje dla dzieci, warsztaty rękodzieła i warsztaty kulinarne realizowane przez WPN., w tym ok. godz. 20.00 grochówka dla publiczności.

Na zakończenie zaplanowano efektowny pokaz laserów.

Program

17.10-17.30 zespół WIGRANIE

17.30-17.40 konkurs dla publiczności

17.40-18.00 zespół SONUS

18.00-18.10 konkurs dla publiczności

18.10-18.40 koncert akordeonowy w wykonaniu młodzieży z Gminy Suwałki

18.40-18.50 konkurs dla publiczności

18.50-19.30 zespół pieśni i tańca „Znad Mereczanki” z Rejonu Solecznickiego

19.30-20.00 występ Teatru ZAMANIONY

20.00-20.30 zespół ONEGDAJ

20.30-21.15 zespół TRIO

21.15-22.00 zespół AGE z Marijampola

22.00 pokaz laserów

- Podczas Festiwalu Wigrosfera na scenie nad Jeziorem Wigry swoje projekty zaprezentują: twórca elektroniki Bartosz Dziadosz – Pleq wraz ze skrzypkiem Adamem Roszkowskim; czołówka polskich jazzmanów w projekcie Radek Nowicki Trio oraz jedna z najbardziej obiecujących artystek europejskiej sceny modern classical – Yana. Widownia podczas koncertu nad Jeziorem Wigry będzie mogła również obcować z wizualno - dźwiękowym kolażem na 18 telewizorów analogowych wraz  z 18 odtwarzaczami dvd i projektorem cyfrowym w ramach artystycznej instalacji Aleksandry Hewelt – informują organizatorzy.

16.07.2022 – Plaża PTTK w Starym Folwarku

Godz. 19.00
ROSHKO / DZIADOSZ – “CONFLICT OF HARMONY”

Wykonawcy:
Bartosz Dziadosz – elektronika
Adam Roszkowski – skrzypce i elektronika

Bartosz Dziadosz I Adam Roszkowski spotkali się wiosną 2022 roku na warszawskim Mokotowie. Ich drogi skrzyżowały się w sposób spontaniczny, a rozmowy o muzyce doprowadziły do stworzenia projektu Conflict of Harmony. Nieszablonowość, zamiłowanie do łączenia brzmień klasycznych z ambientem i elektroniką oraz skłonności do eksperymentowania i wychodzenia poza ramy jednego, konkretnego stylu umiejscawiają ich w nurcie muzyki nowej.
Conflict of Harmony to spotkanie dwóch muzycznych światów, reprezentowanych przez Adama Roszkowskiego i Bartosza Dziadosza. Przestrzeń, w której muzyka klasyczna łączy się z elektroniczną, a efektem tej fuzji jest dźwiękowo-filozoficzna ścieżka stworzona, by podążać za emocjami.

Godz. 20.00
RADEK NOWICKI TRIO – PROJEKT „SOAR”

Wykonawcy:
Radek Nowicki – saksofony,
Michał Miśkiewicz- perkusja, instrumenty perkusyjne
Kamil Piotrowicz – instrumenty klawiszowe

Projekt „Soar” jest to elektroakustyczny projekt inspirowany szeroko pojętą muzyką improwizowaną zainicjowany przez suwalskiego kompozytora i saksofonistę Radosława Nowickiego. Do wspólnego tworzenia zaproszenie zostali muzycy stanowiący ścisła czołówkę polskiej sceny improwizowanej.

Godz. 21.00
YANA – „SOLACE”

Wykonawcy: Joanna Bieńkowska (Yana) – fortepian, elektronika, syntezatory
Aleksandra Kowacz, Michalina Czajka – skrzypce
Anna Prusińska – altówka,
Maria Szagżdowicz – wiolonczela

Autorski projekt kompozytorki, skrzypaczki i wokalistki Joanny Bieńkowskiej (Yana). Trójmiejska artystka łącząc ciepłe i minimalistycznych brzmienia fortepianu, kwartetu smyczkowego i elektroniki tworzy niepowtarzalna ̨ atmosferę ̨ głębokiego relaksu.

Godz. 18 – 22
Aleksandra Hewelt – Orkiestra na wielość/jedność światów – Instalacja audio video

Podczas drugiego dnia festiwalu na terenie PTTK przy dawnym schronisku przygotowana będzie instalacja audio video, która jest wizualno-dźwiek̨owym kolażem found footage na 18 telewizorów analogowych wraz z 18 odtwarzaczami dvd i projektorem cyfrowym.

Na koncert 15 lipca w Suwalskim Ośrodku Kultury obowiązują bilety wstępu:
normalny 25 zł, ulgowy 15 zł (uczniowie, studenci, seniorzy)
do nabycia w kasie SOK oraz na stronie bilety.soksuwalki.eu

Koncert 16 lipca – Stary Folwark – wstęp wolny

Wydarzenia odbywające się na Plaży PTTK w Starym Folwarku będą transmitowane online. 
Po każdym koncercie odbędzie się studio festiwalowe, w którym artyści będą opowiadać o koncercie. 

Także w sobotę, na terenie klasztoru w Wigrach, odbędzie się projekcja filmu fabularnego o tematyce niepodległościowej z prelekcją historyczną dr Jarosława Schabieńskiego. Początek o 21.30.

W niedzielę, 17 lipca, o godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy na wieczór z muzyką na żywo, czyli koncert zespołu The Walls Will Collapse. Spotkanie muzyczne odbędzie się na Bulwarach nad Czarną Hańczą w ramach serii letnich koncertów.

Natomiast o godz. 19.00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra rozpocznie się jeden z pięciu koncertów organizowanych przez Teatr Otwarty w Gdańsku pod wspólnym tytułem „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród” dla uczczenia Roku Marii Konopnickiej.

 „A jak poszedł król na wojnę” – koncert inauguracyjny

wykonawcy:

Marlena Borowska – sopran
Monika Dyngosz – mezzosopran
Jacek Szymański – tenor
Wojciech Dyngosz – baryton
Dariusz S. Wójcik – bas/ recytacja
Franciszek Lewandowski – fortepian
Ewa Maria Stąpór – słowo o muzyce

w programie: pieśni artystyczne XIX i XX wieku do słów Marii Konopnickiej, popularne pieśni patriotyczne oraz poezja Marii Konopnickiej

Wcześniej, bo o godz. 12.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej
„odbędzie się  koncert południowy dla dzieci i rodziców

wykonawcy:    
Marlena Borowska – sopran
Dariusz S. Wójcik – bas/ recytacja
Franciszek Lewandowski – fortepian

w programie: pieśni z cyklu „Cztery Pory Roku” Zygmunta Noskowskiego do słów Marii Konopnickiej

Augustowskie Placówki Kultury zapraszają natomiast na koncert w ramach Cameraty Augustoviany w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Augustowie (Plac Księdza Szkiłądzia 1). Wystąpią solista Benedict Kloeckner, wykładowcy X Warsztatów Wiolonczelowych: Marcin Zdunik, Maria Leszczyńska, Dorota Bojarczuk i Jan Lewandowski oraz 36 wiolonczelistów studentów Warsztatów Wiolonczelowych. Początek o 18.00.

 

Źródło: materiały prasowe organizatorów

Fot. Suwalski Ośrodek Kultury- Krzysztof Mierzejewski, Wigrosfera 2020

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.15.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie