30.08.2021

Zawody pożarnicze gminy Suwałki. Najlepsi druhowie z Płociczna [zdjęcia]

Gospodarze wygrali Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Suwałki, które odbyły się w niedzielę w Płocicznie.

Miejscowa jednostka, z czasem 45 sekund, zajęła pierwsze miejsce. DrugÄ… pozycjÄ™ zajęła Ochotnicza Straż Pożarna w Sobolewie (czas - 57 sekund). Na trzecim miejscu uplasowaÅ‚o siÄ™ OSP Wychodne (58 sekund). Kolejne miejsca zajęły OSP Potasznia (1 minuta i 4 sekundy), Nowa WieÅ› (1 minuta i 5 sekund) i Turówka Nowa (1 minuta i 9 sekund).

W sumie w zmaganiach uczestniczyÅ‚o sześć gminnych jednostek OSP. Konkurencja polegaÅ‚a na jak najszybszym zbudowaniu linii gaÅ›niczych, uruchomienia motopompy i przewróceniu pachoÅ‚ków strumieniem wody.

ZwyciÄ™zcy otrzymali dwa tysiÄ…ce zÅ‚otych do wydania na potrzeby jednostki oraz bÄ™dÄ… reprezentować gminÄ™ w powiatowym etapie strażackich zmagaÅ„. Drugie miejsce to póÅ‚tora tysiÄ…ca zÅ‚otych, a trzecie tysiÄ…c. Swoje pięć minut miaÅ‚a też MÅ‚odzieżowa Drużyna Pożarnicza z PÅ‚ociczna, która jako jedyna wystartowaÅ‚a w konkurencji mÅ‚odzieżowej i zakoÅ„czyÅ‚a jÄ… z bardzo dobrym czasem (55 sekund). Puchary i nagrody wrÄ™czyÅ‚ Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy SuwaÅ‚ki. Zawody zwieÅ„czyÅ‚ "chrzest" nowych druhów, którzy uczestniczyli w zmaganiach pierwszy raz. Ci zaliczyli kÄ…piel w strażackim basenie.

ŹródÅ‚o: Gmina SuwaÅ‚ki