12.04.2015

Pierwszy krok Ślepska do półfinału zrobiony

Czwarty w tym sezonie mecz Ślepska z Pekpolem zakończył się czwartym (trzecim w Ostrołęce) zwycięstwem Ślepska. Drugi otworzył podopiecznym Piotra Poskrobko drogę do 1/8 Pucharu Polski, czwarty ... to pierwszy krok do półfinału rozgrywek ligowych sezonu 2015/2016, od którego Ślepsk dzieli jeszcze jedna wygrana. Tylko jedna i aż jedna, bo Pekpol to drużyna, do której trzeba podchodzić z szacunkiem.

A tak o meczu mówi Piotr Poskrobko, trener Åšlepska:
Od poczÄ…tku weszliÅ›my dobrze w mecz. W pierwszym secie, wygranym przez nas do 19, przeciwnik popeÅ‚niÅ‚ masÄ™ bÅ‚Ä™dów, chyba czternaÅ›cie, czym uÅ‚atwiÅ‚ nam trochÄ™ zadanie. W caÅ‚ym meczu po bÅ‚Ä™dach rywala zdobyliÅ›my 30 punktów, czyli wiÄ™cej niż potrzeba do wygrania seta. My zagraliÅ›my bardzo dobrze i na wysokim wskaźniku skutecznoÅ›ci zwÅ‚aszcza w ataku, co zmuszaÅ‚o rywali do popeÅ‚niania prostych czasami bÅ‚Ä™dów. ZagrywkÄ… nie zdobywaliÅ›my wprawdzie wielu punktów, ale odrzucaliÅ›my rywala od siatki. Pekpol też ryzykowaÅ‚ w tym elemencie i byÅ‚ nawet lepszy, bo my mieliÅ›my trzy asy, a rywale pięć. CieszÄ™ siÄ™, że wytrzymaÅ‚ mecz Krzysiek Andrzejewski, pomimo problemów zdrowotnych zarówno w okresie przygotowawczym do tego meczu jak i w dniu meczu.  On ma też swojÄ… cegieÅ‚kÄ™ w tej wygranej, bo przyjmowaÅ‚ naprawdÄ™ dobrze. Pozostali też zagrali dobre zawody. NiezÅ‚a gra skrzydÅ‚owych, Wojtka Winnika w ataku, także sÅ‚owa uznania należą siÄ™ wszystkim zawodnikom. W trzecim secie goniliÅ›my wynik, ale nie baczÄ…c na to, że w pewnym monecie Pekpol miaÅ‚ cztery punkty przewagi, my robiliÅ›my swoje. Nie popeÅ‚nialiÅ›my bÅ‚Ä™dów, a czekaliÅ›my na bÅ‚Ä™dy rywala. :Przeciwnik pÄ™kÅ‚ po bardzo dobrych zagrywkach Skrzypka (Kamila Skrzypkowskiego – dop. wÅ‚.), który miaÅ‚ seriÄ™ oÅ›miu zagrywek z rzÄ™du, w tym zaliczyÅ‚ dwa asy. Wygrany trzeci set to w gÅ‚ównej mierze jego zasÅ‚uga, plus trudne, odrzucajÄ…ce rywali piÅ‚ki zrobiÅ‚y swoje. I poszÅ‚o, dobrze graliÅ›my w przyjÄ™ciu, ataku, plus cztery bloki w trzecim secie podÅ‚amaÅ‚y rywali. ZrobiliÅ›my pierwszy krok na drodze do póÅ‚finaÅ‚u, teraz musimy zrobić drugi. Nie czas na odtrÄ…bienie sukcesu, otwieranie szampana. Z tym musimy poczekać do ostatniego meczu, najlepiej, żeby byÅ‚ to zwyciÄ™ski w finale.

Pekpol OstroÅ‚Ä™ka – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 0:3 (19:25, 19:25, 20:25)
Åšlepsk: Skrzypkowski, Rudzewicz, Gonciarz, Winnik, Schamlewski, Modzelewski - Andrzejewski (libero)  oraz SmoliÅ„ski, Rawiak Urbanowicz

MVP meczu został: Krzysztof Andrzejewski

Wyniki pozostałych spotkań play-off (do 2. zwycięstw):
Stal Nysa - SMS PZPS SpaÅ‚a 3:0 (25:19, 25:22, 25:14) i 3:0 (25:20, 25:19, 25:19) – awans Stal Nysa
Espadon Szczecin – Camper Wyszków 0:3 (23:25, 25:27, 21:25)
Krispol Września - Victoria Wałbrzych 2:3 (25:18, 25:22, 15:25, 17:25, 13:15)

Play-out (do 3. zwycięstw):
Kęczanin Kęty - Avia Świdnik 3:2 (25:20, 23:25, 26:28, 25:19, 23:21) i 1:3 (25:16, 21:25, 21:25, 22:25) - stan rywalizacji 1:1
AGH AZS Kraków - CARO Rzeczyca 2:3 (25:22, 25:23, 14:25, 18:25, 12:15) i 3:0 (25:15, 25:19, 25:21) - stan rywalizacji 1:1