15.11.2015

Krispol - Åšlepsk w PP jak w lidze, czyli 2:3

V runda Pucharu Polski (początek godz. 17.00) Krispol Września - Ślepsk Suwałki 2:3 (18:25, 17:25, 28:26, 27:25, 12:15). W VI rundzie zaplanowanej na 9.12. Ślepsk na wyjeździe zmierzy się ze zwycięzcą meczu SMS II Spała - Omis Ostrołęka
Relacja telewizyjna na stronie />

Krispol WrzeÅ›nia – Åšlepsk SuwaÅ‚ki jest trzeciÄ… pucharowÄ… konfrontacjÄ… tych drużyn i trzeciÄ… we WrzeÅ›ni. Oba dotychczas rozegrane mecze koÅ„czyÅ‚y siÄ™ po trzech setach. Pierwsze wygraÅ‚ Krispol, drugie Åšlepsk, trzecie...

WÅ‚aÅ›nie to jest pytanie dnia, tak siÄ™ bowiem skÅ‚adaÅ‚o, że w poprzednich meczach pucharowych triumfowaÅ‚ zespóÅ‚, który w lidze przegrywaÅ‚ bezpoÅ›redni mecz. WrzeÅ›nianie liczÄ… na powtórkÄ™, suwalczanie na przerwanie tej serii. Bo gdyby patrzeć tylko ns historiÄ™, to do VI rundy powinien awansować Krispol, Ale pomimo caÅ‚ej sympatii do rywala i jego trenera SÅ‚awomira Gerymskiego, kciuki trzymamy i  zwyciÄ™stwa życzymy Åšlepskowi.

Lepszy z tego meczu w VII rundzie (9.12.) zmierzy siÄ™ z triumfatorem spotkania SMS PZPS II SpaÅ‚a – Energa Omis OstroÅ‚Ä™ka (25.11.), który bÄ™dzie też gospodarzem meczu.

A stawkÄ… na tym etapie bÄ™dzie awans do VIII rudny, w której rywalem bÄ™dzie drużyna z PlusLigi.

- Chcemy i zrobimy wszystko, żeby sowim kibicom sprawić prezent w postaci pucharowego meczu z drużynÄ… z PlusLigi – zapewniajÄ… trenerzy i zawodnicy Åšlepska. – PamiÄ™tamy jakie byÅ‚o zainteresowanie spotkaniem z Cuprum Lubin, z którym na tym etapie zmierzyliÅ›my siÄ™ przed rokiem tuż przed Å›wiÄ™tami Bożego Narodzenia. Warto to powtórzyć ...

A tak wyglÄ…dajÄ… statystyki dotychczasowych spotkaÅ„ Åšlepsk – Krispol w Pucharze Polski:

2013/2014

III runda Krispol Września - Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

2014/2015

VI runda: Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3 (18:25, 16:25, 14:25)

2015-16

IV runda

Espadon Szczecin - Krispol Września 2:3 (25:21, 17:25, 21:25, 28:26, 9:15)

Camper Wyszków - Åšlepsk SuwaÅ‚ki 2:3 (25:22, 25:22, 17:25, 16:25, 5:15)

V runda Krispol Września - Ślepsk Suwałki ...

x  x  x

składy drużyn:

Krispol: Szymeczko, Kurek, Banasiak, Iglewski, Dobosz, JasiÅ„ski, Torzewski, M`Baye, Olczyk, Karpiewski, Matuszak (L), Brzóstowicz, DÄ™biec (L), Zrajkowski

Åšlepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Mendak, Pietkiewicz, ZapÅ‚acki, Wasilewski, Gonciarz, Andrzejewski (L), Hunek, Rudzewicz, Winnik, LewiÅ„ski

I set 0:0, 8:4 Dobosz po bloku, przerwa techniczna, 12:14 atak Iglewskiego w siatkę, czas dla Krispolu, 13:16 Urbanowicz lekko o blok, druga przerwa techniczna, 13:17 Zapłacki obija blok, drug czas dla Krispolu, 18:25 zagrywka Rudzewicza i koniec seta

II set 0:0, 3:8 Winnik zagrywką, przerwa techniczna, 8:14 blok Zapłacki/Rudzewicz, czas dla Krispolu, 12:15 autowy atak Rudzewicza ze środka, czas dla Ślepska, 12:16 blok Rudzewicz/Winnik i druga przerwa techniczna, 15:19 plas Winnika nad blokiem, czas dla Krispolu, 17:25 as Szczytkova kończy seta

III set 0:0, 8:6 i blok na Urbanowiczu, przerwa techniczna, 15:16 autowa zagrywka Karpiewskiego, przerwa techniczna, 20:20 bÅ‚Ä…d Winnika, czas dla Åšlepska, 21:22 Karpiewski po prostej w aut, czas dla Krsipolu, 22:23 Banasiak zagrywkÄ…, czas dla Åšlepska, 23:24 Karpiewski do szóstej strefy ale w aut, czas dla Krispolu, 28:26 ewidentny atak w boisko, sÄ™dzina jednak robi swoje i set dla Krispolu, pogubiÅ‚a siÄ™ kobieta na sÅ‚upku, oj pogubiÅ‚a i zaczyna wypaczać sens sportowego widowiska

IV set 0:0 : 8:6 ewidentnie niesiona piłka pod nosem sędziny, ale ... przerwa techniczna, 11:12 Karpiewski po skosie w aut, czas dla Krispolu, 16:15 Jasiński i druga przerwa techniczna, sędziowanie na słupku to w tym meczu TRAGEDIA, 27:25 Olczyk zagrywką i mamy remis ze wskazaniem na sędzinę

V set 0:0, 1:4 po przekÄ…tnej w aut atakuje Dobosz, czas dla Krispolu, 4:6 wystawa Mendaka w antenkÄ™, czas dla Åšlepska, 6:8 JasiÅ„ski pakuje piÅ‚kÄ™ w siatkÄ™, zmiana stron, 9:12 Banasiak zagrywkÄ… - czas dla Åšlepska, 12:15 ZapÅ‚acki atakiem po skosie koÅ„czy mecz. Kolejna 5-setówka wygrana przez Åšlepsk, szkoda tylko, że w ten zaciÄ™ty mecz wmieszaÅ‚a siÄ™ sÄ™dzina, zdecydowanie nawet nie najsÅ‚absza, ale tragiczna postać tego spotkania