Są różne labirynty na świecie. Gmina Wiżajny ma labirynt w …kukurydzy. Kukurydziany labirynt to gra terenowa, w której trzeba trochę pogłówkować.
Średni czas przejścia labiryntu, zdobycia wszystkich baz i rozwiązania wszystkich zabaw zajmuje około 2 - 2,5 godziny.
To zabawa terenowa dla całych rodzin, grup znajomych i nie tylko. Pobudzająca zmysły, wyobraźnię, myślenie, ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość oraz - dzięki pracy zespołowej - wzmacnia również wspólne relacje.
Rosnące zielone korytarze pełne tajemnic. To świetna zabawa dla dużych i małych, łącząca w sobie aktywność na świeżym powietrzu z ćwiczeniem orientacji przestrzennej, grą terenową i rozwiązywaniem łamigłówek.
W labiryncie znajduje się kilkanaście baz, w których są pieczątki. Należy je odnaleźć i postawić stemple na otrzymanej mapce tak, aby wyszło nam z tego hasło. Jest to zabawa dla zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych głodnych przygód, lekkiej adrenaliny i zdrowej rywalizacji.
Do labiryntu wybrała się ostatnio - mimo złej pogody - nawet Katarzyna Kuśmierczyk, autorka, która za miejsce zamieszkania wybrała gminę Wiżajny.
Tak relacjonuję tę wyprawę:
- Jaka u Was pogoda? W Jegliniszkach nadal wieje, leje, a i kilka gospodarstw w okolicy jeszcze nie ma prądu. Ale to nie powód żeby siedzieć w domu. Dzisiaj chcę Wam pokazać naszą lokalną atrakcję, czyli labirynt w polu kukurydzy POLE Wiżajny.
Szczerze powiedziawszy, to byłam sceptycznie nastawiona do tego pomysłu i dość długo opierałam się przed wizytą, ale muszę przyznać, że zabawa jest przednia. I dla tych mniejszych i zupełnie dużych, szczególnie, kiedy rywalizują ze sobą 2 drużyny.
Zadanie polega nie tylko na przejściu labiryntu, ale rozwiązaniu rebusów z "niższego" pola i zebraniu liter potrzebnych do ułożenia haseł z "wyższego".
Dostajecie mapkę z zaznaczonymi punktami, które musicie odwiedzić. Kto sam nie wyjdzie, tego na jesieni znajdzie kombajn. A dodatkowego smaczku dodają dzisiejsze, ekstremalne warunki - napisała na swym profilu społeczniościowym Autorka.
Labirynt w polu to ponad 1,5 hektara i 3,8 km ścieżek. Będzie w br. otwarty do 29 września; ostatnie wejście – 16.30.
WYG
Źródła, fot: POLE Wiżajny; Katarzyna Kuśmierczyk