10.09.2023

Krypnianka Krypno – Wigry Suwałki 1:2. Dopisało szczęście, spisał się Kamil Zalewski [tabela]

Piłkarze suwalskich Wigier na wyjeździe pokonali 2:1 drużynę Krypnianki Krypno. Biało - Niebiescy mieli ogromne szczęście, bo do przerwy przegrywali 0:1, a zwycięską bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.

Dubletem za 3 punkty popisał się Kamil Zalewski.

O tym, że teren w Krypnie jest niezwykle trudny Biało - Niebiescy przekonali się już w poprzednim sezonie, gdy przywieźli tylko punkt po ciężkim boju i remisie 1:1. Teraz wzmocnieni personalnie suwalczanie nie mogą sobie pozwolić na straty punktów z drużynami o mniejszych aspiracjach, mają być faworytem do zwycięstwa w każdym spotkaniu i sukcesywnie zwiększać dorobek punktowy, który w końcowym rozrachunku ma dać upragniony awans.

Niestety po pierwszej połowie faworyta do zwycięstwa w tym spotkaniu nie było widać. Podopieczni Pawła Cimochowskiego mieli ogromne problemy, by stworzyć sobie dogodne okazje strzeleckie. Co więcej, to gospodarze jako pierwsi zaczęli strzelać w kierunku bramki strzeżonej przez Jakuba Kanclerza.

Najgroźniej było w 30 minucie, kiedy to 22-letni napastnik Patryk Ołów wyszedł na czystą pozycję i tylko skuteczna interwencja wychodzącego z bramki golkipera Wigier uchroniła przed stratą bramki. Gospodarze po tej akcji mieli rzut rożny, który zamienili na bramkę. Odbitą piłkę do siatki skierował Mateusz Butkiewicz i gospodarze cieszyli się z prowadzenia, które utrzymało się do końca pierwszej części spotkania.

Po zmianie stron gra przeniosła się na połowę gospodarzy, którzy zapewne w zamiarze mieli już tylko utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu. Biało - Niebiescy mocniej zaatakowali przez co najwięcej więcej pracy miał między słupkami bramkarz Kamil Ulman. W 52 minucie po dośrodkowaniu na 5 metr Łukasza Trąbki mocny strzał głową w środek bramki oddał Kamil Zalewski, ale pewnie złapał piłkę bramkarz. Chwilę później nasz napastnik skierował piłkę do siatki, jednak w tej sytuacji arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Po kolejnej akcji mogło być 1:1. Kamil Zalewski ograł daleko wybiegającego z bramki golkipera i podał na 16 metr do Radosława Gulbierza. Nasz kapitan oddał płaski strzał w kierunku bramki, ale ta po koźle zmieniła tor lotu i minęła lewy słupek.

W 68 minucie Biało - Niebiescy mieli rzut wolny, a po dośrodkowaniu na dalszy słupek piłkę ręką zagrał jeden z zawodników drużyny z Krypna. Arbiter wskazał na jedenasty metr i rzut karny pewnym strzałem w prawy dolny róg wykorzystał Kamil Zalewski.

Bramkę na 2:1 dla Wigier już dwie minuty później mógł zdobyć Maciej Makuszewski, ale piłka po jego strzale głową odbiła się od słupka bramki. Gospodarze nie wytrzymywali tempa i w linii defensywnej robiło się co raz więcej miejsca na ataki suwalczan.

Trener Wigier wpuścił na murawę kolejnych napastników. Atak wzmocnili Krzysztof Cudowski, a także Paweł Omilianowicz. Ten ostatni najpierw w 85 minucie wychodząc sam na sam przerzucił piłkę nad bramką, a po chwili po dobrym podaniu w pole karne spudłował uderzając obok bramki.

Kolejne szanse na zdobycie zwycięskiego gola Wigry upatrywały w rzutach wolnych z okolic 18 metra od bramki. Dwukrotnie piłkę ustawiał sobie Maciej Makuszewski. Pierwszy strzał był bardzo niecelny i piłka przeleciała obok bramki, a drugi po koźle skutecznie złapał między słupkami Kamil Ulman.

Dopiero w doliczonym czasie gry Wigry zadały decydujący cios. Po rzucie rożnym i strąceniu głową Mariusza Bucio, piłkę pod nogi dostał Kamil Zalewski i z najbliższej odległości wpakował ją do bramki, ustalając wynik spotkania na 2:1 dla suwalczan.

Dzięki temu zwycięstwu Biało - Niebiescy po sześciu rozegranych meczach mają na swoim koncie pięć zwycięstw i jeden remis co daje 16 punktów i 3 lokatę w tabeli. Na zwiększenie dorobku punktowego okazja będzie już w najbliższą środę na Zarzeczu w pojedynku z KS Śniadowo.

Krypnianka Krypno - Wigry Suwałki 1 : 2 (1:0)

Bramki: 1:0 – Mateusz Butkiewicz 31, 1:1 – Kamil Zalewski 68-karny, 1:2 – Kamil Zalewski 90+3

Wigry: Jakub Kanclerz – Oskar Osipiuk, Jakub Płoszkiewicz (46. Beniamin Przełomski), Eduard Serbuł, Łukasz Trąbka (65. Mariusz Bucio), Bartosz Gużewski (85. Pawel Omilianowicz), Kacper Rejterada (65. Łukasz Kubrak), Marcin Fiedorowicz (46. Krzysztof Cudowski), Radosław Gulbierz, Maciej Makuszewski, Kamil Zalewski.