28.09.2019

MKS Ślepsk Malow Suwałki. Pierwszy sparing z Czarnymi Radom na remis

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom i MKS Ślepsk Malow Suwałki nie oglądali na żywo meczu o brązowy medal mistrzostw Europy Francja - Polska. O tej samej porze stoczyli sparing, zakończony remisem 2:2.

Suwalski zespóÅ‚, który wczeÅ›niej zremisowal 2:2 z Treflem w GdaÅ„sku, a u siebie wygraÅ‚ 3:1 i 5:0 z mistrzem Bialorusi Szachtiorem Soligorsk, pozostaje wiÄ™c niepokonany. Trener Andrzej Kowal powtarza jednak, że do wyników gier kontrolnych nie przywiÄ…zuje najmniejszej wagi. Najważniejsze jest, czy i na jakim poziomie zawodnicy wykonujÄ… nakreÅ›lone zadania.

Dla gospodarzy, prowadzonych przez Roberta Prygiela, któremu asystuje byÅ‚y gracz i trener Åšlepska Dima Skorij, byÅ‚ to dopiero pierwszy z 12 sprawdzianów. W dodatku wystÄ…pili oni bez trzech SÅ‚oweÅ„ców, którzy w niedzielÄ™ zagrajÄ… w finale mistrzostw Europy z SerbiÄ….

Nic dziwnego, że to beniaminek PlusLigi z SuwaÅ‚k lepiej rozpoczÄ…Å‚ mecz. Radomianie wkrótce wyrównali, ale koÅ„cówka pierwszego seta i caÅ‚y drugi należaÅ‚y do BiaÅ‚o-Niebieskich. Potem Andrzej Kowal dokonaÅ‚ zmian i nastÄ™pne dwie partie wygrali Czarni, ktorzy czwartego seta rozstrzygnÄ™li na swojÄ… korzyść na przewagi.

NajwiÄ™cej - 12 punktów dla Czarnych zdobyÅ‚ Bartosz Firszt, a najlepiej punktujacym w szeregach Åšlepska Malowu byÅ‚ Nicolas SzerszeÅ„ - 18 punktów.

Drugi sparing oba zespoły stoczą w niedzielę o 16.00 w Kobyłce.