04.11.2015

Mały wielki szczegół, czyli wybieramy armaturę idealną!

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór baterii, coraz to efektowniejszych i wygodniejszych w użyciu. Bez problemu można ją dobrać do stylu wnętrza bądź uczynić z niej wyeksponowany element dekoracyjny. Jeżeli skupimy się na samym wyglądzie to dużym powodzeniem cieszą się baterie o opływowych kształtach oraz te z zaokrąglonymi kantami.

Gładka powierzchnia, minimalizm i prostota formy królują obecnie w naszych kuchniach i łazienkach. Korpusy wykonane najczęściej z chromowanego mosiądzu coraz częściej przełamują ciekawe materiały o różnej fakturze- wstawki ze szkła, kamienia, elementy matowe z błyszczącymi, kolorowe tworzywa sztuczne dodatkowo pokryte powłoką fotoluminescencyjną!(Teka) Jednak wygląd to tylko wierzchołek góry lodowej w wyborze odpowiedniej baterii. Jak mądrze wybrać? Czym się kierować? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Jeżeli chodzi o rodzaje baterii, oprócz oczywistego podziału ze względu na miejsce przeznaczenia (kuchnia/łazienka, umywalka/wanna/itd.), możemy podzielić je m.in. na:

- jednouchwytowe/dwuuchwytowe,

- sztorcowe/naścienne,

- podtynkowe/natynkowe,

- zwykłe/termostatyczne.

Baterie jedno- i dwuuchwytowe.

W bateriach jednouchwytowych, zwanych także mieszkowymi, temperaturę jak i natężenie przepływu wody ustawia się za pomocą jednego uchwytu. Daje to możliwość szybkiej regulacji żądnej temperatury i strumienia wody. Poszczególne modele różnią się kształtem, długością wylewki, a także konstrukcją- ruchomą lub nie. Baterie dwuuchwytowe poosiadają dwa kurki – jeden do ciepłej, drugi do zimnej wody. Ustawienie wymaganej temperatury i strumienia wymaga czasu, podczas którego cały czas leci woda. Nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie, dlatego baterie mieszakowe cieszą się sukcesywnie wzrostem popularności.

Baterie sztorcowe i naścienne.

W zależności od instalacji, ceramiki, stylu łazienki, możemy zadecydować o umieszczeniu armatury bezpośrednio do instalacji wodnej, czyli na ścianie, lub na/obok urządzeń sanitarnych. Baterie sztorcowe, czyli stojące, najczęściej instaluje się przy umywalkach, zlewozmywakach. Wymaga to nieraz dodatkowego miejsca na blacie. Przy wannach wolnostojących nie mamy możliwości montażu baterii jak w krawędzi wanny lub obok niej. Baterie naścienne najczęściej montowane są przy prysznicu, ale także pojawiają się często przy wannach i umywalkach. Opcje montażu w obu przypadkach maja swoje zalety i wady, choćby w utrzymaniu czystości.

Baterie podtynkowe i natynkowe.

Baterie podtynkowe składają się z dwóch elementów: podtynkowego w ścianie i podłączonego do instalacji oraz elementu natynkowego, mocowanego po wykończeniu powierzchni (wylewka + mieszacz/uchwyty) i tylko on jest widoczny. W bateriach natynkowych te dwa elementy są widoczne. Nie bez znaczenia są tu walory estetyczne baterii w odniesieniu do gabarytów, kształtu, koloru itp.

 Baterie zwykłe i termostatyczne.

W zwykłych bateriach, niezależnie jedno- czy dwuuchwytowych, sztorcowych czy naściennych, sami ustalamy temperaturę wody. W przypadku nagłego odcięcia zimnej lub ciepłej wody uzyskamy „wrzątek” lub lodowatą wodę, co nie jest przyjemnym uczuciem. W bateriach termostatycznych mamy gwarancję precyzyjnie dobranej temperatury według naszych potrzeb, w zakresie 15-60 stopni Celsjusza. Istotną zaletą jest szybki czas uzyskania pożądanej temperatury jak i ich bezpieczeństwo- gwarantują one stałą temperaturę bez względu na spadki ciśnienia, czy odcięcie wody. Bezpieczeństwo przed przypadkowym oparzeniem obudową też nam nie grozi dzięki specjalnej konstrukcji samej baterii.

Jeżeli podejmiemy już decyzję o wyborze baterii na podstawie tych 4 podziałów, warto jeszcze zastanowić się nad trwałością i oszczędnością poszczególnych modeli. Okres użytkowania baterii wydłuży nam na pewno ceramiczna głowica, dodatkowo głowica ceramiczna ECO (Teka) oszczędza energię, nie pozwalając na niepotrzebne zużycie gorącej wody. Działanie baterii jest identyczne jak w tradycyjnych bateriach. Pozwalają one również na użycie zimnej wody przy otwarciu w pozycji centralnej, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. Głowice TEKA spełniają normy NF- jedne z najbardziej surowych certyfikacji w Europie. Ta uznana marka udziela 24-miesięcznej gwarancji i co bardzo ważne, zapewnia serwis w domu klienta.

Marka Teka dysponuje ciekawymi rozwiązaniami w kwestiach funkcjonalności, trwałości, ekonomii, a także estetycznego wyglądu, m.in. dzięki:

ANTI-SCALDING- specjalny system w głowicach ceramicznych i termostatach pozwalający kontrolować temperaturę wody gwarantuje bezpieczeństwo,

WATER SAVING- ogranicznik przepływu, który umożliwia regulację siły strumienia wody bez względu na jej temperaturę

HOT WATER LIMITER- pierścień regulacji temperatury, za pomocą którego można kontrolować dopływ ciepłej i zimnej wody,

ANTI-SCALE- system zapobiegający osadzaniu się kamienia,

COLD TOUCH, REDUKTORY SZUMÓW, BLOKADA BEZPIECZEŃSTWA 38ºC, ZABEZPIECZENIE PRZED ODCISKAMI PALCÓW, MOONLITE – KSIĘŻYCOWA POŚWIATA .

Gdzie w Suwałkach znaleźć idealną armaturę? Ekspozycja licząca ok 120 baterii, fachowe doradztwo, serwis gwarancyjny wielu uznanych marek, znajduje się w San Studio przy ulicy Mickiewicza. Znajomość najróżniejszych problemów i bolączek klientów, dwudziestoletnie doświadczenie w branży, pozwala handlowcom na najwyższą perfekcję w indywidualnej obsłudze klienta.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.11.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie