Rozpoczęła się dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. Na wybranych kierunkach zostały jeszcze wolne miejsca.
- Obecnie, na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia są jeszcze miejsca na architekturze krajobrazu, architekturze wnętrz, automatyce i robotyce, biotechnologii, ekoenergetyce, elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice, gospodarce przestrzennej, informatyce i ekonometrii, inżynierii biomedycznej, inżynierii rolno-spożywczej i leśnej, inżynierii środowiska, leśnictwie, logistyce, matematyce stosowanej, mechatronice, turystyce i rekreacji, zarządzaniu oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji – informuje Dorota Sawicka, rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej.
Zachęca do śledzenia strony internetowej uczelni, ponieważ lista kierunków może ulec poszerzeniu.
Natomiast na studiach drugiego stopnia wolne miejsca są jeszcze na matematyce stosowanej oraz zarządzaniu.
W sumie na 19 kierunkach studiów pierwszego stopnia zostało blisko 400 miejsc, a na dwóch kierunkach drugiego stopnia - 26 miejsc.
Rejestracja na wszystkie kierunki, poza architekturą wnętrz, potrwa do 6 września. Rejestracja na architekturę wnętrz, na którą kandydaci muszą zdać egzamin wstępny z rysunku, zakończy się 1 września.
Rekrutacja odbywa się poprzez system Internetowej Rejestracji Kandydatów: https://irk.pb.edu.pl/
Warto przypomnieć, że kierunek zarządzanie i inżynieria usług, prowadzony na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym znalazły się w marcu w elitarnym gronie Studiów z przyszłością.
O przyznaniu certyfikatów Studia z Przyszłością decydowała Komisja złożona z naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Śląskim.
Organizatorzy - Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja Kreatywna PRC - uhonorowali kierunki studiów realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy.
Natomiast najnowszy miesięcznik dla menedżerów Home&Market opublikował ranking Najskuteczniejszych Uczelni Wyższych. Politechnika Białostocka została zaklasyfikowana na 22. pozycji, m.in. przed Politechniką Rzeszowską i Politechniką Gdańską.
Jak tworzono ranking? "Aby mógł powstać, przeanalizowaliśmy wykształcenie członków Zarządu 1000 największych firm w Polsce. Przyznaliśmy punkty tak za wykształconego na danej uczelni prezesa, jak i wiceprezesa i członków Zarządu. Powstała lista, która (…) pozwala zastanowić się, jak wygląda zapotrzebowanie na rynku pracy i które ze szkół faktycznie "produkują" przyszłych zarządzających. (…) To sygnał, że ich absolwenci zaczynają coraz lepiej radzić sobie na rynku pracy" - podaje Home&Market (nr 7/8 2016 s. 70).