18.04.2019

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki. Goście z nożem na gardle [wynik na bieżąco]

Podbeskidziu nie grozi ani awans, ani spadek, a Wigry muszą zaciekle walczyć o utrzymanie. Suwalski zespół chce także wziąć rewanż za jesienną klęskę 0:5.

JesieniÄ… na Zarzeczu pod dwa gole zdobyli PrzemysÅ‚aw Placheta i Valerijs Sabala, a jednego MiÅ‚osz Kozak, byÅ‚y gracz Wigier. Dzisiaj spoÅ›ród nich w wyjÅ›ciowej "11" znajduje siÄ™ tylko Valerijs Sabala.

DrużynÄ™ Wigier po raz drugi prowadzi MirosÅ‚aw SmyÅ‚a. W jego debiucie BiaÅ‚o-Niebiescy pokonali 4:2 BytoviÄ™ Bytów. W meczowej kadrze zabrakÅ‚o pozyskanego przez suwalski klub w miniony  wtorek napastnika, urodzonego we Francji reprezentanta Martyniki Geoffrey'a Malfreury.

Szybko zrobiÅ‚o siÄ™ 1:0 dla Podbeskidzia. Brak koncentracji w szeregach przyjezdnych i już na poczÄ…tku spotkania Wigry tracÄ… gola. W 6 minucie 20-letni Kacper Gach, wychowanek Podbeskidzia podal do MichaÅ‚a Rzuchowskiego, który pokonaÅ‚ Damiana WÄ™glarza.

Zdobyty gol podochociÅ‚ gospodarzy. Ich groźnÄ… akcjÄ™ i doÅ›rodkowanie Kacpra Gostorza przerwaÅ‚ bramkarz Wigier.

Już w 17 minucie MirosÅ‚aw SmyÅ‚a musi dokonać zmiany. Miejsce kontuzjowanego Dawida Polkowskiego zajÄ…Å‚ Kamil SabiÅ‚Å‚o.

Po póÅ‚godzinie gry piÅ‚ka raz jeszcze wylÄ…dowaÅ‚a w siatce goÅ›ci, ale gol nie zostaÅ‚ uznany. Po wrzutce z wolnego, do bramki Wigier celnie strzeliÅ‚ Dominik JoÅ„czy, ale byÅ‚ na spalonym.

Mamy remis. W 36 minucie strzaÅ‚em z rzutu wolnego na 1:1 wyrównaÅ‚ Kamil SabiÅ‚Å‚o.

39 minuta i jest już 1:2. Wigry wyszły na prowadzenie po rzucie karnym. Michał Rzuchowski popełnił faul w polu karnym i został ukarany czerwona kartką! Z "jedenastki" nie pomylił się Hiszpan Joel Huertas. Wigry prowadzą i grają z przewagą jednego zawodnika.

Tuż przed przerwÄ… BiaÅ‚o-Niebiescy mogli prowadzić wyżej. Kontratak wyprowadziÅ‚ Filip Karbowy, ale Guga Palawandiszwili udanÄ… interwencjÄ… uniemozliwiÅ‚ naszemu napastnikowi dojÅ›cie do sytuacji sam na sam.SÄ™dzia doliczyÅ‚ 5 minut, podczas których żóÅ‚tÄ… kartkÄ™ zobaczyÅ‚ Wiktor Biedrzycki. Do przerwy w Bielsku-BiaÅ‚ej jest  1:2.

Zaraz po zmianie stron Damian WÄ™glarz sfaulowaÅ‚ w polu karnym jednego z miejscowych i to gospodarze stanÄ… przed szansÄ… na wyrównanie.

W 48 minucie rzut karny wykorzystaÅ‚ Adrian Rakowski i jest 2:2. Szkoda.

60 minuta i, niestety, Podbeskidzie prowadzi 3:2. Adrian Karankiewicz na 25 metrze sfaulowaÅ‚ Adriana Rakowskiego. PiÄ™knym strzaÅ‚em z rzutu wolnego w samo okienko gola strzeliÅ‚ Bartosz Jaroch.

W 68 minucie miejscowi mogli prowadzić wyżej. Adrian Rakowski wrzuciÅ‚ do Bartosza Jarocha, ktorego uderzenie z ostrego kÄ…ta na rzut rożny sparowaÅ‚ Damian WÄ™glarz. W rewanżu szybkÄ… kontrÄ™ wyprowadziÅ‚y Wigry, ale w ostatniej chwili udanym wÅ›lizgiem popisaÅ‚ siÄ™ Kacper Gach.

W 73 minucie za Piotra KwaÅ›niewskiego wszedÅ‚ rosÅ‚y Adrian Piekarski. To już ostatnia zmiana w zespole MirosÅ‚awa SmyÅ‚y.

W Bytowie Bytovia remisuje z Rakowem Częstochowa 2:2.

85 minuta minimalnie niecelenie strzela Frank Adu Kwame.

87 minuta- uderzenie Roberta Bartczaka i piłka o centymetry mija spojenie słupka i poprzeczki.

90 minuta - jak pech, to pech - Frank Adu Kwame trafia w słupek!!!

90+3 - mamy to,  jest 3:3 - gola zdobywa Arkadiusz Najemski.

Å»al, że przy prowadzeniu 2:1 i grze przez caÅ‚Ä… drugÄ… poÅ‚owÄ™ z przewagÄ… jednego zawodnika daliÅ›my sobie wbić dwa gole ze staÅ‚ych fragmentów gry, ale jeden punkt może okazać siÄ™ bardzo cenny.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wigry Suwałki 3:3 (1:2)

Bramki: 1:0 - Michał Rzuchowski 6, 1:1 - Kamil Sabiłło 36, 1:2 - Joel Huertas 39-karny, 2:2 - Adrian Rakowski 48-karny, 3:2 - Bartosz Jaroch 60, 3:3 - Arkadiusz Najemski.

Czerwone kartka: MichaÅ‚ Rzuchowski (Podbeskidzie, 38 minuta za faul),  Guga Palawandiszwili (Podbeskidzie, po meczu, za dyskusje, za drugÄ… żóÅ‚tÄ…).

Podbeskidzie: Wojciech Fabisiak - Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik JoÅ„czy, Kacper Gach, Kacper Kostorz, Guga Palawandiszwili, Adrian Rakowski, MichaÅ‚ Rzuchowski, PrzemysÅ‚aw Mystkowski (74 Roginić), Valerijs Sabala.

Rezerwowi: R.Leszczyński, Filip Modelski, Gomez, Gandara, Paweł Oleksy, Roginić, Hilbrycht

Wigry: Damian WÄ™glarz - Piotr KwaÅ›niewski (73 Adrian Piekarski), Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz, Frank Adu Kwame, Robert Bartczak,  Adam Chrzanowski, Filip Karbowy, Wiktor Biedrzycki (46 Damian PawÅ‚owski), Dawid Polkowski (17 Kamil SabiÅ‚Å‚o), Joel Huertas.

Rezerwowi: Dominik KÄ…kolewski, Jonatan Straus, Adrian Jurkowski, Kamil SabiÅ‚Å‚o, Adrian Piekarski, Damian PawÅ‚owski