22.10.2017

Pierwsza przegrana i Ślepsk Suwałki nie jest już liderem

W piątej kolejce pierwszy mecz przegrali siatkarze Ślepska, którzy w Nysie ulegli 2:3 mającej Plus Ligowe aspiracje Stali. Gospodarze, niesieni dopingiem ok. 700 kibiców, którzy w komplecie wypełnili starą halę w Nysie, tylko w drugim secie, wygranym 25:13, dominowali na parkiecie.

W czterech pozostaÅ‚ych setach trwaÅ‚a mÄ™ska walka, a o tym kto wygra decydowaÅ‚y siatkarskie niuanse.

- Jestem dumy z chÅ‚opaków, którzy z tak trudnym rywalem i na tak trudnym terenie zaprezentowali siÄ™ bardzo dobrze. Walczyli i chociaż ostatecznie ten mecz przegraliÅ›my, ale po walce, jakÄ… chciaÅ‚oby siÄ™ oglÄ…dać we wszystkich ligowych spotkaniach. Przy tak wyrównanych, ambitnych, walczÄ…cych, wkÅ‚adajÄ…cych w mecz nie tylko wysokie siatkarskie umiejÄ™tnoÅ›ci, ale i serca  drużynach, pomimo przegranej opuszczaliÅ›my halÄ™ i NysÄ™ z podniesionymi gÅ‚owami. Szkoda tylko, że siatkówka to nie piÅ‚ka nożna i nie ma w niej remisów, bo taki wynik byÅ‚by chyba w tym dniu wynikiem najsprawiedliwszym. Los i szczęście uÅ›miechnęły siÄ™ do gospodarzy, którym gratulujemy – podsumowaÅ‚ spotkanie Dima Skoryy, trener Åšlepska.

PoczÄ…tek pierwszego seta należaÅ‚ do gospodarzy, którzy uzyskali 1-2punktowÄ… przewagÄ™ i utrzymywali jÄ… aż do stanu 7:5. Do pierwszego (nie liczÄ…c wyjÅ›ciowego 0:0) remisu 7:7 goÅ›cie doprowadzili po zagrywce Makowskiego w aut i zablokowaniu ataku Karola Rawiaka. Odpowiedź Stali byÅ‚a natychmiastowa i po ataku Olczyka gospodarze ponownie prowadzili 8:7. Cieszyli siÄ™  nim tylko przez moment. Do remisu doprowadziÅ‚ bowiem Rudzewicz, a po zagrywkach Skrzypkowskiego w Rawiaka i Makowskiego to Åšlepsk objÄ…Å‚ prowadzenie 10:8 i o czas poprosiÅ‚ trener gospodarzy. Po wznowieniu gry i ataku Piotrowskiego w siatkÄ™ przewaga goÅ›ci wzrosÅ‚a do trzech punktów (11:8). KolejnÄ… punktowÄ… seriÄ™ Åšlepska przy stanie 12:10 rozpoczÄ…Å‚ .. Rawiak zagrywajÄ…c w aut, a po punktowej zagrywce Sasaka i prowadzeniu goÅ›ci 14:10 po raz drugi o przerwÄ™ poprosiÅ‚ trener Stali. I tak jak po pierwszym czasie, tak i po drugim, po wznowieniu gry punktowali goÅ›cie, tym razem Lesiuk obijajÄ…c blok, podwyższyÅ‚ wynik na 15:10. Kiedy wydawaÅ‚o siÄ™, że losy seta sÄ… już przesÄ…dzone do walki poderwali siÄ™ gospodarze i zaczÄ™li odrabiać straty. Przy prowadzeniu 16:14 o czas spoprosiÅ‚ Dima Skoryy. Ale po wznowieniu gry jej obraz siÄ™ nie zmieniÅ‚. Dalej punktowali gospodarze, którzy nie tylko odrobili straty, ale po dwóch atakach goÅ›ci w siatkÄ™ i trzecim w  aut Stal prowadziÅ‚a już 18:16 i utrzymaÅ‚a jÄ… do 22:21. Wówczas dwa punkty atakiem dla goÅ›ci zdobyÅ‚ Lesiuk, trzeci, asem serwisowym, Sasak i Åšlepsk ponownie wróciÅ‚ na prowadzenie , tym razem 24:22. Gospodarze obronili wprawdzie pierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ…, ale przy drugiej, po ataku Lesiuka, byli już bezradni. Set 25:23 dla Åšlepska i prowadzenie w meczu 1:0.

