11.10.2015

Pewne zwycięstwo Ślepska nad Hutnikiem Kraków

W drugiej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/16 odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki. W sobotę trzeci zespół poprzedniego sezonu pokonał na wyjeździe beniaminka Hutnik Kraków 3:0 i awansował na 5. miejsce. Chłopcy zrobili to, co do nich należało – podsumował mecz trener Ślepska Dima Skoryy.

- To zwyciÄ™stwo byÅ‚o nam bardzo potrzebne- mówiÅ‚ trener Skoryy. – W trackie gry w pierwszej poÅ‚owie na halÄ™ weszÅ‚a duża i bardzo gÅ‚oÅ›na grupa kibiców piÅ‚karskiej drużyny Hutnika, co zrobiÅ‚o na nas wrażenie. Każda udana akcja gospodarzy przyjmowana byÅ‚a owacyjnie. Jestem peÅ‚en uznania dla moich chÅ‚opaków, że wytrzymali to „piekÅ‚o”. MuszÄ™ przyznać, że krakowska „żyleta” daÅ‚a pokaz fajnego dopingu. Warto byÅ‚oby postarać siÄ™ stworzyć coÅ› takiego w SuwaÅ‚kach. A wracajÄ…c do samego meczu – wygraliÅ›my bo popeÅ‚niliÅ›my mniej bÅ‚Ä™dów niż nasi rywale. Ale ten mecz już za nami, przeanalizujemy go i szykujemy siÄ™ na spotkanie z VictoriÄ….

Dodajmy, że z VictoriÄ… w poprzednim sezonie suwalczanie przegrali w rundzie zasadniczej u siebie i wygrali w WaÅ‚brzychu, a w póÅ‚finale play off ulegli waÅ‚brzyszanom 2:3. Victoria, po zwyciÄ™stwie w finale z NysÄ…, zdobyÅ‚a zÅ‚oto, a w meczach o brÄ…z Åšlepsk okazaÅ‚ siÄ™ lepszy od Campera Wyszków.

A tak mecz Hutnik – Åšlepsk opisaÅ‚y media:

uks-hutnik.pl - oficjalny portal Hutnika

Pierwsze koty za płoty

UKS Hutnik Kraków przegraÅ‚ swój inaugurujÄ…cy mecz w I lidze. Kilka dobrych akcji nie wystarczyÅ‚o, aby pokonać przyjezdnych z SuwaÅ‚k. Drużyna Åšlepska zanotowaÅ‚a na swoim koncie pierwsze trzy punkty, a my liczymy na pierwszÄ… wygranÄ… już w przyszÅ‚y weekend.

Przyjezdni rozpoczÄ™li spotkanie od uzyskania trzypunktowej przewagi (0:3). Pierwszym efektywnym atakiem w drużynie gospodarzy popisaÅ‚ siÄ™ Kamil Maruszczyk (1:3), ale to zawodnicy Åšlepska dużo pewniej czuli siÄ™ na boisku. Mieli dokÅ‚adniejsze przyjÄ™cie, a dodatkowo dwukrotnie zatrzymali naszych zawodników blokiem (3:8). Przewaga goÅ›ci rosÅ‚a (4:11), wiÄ™c o pierwszÄ… przerwÄ™ dla zespoÅ‚u poprosiÅ‚ trener gospodarzy. Przy stanie 7:13 Å›wietnym blokiem popisaÅ‚ siÄ™ Bachmatiuk, a mocny atak doÅ‚ożyÅ‚ Maruszczyk, ale wciąż daleko byÅ‚o do wyrównania wyniku na tablicy. Przyjezdni dużo mniej wysiÅ‚ku wkÅ‚adali w zdobywanie punktów, ale i Hutnicy, wspierani przez dużą publiczność, z każdym punktem zdawali siÄ™ być mniej zdenerwowani. Przewaga Åšlepska zmalaÅ‚a do trzech oczek (16:19). Przeciwnicy nie pozwolili jednak, by Hutnicy wyrównali wynik. Sprytnie obijali blok i korzystali z popeÅ‚nianych przez krakowian bÅ‚Ä™dów. Pierwszego seta zakoÅ„czyÅ‚ atak Urbanowicza (20:25).

Druga partia rozpoczęła siÄ™ wymianÄ… ataków. Maruszczyk uderzyÅ‚ z prawego skrzydÅ‚a, odpowiedziaÅ‚ ZapÅ‚acki, Rudzewicz z Å›rodka – podobnie zaatakowaÅ‚ DudziÅ„ski (4:4). WalkÄ™ punkt za punkt przerwaÅ‚ autowy atak Maruszczyka – Åšlepsk wyszedÅ‚ na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Przewaga goÅ›ci utrzymywaÅ‚a siÄ™ (9:12; 11:13), ale krakowianie nie odpuszczali. Ferek sprytnie obiÅ‚ rÄ™ce, Bachmatiuk uderzyÅ‚ ze Å›rodka, i na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ remis (13:13). ByÅ‚a to jednak sytuacja chwilowa. Gospodarzom nie udaÅ‚o siÄ™ utrzymać koncentracji z poczÄ…tkowej fazy seta. Åšlepsk szybko przejÄ…Å‚ inicjatywÄ™ w grze i ponownie punktowo odskoczyÅ‚ Hutnikowi (14:18; 16:20). GoÅ›cie nie marnowali okazji do zdobycia punktów, ale i gospodarze dwoili siÄ™ i troili, by je uzyskać. Przy stanie 18:22 Golec zmieÅ›ciÅ‚ piÅ‚kÄ™ w bloku, a Ferek zdobyÅ‚ asa serwisowego, a to przywróciÅ‚o nadziejÄ™ na wyrównanie wyniku. Nadzieja jednak nie trwaÅ‚a dÅ‚ugo. Ferek zepsuÅ‚ kolejnÄ… zagrywkÄ™, a Åšlepsk zmobilizowaÅ‚ siÄ™ w koÅ„cówce seta. GoÅ›cie wygrali drugÄ… partiÄ™ 21:25.

