Innowacyjne zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej w Przebrodzie i Szkole Podstawowej w Nowej Wsi.
W miniony piątek, 29 listopada piątka uczniów pod okiem Damiana Sołtysiuka i Katarzyny Gałaszewskiej ze Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak uczyła swoich kolegów z Gminy Suwałki zasad cyberbezpieczeństwa.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Tutoring w profilaktyce cyberpezpieczeństwa”, dzięki wsparciu z Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych. Szkoła, jako jedna z pięciu w kraju, zdobyła dofinansowanie dzięki wygranej w konkursie "CYBERBEZPIECZEŃSTWO, Edycja I — Społeczne i edukacyjne aspekty cyberbezpieczeństwa".
- Projekt zajęć z bezpieczeństwa w sieci z wykorzystaniem kodów QR, został doceniony przez jury konkursu. Zamysł był taki, że zajęcia prowadzą sami uczniowie, wcześniej przeszkoleni przez nauczyciela. Całość uczy, jak korzystając z internetu, unikać niebezpieczeństw - oszustów, naciągaczy i innych osób, które chcą skrzywdzić młodego człowieka - dodaje Katarzyna Gałaszewska dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak i pomysłodawca projektu.
- Uczniowie łatwiej przyswajają wiedzę przekazywaną przez kolegów. Wykorzystanie kodów QR i aplikacji Kahoot dodatkowo uatrakcyjniło pracę w grupach – mówi Damian Sołtysiuk nauczyciel informatyki.
Inauguracja projektu odbyła się w szkole 18 listopada z udziałem dr hab. inż. Jacka Leśkow, dyrektora Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej. Szef NASKa spotkał się też ze Zbigniewem Mackiewiczem, wójtem gminy i wziął udział w prowadzonych w szkole multimedialnych zajęciach „”Tutoring w profilaktyce cyberpezpieczeństwa”.