Puchar Polski. UKP Zielona Góra - Wigry 0:3

Runda przedwstępna Pucharu Polski 2014/2015
Gole: Tomasz Tuttas (30, 64), Radzio (40)

UKP Zielona Góra: Remigiusz Chyła - Łukasz Ziętek, Mariusz Kaczmarczyk, Karol Haraś, Bartosz Olejniczak, Wojciech Zawistowski, Michał Sucharek, Łukasz Drozdek, Artur Małecki, Maciej Górecki, Przemysław Mycan.

Wigry Suwałki: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Karol Drągowski, Kamil Wenger, Artur Bogusz (69. Maciej Wichtowski), Mateusz Żebrowski, Aleksander Atanacković (67. Bartosz Bujalski), Kamil Lauryn, Karol Mackiewicz, Tomasz Tuttas, Sebastian Radzio

Sędziuje: Artur Aluszyk (Szczecin)

90+2 KONIEC MECZU,  za tydzień, w rundzie wstępnej PP, Wigry zagrają w Częstochowie z Rakowem

90+1 oba zespoły oddają po jednym celnym strzale na bramkę rywala

90 min. - sędzia dolicza jeszcze 2

83 min. ambitna gra gospodarzy przyniosła im dwa ... rzuty rożne, a w ekstraklasie do przewy Jagiellonia prowadzi 2:1 z Lechią Gdańsk. W PP Olimpia Zambrów przegrała u siebie 0:3 z Rozwojem Katowice, a Wissa Szczuczyn przegrywa 0:2 ze Zniczem Pruszków.

80 min. Wigry przeważają, stwarzają sytuacje, ale wynik 3:0 dla nas bez zmian

69 min. przerwa na uzupełnienie płynów i druga zmiana w Wigrach, za Bogusza wchodzi Wichtowski.

67 min. pierwsza zmiana w Wigrach, za Atanackovica wszedł Bujalski, a dwie minuty wcześniej gospodarze uważali, że należał się im karny po zderzeniu ich napastnika z Boguszem. Sędzia nie dał się jednak "przekonać" i kazał grać dalej

64 min. GGGGGOOOOOLLLLL - Tomasz TUTTAS, po prostopadłym podaniu od Michałowskiego wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem UKP

62 min. Wigry kontroluję grę, a w ekstraklasie po 25 min. Jagiellonia prowadzi z Lechią Gdańsk 1:0 (gol w 6. min. Tuszyński)

58 min. przewaga Wigier, ale wynik bez zmian.

46. min. zaczynamy drugą połowę, oba zespoły bez zmian, a jako pierwsi i to celnie na bramkę Wigier strzelają gospodarze, Salik na posterunku. Na Wigry czeka  Raków Częstochowa, który wygrał z Piastem 5:0. Olimpia Zambrów przegrała 0:1 z Rozwojem Katowice, a Wissa Szczuczyn do przerwy przegrywała 0:1 ze Zniczem Pruszków.

45 min. i jeszcze 2 doliczone przez sędziego. Chyła dwukrotnie ratuje swój zespół przed utratą goli. Bramkarz UKP zdecydowanie najlepszym piłkarzem gospodarzy.

40 min. GGGGGOOOOOLLLLL - Sebastian RADZIO  wykorzystuje dośrodkowanie Mackiewicza i strzałem głową podwyższa na 2:0 dla Wigier

40 min. na niecelny strzał gospodarzy, suwalcznie odpowiedzieli celnym, obronionym przez Chyłę, uderzeniem Drągowskiego z wolnego. Rzut rożny dla Wigier i tylko tyle

35 min. chwilę po wznowieniu gry ze środka przez gospodarzy, piłkę przechwycili suwalcznie i w sytuacji sam ns sam z Chyłą znalazł się Radzio. Niestety zamiast do siatki trafił piłką w bramkarza gospodarzy. Szkoda, bo 0:2 wyglądałoby lepiej niż 0:1, ale co się odwlecze...

30 min. GGGGGOOOOOLLLLL - Tomasz TUTTAS. Po dośrodkowaniu z rogu strzelał Radzio, bramkarz wybił piłkę, ale przy dobitce Tuttiegio nie miał już nic do powiedzenia.

23 min. strzela Radzio, broni Chyła,a  sędzia daje odpocząć piłkarzom (przerwa na uzupełnienie płynów, termometry w ZG pokazują + 30 stop. C)

23 min. przewaga gości nie podlega dyskusji, tyle tylko, że nie ma ona odzwierciedlenia w golach. Gospodarze pierwszy i jedyny dotychczas, niecelny zresztą, strzał na bramkę Karola Salika oddali w 18 minucie.

15 min. po zagraniu Atnackovića strzela Maskiewicz, ale obok bramki. A po 60 minutach, w meczu który wyłoni rywala dla UKP lub Wigier, Piast Karnin przegrywa z Rakowem Częstochowa 0:3

10 min. ciągle bez goli, chociaż przed chwilą szansę miały Wigry, po dośrodkwoaniu zx brzutu rożnego pzrewrotką stzrełał Tuttas, ale minimalnie obok słupka

5 min. początek dla Wigier, gospodarze nastawieni na grę z kontry