W ostatnich latach bycie singlem stało się niezwykle popularne. Dwudziesty pierwszy wiek sprawił, że mamy mniej czasu i chęci na tworzenie bliskich relacji. Praca, nauka, hobby, pogoń za lepszym życiem często sprawiają, że nie mamy siły, ani ochoty na angażowanie się w poważne związki.
Bywa też tak, że zranieni doświadczeniami z przeszłości nie chcemy zaczynać emocjonalnych znajomości. Najzwyczajniej w świecie boimy się odrzucenia oraz bólu związanego z miłosnymi niepowodzeniami. Pomimo wszechobecnie królujących przelotnych romansów, przygód na jedną noc i niezobowiązujących układów, wielu ludzi decyduje się na życie w związku. Dlaczego?
- Oprócz podstawowych potrzeb fizjologicznych takich jak jedzenie, woda, tlen czy zaspokojenie seksualne, każdy człowiek posiada również potrzeby natury psychologicznej, bardziej duchowej. Obok potrzeby poczucia bezpieczeństwa czy też samorealizacji, ogromną rolę odgrywa potrzeba miłości i przynależności – mówi Justyna Żukowska, rzecznik portalu Flirtak.pl.
- Człowiek potrzebuje bliskości oraz ciepła drugiej osoby. Poczucia, że jest dla kogoś ważny i może na kimś polegać. Lubimy dzielić się swoimi radościami, a w razie ciężkich chwil potrzebujemy pomocnej dłoni. Do tego pragniemy czuć się atrakcyjni, pożądani i co najważniejsze- kochani. To naturalne i jak najbardziej normalne. Nie należy zatem uważać potrzeby miłości za słabość - dodaje.
W wielu sytuacjach pomocni stają się przyjaciele i rodzina, jednak to wyjątkowe połączenie zrozumienia i intymności może dać nam tylko jedna osoba - miłosny partner. Nic zatem dziwnego, że w każdym z nas, prędzej czy później rodzi się potrzeba bycia z kimś naprawdę blisko.
- Bycie singlem to nic złego, w szczególności, gdy jest to świadomy wybór, jednak wielu ludzi jest samotnych z braku perspektyw lub z konieczności. Taki stan rzeczy w dużej mierze zależy od naszych wyborów i sposobu myślenia - komentuje Justyna Żukowska.
Co więc należy zrobić, aby zmienić swój status z „wolny/a” na „w związku”?
Najważniejsze to otworzyć się na ludzi i nie obawiać się wyjść z domu. Najlepiej odwiedzać miejsca, w których czujemy się komfortowo, i które wiążą się z naszymi pasjami oraz upodobaniami. Zwiększa to szansę na spotkanie kogoś o podobnych zainteresowaniach, a co za tym idzie, daje większe możliwości do rozpoczęcia rozmowy i nawiązania bliższego kontaktu.
- Dla ludzi pochłoniętych pracą i obowiązkami stworzyliśmy portal randkowy Flirtak.pl. To doskonałe miejsce, aby rozpocząć poszukiwania swojej drugiej połówki. W sieci znajduje się mnóstwo samotnych i niesamowicie ciekawych ludzi, którzy podobnie jak miliony innych użytkowników szukają miłości właśnie w Internecie - odpowiada rzecznik prasowa.
Na początku należy stworzyć odpowiedni profil na portalu, który w jak najlepszy sposób odzwierciedli naszą osobowość, a jednocześnie zainteresuje potencjalnych kandydatów. Już na tym etapie dość znacząca jest prawdomówność. Nie lubimy być oszukiwani, a nadmierne koloryzowanie prawdy może zaszkodzić nowej znajomości i przynieść niepożądane skutki podczas randki. Musimy się również zastanowić, jakiego partnera poszukujemy, co jest dla nas istotne i czego oczekujemy od związku.
Najważniejsze jednak są chęci i świadoma decyzja, że jesteśmy gotowi na poszukiwanie tej właściwej osoby. Początki nie zawsze są najłatwiejsze i trzeba się liczyć z niepowodzeniami lecz należy również pamiętać, że cierpliwość często popłaca, a wytrwałe poszukiwania mogą przynieść niesamowite rezultaty.