Portal 100club.pl opublikował listę dziesięciu miejsc najlepszych na jesienne wycieczki. Wśród nich znalazł się Wigierski Park Narodowy.
Pomimo końca wakacji nie rezygnujmy ze spontanicznych wypadów i spędźmy jesienny weekend w jednym z poniższych miejsc. Polska, złota jesień jest przepiękną porą roku zatem zaplanujmy wycieczkę dla naszej rodziny i ruszajmy w Polskę !
Państwowe Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie specjalizuje się w jednej z największych kolekcji zegarów słonecznych w Europie. Najcenniejszymi eksponatami są: zegar słoneczny z XVI wieku wykonany przez Erazma Habermela, zegar z armatką skonstruowany dla króla Stanisława Leszczyńskiego oraz XVII-wieczna klepsydra wodna z Sycylii.
Tatry
Jesienią obowiązkowo trzeba odwiedzić Tatry. Na szlaku możemy w tym czasie spokojnie podziwiać uroki natury, a nie jak to bywa w sezonie letnim kłębiące się tłumy turystów pod naszymi nogami. Warto podjąć wyzwanie i swoją przygodę z Tatrami przeżyć, podążając szlakiem schronisk górskich.
Największa plantacja kaktutsów w Polsce i prawdopodobnie największa w Europie, licząca ponad 2 miliony sztuk, reprezentujących ponad 6,5 tys. różnych gatunków i odmian tych roślin. Kaktusiarnia państwa Hinzów była wiele razy doceniania na międzynarodowych wystawach, gdzie podziwiano ją za różnorodność hodowanych gatunków. Wstęp jak i oprowadzanie jest bezpłatne. Warto tu przyjechać w wolnej chwili, aby podziwiać te egzotyczną i urzekającą swoim pięknem hodowlę.
Wigierski Park Narodowy
Jeden z największych pod względem wielkości parków narodowych w Polsce. Na jego terenie znajdują się liczne jeziora, które są główną atrakcją. Najbardziej popularne wśród odwiedzających jest jezioro Wigry. Przez cały rok dostępne są dla turystów szlaki piesze jak i rowerowe oraz akweny wodne.
Słowiński Park Narodowy
Park Narodowy ulokowany w środkowej części wybrzeża. Miejsce cieszące się ciszą i brakiem zgiełku tłumów. Najpiękniej jest tu wczesną jesienią, kiedy zakwitają wrzosy, a my możemy cieszyć się parkiem oraz plażą wyłącznie do naszej dyspozycji. Będąc na terenie Słowińskiego Parku Narodowego punktem obowiązkowym jest spacer po ruchomych wydmach, których szlak zaczyna się w Czołpinie. Dla miłośników nadmorskiego klimatu weekend spędzony w okolicy Słowińskiego Parku Narodowego będzie udanym wyjazdem.
Największy lunapark w Polsce, liczący już 57 lat. Został utworzony z myślą o mieszkańcach, pracujących na terenie Górnego Śląska, jako miejsce rozrywki i odpoczynku. W latach transformacji ustrojowej wesołe miasteczko przechodziło regres, a jego sława i świetność zniknęły. Dopiero w ostatnich latach Śląskie Wesołe Miasteczko podniosło się z kryzysu. Warto je odwiedzić m. in dlatego, że zostało zaprojektowane wokół wody – to ona otaczała atrakcje i była ich centrum. Dzięki temu wyróżnia się na tle innych znanych nam lunaparkom.
Nałęczów
Miasto znane ze swych uzdrowiskowych właściwości. Idealne na jesienne osłabienie organizmu oraz odpoczynek. Uzdrowisko w Nałęczowie znane jest z leczenia chorób serca, rehabilitacji ortopedycznej, zatem jeśli chorujemy na jedno z powyższych odwiedzenie Nałęczowa będzie idealne dla naszego organizmu.
Bieszczady
Dla marzących o ucieczce od codzienności i pracy idealna propozycja. Wielu z nas pragnie choć na chwilę oderwać się od obowiązków i pracy, a spokój jaki panuje w Bieszczadach jest idealnym miejscem, gdzie odpocznie nasze ciało i dusza. Spacerując po bieszczadzkich polanach i wzgórzach warto odwiedzić stare cerkwie w Smolniku lub Hoszowie. Atrakcją, która z pewnością spodoba się każdemu jest stara stajnia w miejscowości Zatwarnica przerobiona na kino studyjne.
Pieniny
Jesień to najlepsza pora roku, aby zaplanować wycieczki górskie. Niższa temperatura, lepsza widoczność, mniej ludzi oraz różnorodność barw natury sprzyjają wybraniu się w góry. Główną atrakcją jest masyw Trzech Koron, jednak znaczna część turystów podziwia pasma górskie, podczas spływu Dunajacem. Pomimo, że Pieniny są dość niskim pasmem górskim swoim pięknem oraz ilością atrakcji przewyższają inne regiony.
Janowiec nad Wisłą
Myślisz o jesiennym, romantycznym wypadzie? Zajrzyj do przepięknie położonego Zamku w Janowcu. Znajduje się na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, sąsiadującego z Kazimierzem. Warto będąc w Kazimierzu zajrzeć do tego XVI- wiecznego zamku, który na tle jesiennych kolorów wygląda niesamowicie. W latach swojej świetności był to największy zamek w Polsce - posiadał siedem wielkich sal i prawie sto mniejszych komnat. Dzisiaj jest odwiedzany ze względu na swoją historię, ruiny, fosę oraz rzekomą obecność ducha Czarnej Damy.