Na poczÄ…tku trzeciej odsÅ‚ony obie drużyny prowadziÅ‚y grÄ™ już wolniejszym tempem niż w poprzednich setach. Hutnicy, choć poczÄ…tkowo dotrzymywali punktowo towarzystwa przeciwnikom, później znowu zaczÄ™li siÄ™ mylić, co pociÄ…gaÅ‚o ze sobÄ… straty punktowe (4:7; 7:10). Przy stanie 8:13 o czach poprosiÅ‚ trener Matras. Maruszczyk zaserwowaÅ‚ asa, DudziÅ„ski uderzyÅ‚ ze Å›rodka, ale wciąż daleko byÅ‚o do odrobienia strat (11:16; 13:20). Zawodnicy Åšlepska caÅ‚kowicie zdominowali grÄ™. Wkrótce przewaga przyjezdnych urosÅ‚a do 10 punktów (13:23). Ostatecznie Åšlepsk SuwaÅ‚ki wygraÅ‚ trzeciego seta 15:25 i caÅ‚y mecz 0:3.

bialystok.sport.pl

Szybka wygrana Åšlepska z beniaminkiem

Przed tygodniem, w pierwszej kolejce nowego sezonu I ligi, siatkarze z SuwaÅ‚k przegrali z beniaminkiem rozgrywek z Katowic. W sobotÄ™ zmierzyli siÄ™ z innym nowicjuszem rozgrywek, ale tym zdecydowanie sÅ‚abszym. GKS Katowice jest bowiem wymieniany w gronie faworytów rozgrywek, a Hutnik Kraków z powodu kÅ‚opotów finansowych miaÅ‚ w ogóle nie przystÄ…pić do rywalizacji. Ostatecznie jednak wystartowaÅ‚, ale w sobotÄ™ wielkiego oporu siatkarzom Åšlepska nie postawiÅ‚. Pierwszego seta zespóÅ‚ z SuwaÅ‚k wygraÅ‚ do 20, drugiego do 21, a w trzecim rozbiÅ‚ rywali do 15.

- Ta wygrana wcale nie przyszÅ‚a nam tak Å‚atwo. ByÅ‚y dwa takie momenty w tym spotkaniu, kiedy rywale mogli siÄ™ przeÅ‚amać, ale na szczęście nie pozwoliliÅ›my im na to - mówi Dmitrij Skorij, trener Åšlepska. - Szczególnie w drugim secie byÅ‚o gorÄ…co, ale chÅ‚opaki wytrzymali presjÄ™. ZrealizowaliÅ›my, co do nas należaÅ‚o, zawodnicy wykonali zaÅ‚ożenia i możemy siÄ™ cieszyć. ChcieliÅ›my siÄ™ odbudować po porażce w pierwszej kolejce i to nam siÄ™ udaÅ‚o. Od poniedziaÅ‚ku przygotowujemy siÄ™ do kolejnego pojedynku.

UKS Hutnik Kraków – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 0:3 (20:25; 21:25; 15:25)

UKS Hutnik Kraków: Adamski, DudziÅ„ski, Bachamtiuk, Maruszczyk, Golec, Ferek, GaliÅ„ski (l) oraz Ciupa, Kiwior, KoÅ‚ek; trener: Zenon Matras

Ślepsk Suwałki: Gonciarz, Hunek, Rudzewicz Zapłacki, Winnik, Urbanowicz, Andrzejewski(l) oraz Shchytkov, Lewiński; trener: Dima Skoryy

Pozostałe wyniki 2. kolejki:

SMS PZPS Spała - KPS Siedlce 3:1 (25;23, 23:25, 25:22, 25:23)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - KS Espadon Szczecin 0:3 (15:25, 21:25, 25:27)

KPS Kęty - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (21:25, 25:17, 25:17, 25:21)

AGH Kraków - APP Krispol WrzeÅ›nia 1:3 (25:27; 23:25; 25:17; 24:26)

GKS Katowice - KS Camper Wyszków 3:0 (25:15; 25:16; 25:22)

UKS Hutnik Kraków - MKS Åšlepsk SuwaÅ‚ki 0:3 (20:25, 21:25, 15:25)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - AZS Stal Nysa 3:2 (24:26, 25:23, 25:23, 20:25, 15:13)