29.05.2024

Cresovia Siemiatycze – Wigry Suwałki 0:5. Już tylko trzy kroki do III ligi [relacja, wyniki, tabela]

Kolejny komplet punktów z przedostatniego już w tym sezonie meczu wyjazdowego przywieźli dziś zawodnicy Wigier. W Siemiatyczach z ostatnią drużyną tabeli odnieśli pewne zwycięstwo 5:0.

Dwa gole zdobył Krzysztof Cudowski, trafieniu zaliczyli Kamil Zalewski, Maciej Makuszewski i Kacper Głowicki. To już czwarty mecz z rzędu na zero z tyłu.

Także kolejne zwycięstwo odniósł KS Wasilków, wygrywając 3:1 z Orlętą Czyżew. By awansować Biało - Niebiescy muszą jeszcze wygrać w trzech ostatnich meczach.

Trener Paweł Cimochowski na to spotkanie mógł już posłać do gry Adriana Karankiewicza, który w poprzedniej kolejce musiał odcierpieć karę za żółte kartki. Znów Przemysław Modzelewski rozpoczął więc mecz na ławce rezerwowych, nie było kontuzjowanego Oskara Osipiuka, a reszta wyjściowego składu pozostała bez zmian.

Nie zmieniła się również taktyka na to spotkanie. To suwalczanie od pierwszej minuty ruszyli do ataku, by szybko poszukać pierwszego gola i ułożyć sobie ten mecz. Wystarczył niecały kwadrans i Biało - Niebiescy prowadzili 1:0. Po akcji prawą stroną i płaskim dograniu w pole karne przez Macieja Makuszewskiego bramkę strzałem z najbliższej odległości zdobył Kamil Zalewski.

Nie minęły dwie minuty, a zawodnicy trenera Pawła Cimochowskiego cieszyli się z drugiego trafienia. Tym razem dośrodkowanie z lewego skrzydła strzałem głową wykorzystał Krzysztof Cudowski i choć golkiper gospodarzy wyłapał piłkę, to wcześniej i tak przekroczyła ona linię bramkową.

Ostatnia w tabeli Cresovia nie mając już kompleksów, a tym bardziej nic do stracenia dość odważnie próbowała swoich możliwości w ataku. W 24 minucie pachniało nawet trafieniem kontaktowym, ale najpierw świetnie strzał z dystansu wybronił Jakub Kanclerz, a dobitkę lobem posłał minimalnie nad bramką napastnik Cresovii. Gospodarze mieli w tym spotkaniu jeszcze kilka rzutów rożnych. Przy niektórych piąstkować piłkę musiał Jakub Kanclerz, tak samo zachował czujność przy celnych uderzeniach z dystansu.

W 37 minucie rzut rożny mieli piłkarze Wigier, ale piłka po strzale Adriana Karankiewicza obiła słupek bramki. Później w doskonałej sytuacji strzelając po koźle niecelnie w piłkę trafił Zalewski.

W 42 minucie było już 3:0. Kacper Głowicki mocno przymierzył na dalszy słupek i piłka po raz trzeci zatrzepotała w siatce. Tuż przed przerwą gola pięknej urody mógł jeszcze dopisać Kamil Zalewski, niestety po uderzeniu z przewrotki piłka odbiła się od poprzeczki bramki.

W drugiej połowie kapitalną okazję na 5 metrze zmarnował Cudowski, ale zrehabilitował się kilkanaście sekund później. Po krótkim rozegraniu piłki od bramkarza, zabrał piłkę spod nóg środkowego obrońcy i strzałem do pustej bramki po raz drugi wpisał się w tym meczu na listę strzelców.

Z biegiem czasu trener Paweł Cimochowski tradycyjnie dokonywał zmian. Posłał do gry Pawła Omilianowicza, Przemysława Modzelewskiego, Kacpra Rejteradę, Jakuba Płoszkiewicza i Jacoba Supruna.

Właśnie po akcji Supruna i jego dograniu w pole karne piątą bramkę w 89 minucie zdobył Maciej Makuszewski.

Plan suwalczan został pewnie zrealizowany, a do pełni szczęścia i osiągnięcia celu w postaci awansu pozostały jeszcze trzy kroki. Dwa kolejne Biało - Niebiescy będą mogli osiągnąć w meczach przed własną publicznością. Pierwszy w niedzielę, 2 czerwca o godzinie 18:00 podejmą na Zarzeczu Wissę Szczuczyn.

Cresovia Siemiatycze - Wigry Suwałki 0 : 5 (0:3)

Bramki: Kamil Zalewski 14, Krzysztof Cudowski 16, 59, Kacper Głowicki 42, Maciej Makuszewski 89.

Cresovia Siemiatycze: Rafał Konobrocki – Adam Barwiejuk, Jakub Jeleszczuk, Marek Konachowicz, Miłosz Kowalczuk, Krystian Mantur, Michał Nowicki, Hubert Piotrowski, Kacper Zazuliński, Hubert Łempicki, Paweł Łuba.

Wigry Suwałki: Jakub Kanclerz – Adrian Karankiewicz, Pavlo Berezianskyi, Filip Kozłowski (87 Jakub Płoszkiewicz), Michał Mościcki (65 Kacper Rejterada), Bartosz Gużewski, Kacper Głowicki, Łukasz Trąbka (72 Przemysław Modzelewski), Maciej Makuszewski, Krzyszt