28.03.2025

OSP Rutka-Tartak otrzymała ciężki pojazd pożarniczy. Mercedes zastąpił Tatrę

Starania zarządu i prezesa OSP w Rutce-Tartak Mirosława Garniewskiego oraz wójta Piotra Sinkiewicza przyniosły efekt.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przekazała jednostce OSP w Rutce-Tartak pojazd ciężki GCBA 9/60 Mercedes Benz Actros 3341A. W przekazaniu uczestniczył Komendant Miejski PSP st. kpt. Jerzy Netter.

- Wszystko odbyło się bez kosztowo – cieszy się Piotr Sinkiewicz, wójt Rutki-Tartak. – Pozyskaliśmy tak nam potrzebny wóz strażacki ze zbiornikiem na 90 tys. litrów wody. Pojazd ma już 20 lat, ale przejechał dotąd tylko 40 tys. kilometrów  i  jest całkowicie sprawny, w bardzo dobrym stanie.

- Tego, niestety nie mogę powiedzieć o naszym  40-letnim ciężkim pojeździe marki Tatra – mówi Piotr Sinkiewicz. – Jego metalowe zbiorniki już przeciekają, będziemy mogli sprzedać starą Tatrę, a Mercedesa używać przez kolejnych 20 lat.

Gmina dużo zaoszczędziła. Kupno nowego pojazdu ciężkiego to wydatek ok. 2 mln zł. Jedyny koszt, jaki poniesie, związany jest z remontem boksu garażowego.

 

WD

Fot. KM PSP Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Sponsor walut
Kursy walut
04.01.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.1365 4.2201
USD 0.00% 3.8220 3.8992
GBP 0.00% 4.9486 5.0486
CHF 0.00% 4.3373 4.4249
Dodaj nowe og�oszenie