01.09.2014

Porażka Wigier z Olimpią Grudziądz. Zabrakło konsekwencji [wideo i zdjęcia]

Kapitan Wigier Karol Salik mówi o jednym błędzie w obronie, przez który biało-niebiescy ponieśli drugą z rzędu porażkę w I lidze. Olimpia Grudziądz, jak przekonuje jej trener Dariusz Kubicki, wygrała Suwałkach dzięki konsekwentnej grze w obronie i większym doświadczeniu zawodników.

Dariusz Kubicki, przyjaciel trenera Wigier Zbigniewa Kaczmarka od czasów wspólnej gry w Legii warszawa i reprezentacji Polski, miaÅ‚ powody do zadowolenia. Nie kryjÄ…ca aspiracji do awansu Olimpia w bardzo wyrównanym meczu, po golu zdobytym w 82 minucie,  siÄ™gnÄ™la po trzy punkty. Ograny w ekstraklasie Marcin SmoliÅ„ski piÄ™knie dograÅ‚ do wbiegajÄ…cego lewÄ… stronÄ… w pole karne Marcina Woźniaka, który strzaÅ‚em w kierunku dalszego sÅ‚upka nie daÅ‚ szans bardzo dobrze spisujÄ…cemu siÄ™ tego dnia Karolowi Salikowi.

Grażvydas Mikulenas pomyliÅ‚ siÄ™, typujÄ…c wygrana Wigier. Nie sposób mu jednak odmówić racji, że na tym etapie rozgrywek każda wygrana lub porażka dużo zmienia w sytuacji danej drużyny. Znakomitym przykÅ‚adem jest Chrobry GÅ‚ogów, który po zwyciÄ™stwach w Å›rodÄ™ i sobotÄ™, z outsidera przestoiczyl siÄ™ w zespól górnej poÅ‚owy tabeli.

Grażvydas Mikulenas na koniec sezonu widzi biaÅ‚o-niebieskich w Å›rodku stawki. Wigry nie mogÄ… jednak tracić punktów w taki sposób, jak to zrobiÅ‚y w meczu uÅ›wietniajÄ…cym obchody 67-lecia klubu. PrzegraÅ‚y typowo remisowe spotkanie. ZabrakÅ‚o skutecznoÅ›ci, a zanokomite okazje mieli przed przerwa Karol Mackiewicz, Sebastian Radzio, Mateusz Å»ebrowski po dwójkowej akcji z Darvydasem Sernasem, a po zmianie stron – Kamil Lauryn,  Radzio i Jakub Bartkowski. Mniej wiÄ™cej tyle samo sytuacji stworzyli sobie przyjezdni, którzy potrafili jednak przynajmniej jednÄ… z nich zamienić na gola.

Do wyjÅ›ciowego skÅ‚adu Wigier wróciÅ‚ Artur Bogusz, po którym byÅ‚o widać przerwÄ™ za czerwonÄ… kartkÄ™, po raz pierwszy od pierwszego gwizdka  zagraÅ‚ Darvydas Sernas, a po wyleczeniu kontuzji debiut   w barwach Wigier zaliczyÅ‚ ograny w tej klasie w innych klubach Marcin Tarnowski. PiÅ‚karze trochÄ™ teraz odpocznÄ… po Å›rodowo-niedzielnych zmaganiach, być może już z Aleksandarem Atanackoviciem przejdÄ… normalny mikrocykl treningowy. W sobotÄ™ czeka ich nie lada wyzwanie. Na wyjeździe zmierza siÄ™ z GKS Katowice. Rok temu suwalczanie stoczyli z tym zespoÅ‚em bardzo dobre spotkanie w Pucharze Polski. Mieli przewagÄ™, stwarzali okazje, ale przez nieskuteczność przegrali 0:2. W sobotni wieczór w Katowicach chcÄ… cieszyć siÄ™ przynajmniej z jednego punktu.