Przebywające od ubiegłego wtorku na zgrupowaniu suwalskie Wigry rozegrały dziś ostatni sprawdzian przed zaplanowanym na następny weekend rozpoczęciem rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.
W kadrze na mecz z Wisłą Kraków, rozegrany na naturalnym boisku z podgrzewaną murawą w ośrodku w Myślenicach znalazło się 22 graczy, a zabrakło narzekających na drobne urazy Adama Najemskiego, Grzegorza Aftyki i Jakuba Świątka.
Jak przystało na ekstraklasowy zespół to Wisła Kraków z większym animuszem rozpoczęła to spotkanie spychając podopiecznych Pawła Crettiego do defensywy we własnym polu karnym. Trener Wisły, a były szkoleniowiec Wigier Artur Skowronek zdecydował się wystawić tych, którzy muszą zawalczyć o miejsce w kadrze na mecze PKO BP Ekstraklasy, a w drugiej połowie i końcówce zagrali juniorzy Daniel Hoyo-Kowalski, Antoni Klimek i Patryk Pischinger. Głównym motorem napędowym Białej Gwiazdy był Chuca, podstawowe ogniwo w każdej akcji Wisły.
Już w 7 minucie Hiszpan dośrodkował piłkę na 5. metr do Aleksandra Buksy, który umieścił piłkę w siatce Wigier, jednak arbiter dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Minutę później po rzucie wolnym dla Wisły w poprzeczkę uderzył Michał Mak, a po dobitce głową Chuki, piłka znów obiła poprzeczkę i opuściła boisko. W 25 minucie po kolejnym stałym fragmencie gry i dośrodkowaniu na długi słupek piłkę głową uderzał Marcin Wasilewski, ale ta trafiła w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Dominika Kąkolewskiego.
Na odpowiedź Wigier trzeba było czekać do 36 minuty, kiedy to podanie na 16. metr otrzymał Joel Huertas i mocnym strzałem pod poprzeczkę postraszył Mateusza Lisa. Przed zakończeniem pierwszej części spotkania mocnym strzałem popisał się Jean Carlos Silva Rocha i Dominik Kąkolewski z ogromnymi problemami obronił to uderzenie.
Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, a na drugą odsłonę gotowi do gry byli już bramkarz jan Balawejder, lewy obrońca Oskar Nowak oraz ofensywni Michał Żebrakowski, Cezary Sauczek i Kacper Wełniak.
W 51 minucie dał się minąć Oskar Nowak, za akcją gospodarzy prawa stroną nie zdążył Michał Ozga i zamieszanie w polu karnym Wigier wykorzystał Chuca, który strzałem z bliskiej odległości nie dał szans Janowi Balawejderowi.
Strata bramki podziałała natychmiastowo i to ekipa Wigier zaczęła dłużej utrzymywać się przy piłce i szukać swoich szans przed polem karnym rywali. Dwójkowe akcje Kacpra Wełniaka i Michała Żebrakowskiego nie przyniosły rezultatu do 62 minuty, kiedy to Wełniak wywalczył piłkę w środku boiska, zagrał do Żebrakowskiego, a ten prostopadłym podaniem w pole karne obsłużył Roberta Bartczaka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem i doprowadził do wyrównania.
W 68 minucie na placu gry pojawił się Patryk Czułowski za Adama Najema, a minutę później znów było gorąco pod bramką Wigier. Strzał Chuki skończył swój lot w rękach Jana Balawejdera.
Wigry bardziej się otworzyły, chciały odważniej zaatakować i zostały za to skarcone kwadrans przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Z lewego skrzydła podanie na 7. metr otrzymał były gracz Wigier Damian Pawłowski, który z ośmiu metrów na raty pokonał golkipera Wigier.
Tuż przed końcem spotkania grający w czerwonych strojach Biało-Niebiescy zdołali wyrównać po pięknej kontrze. Piłkę w środku pola przejął Cezary Sauczek i dalekim podaniem uruchomił Michała Żebrakowskiego. Napastnik Wigier skopiował wyczyn Roberta Bartczaka - w sytuacji sam na sam płaskim strzałem ustalil wynik na 2:2.
Remis na zakończenie zgrupowania z Wisłą Kraków był drugim podczas przygotowań do rudny wiosennej (0:0 w meczu z Żalgirisem Wilno). W meczach kontrolnych suwalczanie przegrali dwa razy – 1:3 z Resovią Rzeszów i 0:1 z litewskim FK Panevezys, a trzykrotnie odnosili zwycięstwo – 5:1 z Olimpią Zambrów, 4:1 z Ruchem Wysokie Mazowieckie i 3:0 z FK Riteriai Wilno.
Zaraz po meczu w Myślenicach ekipa Wigier ruszyła w powrotną drogę do Suwałk.Na południe kraju ponownie wybierze się już 29 lutego, bo w niedzielę, 1 marca w Bielsku- Białej czeka ją ligowy bój z Podbeskidziem.
Adrian Milewski
Wisła Kraków – Wigry Suwałki 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 - Chuca 51, 1:1 – Robert Bartczak 62, 2:1 – Damian Pawłowski 74, 2:2 - Michał Żebrakowski 89.
Wisła Kraków: 1. Mateusz Lis - 43. Dawid Szot, 27. Marcin Wasilewski, 21. Nikola Kuveljić, 14. Mateusz Hołownia - 7. Michał Mak (84, 49. Antoni Klimek), 99. Damian Pawłowski, 15. Jean Carlos Silva (84, 24. Patryk Pischinger), 18. Chuca, 29. Ľubomír Tupta - 44. Aleksander Buksa (46, 45. Daniel Hoyo-Kowalski).
Wigry Suwałki: 33. Dominik Kąkolewski (46, 67. Jan Balawejder) - 16. Michał Król (63, 2. Paweł Gierach), 8. Michał Ozga, 40. Martin Dobrotka, 21. Konrad Matuszewski (46, 5. Oskar Nowak) - 31. Mikołaj Wasilewski (46, 77. Cezary Sauczek), 12. Mohamed Loua (67, 4. Dawid Sołdecki), 22. Joel Huertas (40, 99. Kacper Wełniak), 24. Adam Najem (67, 94. Patryk Czułowski), 27. Robert Bartczak (63, 90. Denis Gojko) - 9. Johan Oremo (46, 10. Michał Żebrakowski).