06.07.2022

Sport i świetna zabawa. W Bakałarzewie odbył się Turniej Siatkówki Plażowej [zdjęcia]

W sobotę 3 lipca 2022 roku na boisku przy tzw. Szyjce nad jeziorem Sumowo w Bakałarzewie rozegrany został turniej siatkówki plażowej.

Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn z gminy Bakałarzewo i okolic. Rozegrano 13 meczów, co dało prawie 5 godzin gry w siatkówkę. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Mecze w każdej grupie rozgrywane były systemem każdy z każdym. Następnie po dwa zespoły z obu grup spotkały się w półfinałach. Na zwycięzców tego etapu czekał mecz finałowy, przegranym natomiast pozostała rywalizacja o najniższy stopień podium.

Najlepszą drużyną okazał się Piorun Borawskie, drugie miejsce zajął zespół Old Boye. Ostatnim stopniem podium musieli zadowolić się zawodnicy zespołu Wiksapol, a na czwartej lokacie uplasował się zespół Sołtys Zdręby.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy drobne upominki ufundowane przez Urząd Gminy Bakałarzewo. Organizatorem i prowadzącym zawody był Marcin Nowak.