Włodzimierz Lubański, jeden z najlepszych piłkarzy świata lat 60 i 70., byli świetni kolarze Tadeusz Mytnik i Mieczysław Nowicki, bokser Paweł Skrzecz, sztangista Zbigniew Kaczmarek oraz lekkoatleci Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Bogusław Mamiński i Leszek Dunecki pojawia się w piątek w WOSiR Szelment.
Przyjadą rodzice Adama Małysza, rodzina Macieja Kota. O godz. 10:00 w Alei Olimpijczyków i Mistrzów Sportu odsłonią 12 pamiątkowych kamiennych płyt oraz obelisk Marii Kwaśniewskiej – Maleszewskiej, zmarłej w 2007 roku koszykarki, siatkarki i lekkoatletki, brązowej medalistki Igrzysk Olimpijskich 1936 r. w Berlinie, działaczki ruchu olimpijskiego.
Obok władz WOSiR Szelment, wybitnych sportowców, ich najbliższych czy trenerów co roku we wrześniu zaprasza Wojciech Fortuna, kustosz miejscowej wystawy „Od Marusarza do Małysza i Kowalczyk”. Mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Sapporo 1972 r. jest głównym pomysłodawcą honorowania dawnych i obecnych gwiazd w Aleja Olimpijczyków i Mistrzów Sportu.
W ciągu minionych sześciu lat w Szelmencie zostało odsłoniętych 69 kamiennych tablic, a także cztery obeliski, w tym obelisk poświęcony nieżyjącemu już Januszowi Forteckiemu, trenerowi kadry narodowej skoczków narciarskich, pierwszemu trenerowi Wojciecha Fortuny.
Po zakończeniu uroczystości odsłaniania pamiątkowych płyt, odbędzie się promocja książki Wojciecha Fortuny, zatytułowanej „ Pół wieku od złotego skoku”.
- Zapraszamy kibiców nie tylko w piątek, ale przez cały najbliższy weekend – mówi Daniel Racis, prezes WOSiR Szelment. – Zapowiada się przepiękna, letnia pogoda. Czynna będzie plaża z wszystkimi atrakcjami.
WD
Fot. Piotr Januszewicz / UMWP