30.11.2016

Pięć złotych zasad korzystania z mediów społecznościowych + 1 srebrna

Facebook odwiedza przeszło 20 milionów użytkowników w Polsce, co jest liczbą bez mała czterokrotnie większą niż drugiego w kolejności serwisu społecznościowego. Jest to też ponad dwukrotnie więcej niż popularność razem wziętych Twittera i Instagrama, czyli odpowiednio drugiego i trzeciego medium tego rodzaju w naszym kraju . I choć szczegółowe zasady korzystania z nich są różne, to ich zawartość zawsze wynika wprost z naszych zachowań.

Przedstawiamy 5 złotych zasad, które powinny pomóc czerpać z nich jak najwięcej pozytywów, a jednocześnie sprawić, że inni będą chętniej wchodzili z nami w interakcje. Uzupełniliśmy listę o 1 srebrną, która jest wskazówką dla tych, którzy szukają podpowiedzi na temat optymalnych narzędzi do korzystania ze współczesnych mediów społecznościowych.

  • Bądź ciekawa/ciekawy innych i dla innych – głównym powodem, dla którego ludzie zaglądają na Facebooka i inne serwisy, jest chęć rozwoju zainteresowań, kontaktów oraz sama rozrywka. Dlatego przede wszystkimi warto udostępniać treści interesujące dla innych i obserwować profile publikujące ciekawe wpisy. Jeśli lubisz jazdę samochodem, to obserwuj profile, które dają ciekawe rady o prowadzeniu aut lub wiadomości motoryzacyjne. Nie krępuj się też nagrywać swoją jazdę i dzielić ciekawymi zdarzeniami lub spostrzeżeniami na drodze. Materiał, który nagrasz kamerką samochodową lub telefonem w uchwycie na szybie możesz zgrać na komputer, gdzie możesz wygodnie go przyciąć i poprawić jakość;
  • Bądź autentyczna/autentyczny – sugestia tyleż banalna, co kluczowa, bo wiele osób w Internecie przejawia inne zachowania niż w realnym kontakcie z innymi ludźmi. Pamiętajmy zatem, że znajomi nas znają, więc najlepiej reagować w sposób typowy dla siebie rezygnując z pokus na przesadnie negatywne czy pozytywne reakcje. Mogłyby one po prostu zabrzmieć fałszywie i tym samym zniechęcić znajomych. Warto ograniczyć też aktywności polityczne, społeczne lub światopoglądowe do minimum, o ile aktywizm na tym polu nie jest wpisany w naszą realną działalność. Zwiększy to też szansę na dostrzeżenie przez innych, jak już sprawa będzie dla nas miała fundamentalne znaczenie. Dlatego sugerujemy poprzestać na rzeczach potencjalnie fajnych, czyli jeśli lubisz spotkania ze znajomymi, to udostępniaj zdjęcia z fajnych imprez. Jeśli jesteś typem domatora, to dziel się wrażeniami ze swojego hobby. W obu przypadkach czasem warto skorzystać z komputera, aby ulepszyć grafikę.
  • Szczypta PRu – nasza aktywność w sieci w większości wypadków pozostaje tam na stałe, więc zadbajmy o to, żeby pozostawić po sobie pozytywne wrażenie. Wystarczy zrezygnować z negatywnie odbieranego zachowania, słownictwa i reakcji, które mogą być za jakiś czas powodem do wstydu. Dlatego jeśli coś wyprowadziło nas z równowagi, to przed zareagowaniem lepiej jest poczekać aż emocje opadną. Dobrą profilaktyką jest też skoncentrowanie na aktywnościach, które po prostu lubimy. Jeśli umiesz dobrze gotować, to pokaż potrawę, z której jesteś dumny. Jeśli radość sprawia Ci wychowywanie dzieci, to pochwal się swoim pomysłem na odrabianie lekcji z nimi. Gdy zaś czujesz się dobry w jakiejś grze, to nie krępuj się pokazywać swoje nagrania z rozgrywki. W oczach znajomych staniesz się wówczas pełnoprawnym partnerem do dyskusji lub wręcz ekspertem w tych dziedzinach.
  • Zasada ograniczonego zaufania – nie klikaj i nie wierz we wszystko. Nie ufaj nawet znajomym, ponieważ często wirusy komputerowe rozprzestrzeniają się za pomocą baz kontaktów. Jeśli otrzymałeś zdjęcie przez prywatną wiadomość, to potwierdź ze znajomym, czy rzeczywiście chciał Ci je wysłać. Jeśli zobaczyłeś szokującą informację na czyimś profilu, to zacznij od sprawdzenia źródła informacji, a jeśli ono nie budzi podejrzeń, to zapoznaj się z całością i potwierdź autentyczność w wyszukiwarce. Dopiero na samym końcu reaguj, komentuj lub udostępniaj dalej.
  • Ładne wideo i grafiki – dziś nie trzeba być profesjonalistą, żeby zrobić mem lub śmieszny klip. Filmy to także nie tylko domena YouTube, ponieważ i Facebook umożliwia umieszczanie takich materiałów. Mało tego, tak wgrane wideo automatycznie się odtwarza w aplikacjach mobilnych, więc pierwsze sekundy można od razu zobaczyć. Z tego względu krótkie klipy wideo są też ciekawsze niż tekst, zwłaszcza że większość z nas ma przy sobie smartfony, którymi można też łatwo nagrywać. Jeśli masz coś naprawdę ciekawego, to przyda się choć delikatna obróbka wideo, która poprawi jakość, wytnie zbędne fragmenty i uwypukli to, co najfajniejsze. Aplikacje z wbudowaną akceleracją graficzną mogą to robić szybciej niż te korzystające tylko z mocy procesora. Dzięki obsłudze OpenCL system z kartą Radeon będzie realizował to jeszcze szybciej.
  • Sprzęt - komputer do korzystania mediów społecznościowych nie służy tylko do przewijania strony głównej. Gdy wideo i obraz stają się tak istotne w odbiorze, to warto korzystać z zaawansowanej technologii, która jest dziś dostępna praktycznie dla każdego. Rozważając komputer wybierz dziś procesor co najmniej 4-rdzeniowy, bo taki pozwoli Ci płynnie i sprawnie przeglądać bogate w multimedia serwisy oraz szybciej obrobić grafikę. Obecnie najbardziej przystępnymi 4-rdzeniowcami są modele AMD Athlon X4 oraz AMD APU serii A8 i A10, które oferują moc potrzebną nawet do grania. Konstrukcje te ponadto w wielu wypadkach umożliwiają podkręcanie, dzięki czemu można dodatkowo zwiększyć wydajność komputera i to praktycznie bez dodatkowych kosztów. Jeśli zaś lubisz grać lub regularnie będziesz obrabiał wideo to zdecyduj się na komputer z zewnętrzną kartą graficzną. Najnowsza generacja kart graficznych Radeon Serii RX oferuje nie dość, że odpowiednią moc do wszystkich, nawet najbardziej wymagających gier, to jeszcze obsługuje nowe standardy wideo, jak HDR oraz OpenCL 2.0. Dzięki temu materiał wideo może uzyskać dodatkową głębię kolorów, a aplikacje z akceleracją graficzną niektóre funkcje będą realizować w czasie rzeczywistym, aby nie trzeba było zbyt długo czekać na efekt.
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
01.21.2025 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
20.01.2025

SZUKAM PRACY

20.01.2025

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie