02.11.2016

Chojniczanka - Wigry Suwałki. Biało-niebiescy potrafią wygrywać w Chojnicach [wideo]

Biało-niebieskich już irytuje podliczanie ich meczów bez zwycięstwa. W sobotę zamierzają skończyć swoją niechlubną serię oraz przerwać znakomitą passę drużyny Macieja Bartoszka.

Wigry mogÄ… zapisać siÄ™ w kronikach, jako jedyny zespóÅ‚, który w 2016 roku dwukrotnie wygraÅ‚ w Chojnicach. Po raz pierwszy dokonaÅ‚y tej sztuki 9  kwietnia, kiedy triumfowaÅ‚y 1:0 po golu zdobytym w 88 minucie przez Martina Barana. Trzy dni później nowym trenerem Chojniczanki, w miejsce zwolnionego Mariusza Pawlaka, zostaÅ‚ Maciej Bartoszek i pod jego wodzÄ…  Å¼óÅ‚to-biaÅ‚o-czerwoni ani razu nie zeszli z wÅ‚asnego boiska pokonani. Przed wÅ‚asnÄ… publicznoÅ›ciÄ… nie przegrali 13 kolejnych spotkaÅ„.

Tylko suwalczanie mogą przerwać wyczyn trenera Bartoszka, bo sobotni mecz będzie ostatnim w 2016 roku w Chojnicach. W tym sezonie na stadionie przy ul. Mickiewicza gospodarze zanotowali po 4 zwycięstwa i remisy.

JednÄ…, jedynÄ… porażkÄ™ Chojniczanka poniosÅ‚a w Legnicy. ZgromadziÅ‚a 28 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Traci tylko jedno oczko do prowadzÄ…cych ZagÅ‚Ä™bia Sosnowiec i GKS Katowice.

Wigry plasujÄ… siÄ™ na 8. miejscu. PozycjÄ™ w górnej części tabeli zawdziÄ™czajÄ… znakomitemu poczÄ…tkowi rozgrywek. Ostatnie zwyciÄ™stwo w lidze drużyna Dominika Nowaka odniosÅ‚a w 6. kolejce, ponad dwa miesiÄ…ce temu. Ostatnie, zremisowane 2:2 spotkanie z Chrobrym GÅ‚ogów byÅ‚o już dziewiÄ…tym bez wygranej. BiaÅ‚o-niebiescy prowadzili w nim 2:0, podziaÅ‚ punktów przyjÄ™li jak porażkÄ™.

Remis w Chojnicach byÅ‚by sukcesem, gdyby nie oznaczaÅ‚, że liczba spotkaÅ„ bez zwyciÄ™stwa wyniesie 10. PracÄ™ w SuwaÅ‚kach Dominik Nowak zaczÄ…Å‚ od zremisowanego 2 kwietnia meczu z MKS Kluczbork. Potem Wigry pojechaÅ‚y do Chojnic i szkoleniowiec  mógÅ‚ siÄ™ cieszyć z pierwszego zwyciÄ™stwa.

Poz. 15 - baraże z trzecim zespołem z II ligi

UWAGA: Stomil Olsztyn zostaÅ‚ ukarany odjÄ™ciem trzech punktów za niespeÅ‚nienie wymogów licencyjnych (odjÄ™te po meczu 1. kolejki Stomil – Chrobry 3:0).

CzoÅ‚ówka snajperów:

8 goli - Petteri Forsell (Miedź Legnica), Sylwester Patejuk (WisÅ‚a PuÅ‚awy),

7 goli - Karol Angielski (Olimpia GrudziÄ…dz),

6 goli - Kamil Adamek (Wigry SuwaÅ‚ki), Igor Angulo (Górnik Zabrze), Marcin Kaczmarek (Olimpia GrudziÄ…dz), Martin Pribula (ZagÅ‚Ä™bie Sosnowiec),