Przyjęcie uchwały o powołaniu z dniem 1.01.2015 Gminnego Ośrodka Kultury w Krzywem oraz projektu m.in. herbu, sztandaru, flagi, pieczęci i odznaki za zasługi dla Gminy Suwałki znalazły się w porządku obrad XLVII sesji Rady Gminy. Uchwały i projekty przyjęto większością głosów. Jedynym radnym głosujący przeciw powołaniu GOK był... Maciej Suchocki, przewodniczący Rady miny, mieszkaniec ... Krzywego.
- Nie głosowałem przeciwko powołaniu GOK-u, ale przeciw usamodzielnieniu tej jednostki – swój sprzeciw tłumaczy M. Suchocki. - Uważam, że GOK powinien pozostać w strukturach organizacyjnych Urzędu Gminy, co zmniejszyłoby biurokrację i obniżyło koszty. Wydzielenie ośrodka jako samodzielnej jednostki samorządowej oznacza konieczność powołania dyrektora, co zresztą zapisano w statucie, odrębnej księgowości, o czym już nie wspomniano. Ale jako mieszkaniec gminy i Krzywego cieszę się, że taki ośrodek powstał, że zaczyna prężnie działać, żer wreszcie po dziesięcioleciach starań Krzywe, które w historii nie mało szkoły, remisy strażackiej czy świetlicy wiejskiej, doczekało się placówki kulturalnej, w której czas mogą spędzać dzieci, młodzież i spotykać się mieszkańcy.
Jak napisano w uzasadnieniu uchwały o powołaniu GOK: „Placówka będzie jedynym takim obiektem na terenie Gminy Suwałki o tak różnorodnych funkcjach, dzięki czemu stanie się wizytówką samorządu oraz przyczyni się do znaczącego podniesienia jej atrakcyjności turystycznej”. Dodajmy, że działalność GOK finansowana będzie z budżetu gminy, ale też z dochodów własnych uzyskanych przez ośrodek.
Radni, większością głosów, przyjęli też uchwałę określającą projekty herbu, flagi, banneru, sztandaru, pieczęci, łańcuchów i odznaki za zasługi dla Gminy Suwałki.
Stosowany dotychczas herb naszej gminy jest połączeniem elementów herbu miasta Suwałki i Powiatu Suwalskiego, nie spełnia wymogów stawianych przez Komisję Heraldyczną działającą przy Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji – projekt uchwały uzasadniał Dariusz Wojciech Saweliew, kierownik Referatu ds. Polityki Społeczno – Gospodarczej UG Suwałki. – To są tylko projekty, które, po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Heraldycznej, jeszcze raz będą przedmiotem obrad Rady Gminy i dopiero po przejęciu przez nią uchwały, herb wraz z insygniami, będzie mógł być stosowany zgodnie z prawem.
Radni oprzyjęli też uchwałę w sparwie zmian w statucie Gminy Suwałki i zapoznali się z informacją przewodniczącego Rady Gminy z przeprowadzonej analizy oświadczeń majątkowych złożonych przez radnych na dwa miesiące przed końcem kadencji.