O secie drugim trzeba jak najszybciej zapomnieć. Zaczęło siÄ™ od 9:1 dla Stali, a później ta przewaga rosÅ‚a, rosÅ‚a, rosÅ‚a aż siÄ™gnęła 13 pkt. (21:8). W tym momencie przypomniaÅ‚ siÄ™ mecz w poprzednim sezonie w SuwaÅ‚kach wygrany przez Stal, w którym jednego z setów nysianie wygrali aż 25:9 . Tym razem także wygrali, ale różnicÄ… „zaledwie 12” pkt., czyli 25:13.

Seta trzeciego od prowadzenie rozpoczÄ™li gospodarze, ale goÅ›cie szybko nie tylko odrobili stratÄ™, ale także objÄ™li prowadzenie 6:5, a po punktowych atakach Rudzewicza i Sasaka podwyższyli na 8:5 i utrzymywali do stanu 12:10, przy którym gospodarze zdobyli cztery punkty nie tracÄ…c ani jednego i na tablicy pod StalÄ… ukazaÅ‚a siÄ™ cyfra 14, a Åšlepsk wciąż byÅ‚a 12. Tego prowadzenia Stal nie tylko nie oddaÅ‚a do koÅ„ca seta, ale jeszcze podwyższyÅ‚a je do szeÅ›ciu punktów wygrywajÄ…c seta 25:19 i obejmujÄ…c prowadzenie w meczu 2:1. .  i

Set czwarty zaczÄ…Å‚ siÄ™ do dwupunktowego prowadzenia Åšlepska, która szybko wzrosÅ‚a do czterech punktów (7:3) i o czas poprosiÅ‚ trener Stali. Efekt gospodarze doprowadzili do remisu 8:8, przy którym Åšlepsk ponownie odskoczyÅ‚ na 1-2 punkty. Kolejny remis w tej partii to 16:16, a po bloku i ataku Olczyka to Stal objęła prowadzenie 18:16. GoÅ›cie odrobili jednak stratÄ™ i walka punkt za punkt trwaÅ‚a do chwili kiedy na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 20:20. Wówczas Hunek pojedynczym blokiem i w parze z Sasakiem dorzucili dwa punkty i goÅ›cie objÄ™li prowadzenie 22:20, którego, pomimo wysiÅ‚ków gospodarzy nie oddali do koÅ„ca seta, którego wygrali 25:22 doprowadzajÄ…c do tie breaka.

W piÄ…tym secie pierwsze dwa punkty, po jednym dla Stali i Åšlepska zdobyÅ‚ Owczarz, kolejne dwa dorzucili BuÅ‚kowski oraz blok i przy stanie 4:1 pierwszy czas wykorzystaÅ‚ trener Skoryy. GoÅ›cie dorobili kilka punktów, ale zespoÅ‚y zmieniaÅ‚y strony przy prowadzeniu Stali 8:6. Ostatni punkt w tym secie i meczu dla Åšlepska zdobyÅ‚ Sasak i Stal powadziÅ‚a 11:9. Zepsuta zagrywka Åšlepska, dwa zablokowane ataki i as serwisowy BuÅ‚kowskiego sprawiÅ‚y, że seta 15:9 i mecz 3:2 wygraÅ‚a Stal.

Stal Nysa – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 3:2 (23:25, 25:13, 25:19, 22:25, 15:9)

Stal: Nożewski, Rawiak, Olczyk, Piotrowski, Makowski,Woroniecki, - Bonisłwski (libero) oaz Szymeczko, Bułkowski, Lubaczewski, Wolański i Owczarz

Åšlepsk: Rudzewicz, Skrzypkowski, Gonciarz, Sasak, Lesiuk, Sapinski - Filipowicz (libero) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov, Hunek, Winnik

MVP meczu został Michał Makowski (Stal)

Najbliższy mecz Åšlepsk zagra w sobotÄ™ o godz. 16:00 w SuwaÅ‚kach a rywalem bÄ™dzie TSV Sanok, który w pokonaÅ‚ 3:1 AZS CzÄ™stochowa.