02.12.2019

PlusLiga. Siatkarze dokończyli 8. kolejkę, medialne echa meczu Ślepsk Malow - Cuprum Lubin

8. kolejkę spotkań PlusLigi zakończyły poniedziałkowe mecze BKS Visła Bydgoszcz z AZS Olsztyn (2 : 3) i MKS Będzin - Trefl Gdańsk (1:3).

A my wracamy do meczu Åšlepska Malow SuwaÅ‚ki z Cuprum Lubin, przegranego przez suwalski zespóÅ‚ 0:3. Przegranego zwÅ‚aszcza w pierwszym secie 12:25 i to w stylu, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć.

12:25 z Cuprum to nie najwyżej przegrany set Ślepska w lidze

Przegrany w sobotÄ™ przez Åšlepsk 12:25 pierwszy set w meczu z Cuprum Lubin nie byÅ‚ najwyżej przegranym setem w historii wystÄ™pów suwalskiej drużyny w I lidze i Plus Lidze. Jak siÄ™ okazaÅ‚o wyżej, bo aż 9:25, przegraliÅ›my w SuwaÅ‚kach z AZS PWSZ Nysa w sezonie 2016/17.

Po 11:25 przegrywaliÅ›my na wyjeździe z SMS PZPS SpaÅ‚a w sezonie 2015/16, a u siebie ulegliÅ›my 12:25 Aqua Zdrój WaÅ‚brzych w sezonie 2017/18 i Gwardii WrocÅ‚aw w sezonie 2018/19.

Natomiast najwyżej wygrane przez Åšlepsk sety to 25:10 z GTPS Gorzów Wlkp. (2010/11), Espadonem Szczecin (2014/15), AZS PWSZ Nysa i KPS Siedlce (2015/16) wszystkie w SuwaÅ‚kach.

NajwiÄ™cej punktów w jednym secie to 76 - 37:39 z Jokerem PiÅ‚a – 2010/11, i 68 – 33:35 z Aluronem WartÄ… Zawiercie – 2016/17 (w finale play-off).

Åšlepsk – Cuprum w prasowych relacjach i komentarzach

portal siatka.org

ANDRZEJ KOWAL: NIE STWORZYLIŚMY W TYM MECZU ŻADNEGO ZAGROŻENIA DLA RYWALA

Z pewnością nie tak siatkarze Ślepska Malow Suwałki wyobrażali sobie pojedynek przed własną publicznością z Cuprum Lubin. Gospodarze zagrali słaby mecz i gładko przegrali 0:3.

W starciu Ślepska Malow Suwałki z Cuprum Lubin nie było zbyt wielu emocji, praktycznie od początku do końca warunki na parkiecie dyktowali gracze z Dolnego Śląska.

– Taki mecz można podsumować bardzo szybko i bardzo prosto. Na pewno nie stworzyliÅ›my w tym meczu żadnego zagrożenia dla zespoÅ‚u z Lubina. Jest to dla mnie bardzo zastanawiajÄ…ce, bo do tej pory tak nie funkcjonowaliÅ›my. Ogromna różnica w ataku na korzyść rywali, my mieliÅ›my natomiast ogromne problemy ze skoÅ„czeniem naszej pierwszej akcji, stÄ…d wzięła siÄ™ później nasza niepewność. GraliÅ›my po prostu sÅ‚abo i to jest jedyne logiczne wytÅ‚umaczenie – analizowaÅ‚ trener suwalczan, Andrzej Kowal. – Na pewno musimy mocno przeanalizować, co byÅ‚o tego przyczynÄ…, bo jesteÅ›my w stanie grać dużo lepiej, na o wiele wyższym poziomie. Teraz mentalnie przeszliÅ›my obok meczu i myÅ›lÄ™, że zabrakÅ‚o nam determinacji i sportowej zÅ‚oÅ›ci na boisku – podkreÅ›liÅ‚ szkoleniowiec.

Po stronie Cuprum Lubin oprócz ofensywy, byÅ‚a również zagrywka, bowiem lubinianie posÅ‚ali na stronÄ™ gospodarzy aż 6 asów serwisowych, czÄ™sto utrudniajÄ…c także przyjÄ™cie suwalczan.

– Nie serwowaliÅ›my zbyt dobrze, a rywale bardzo dobrze przyjmowali i praktycznie przez caÅ‚y mecz Tavares praktycznie siedziaÅ‚ w fotelu, jak ma dobre dogranie, mógÅ‚ grać wszystkimi strefami – wyjaÅ›niÅ‚ Nicolas SzerszeÅ„ i dodaÅ‚: – Natomiast my byliÅ›my odrzuceni od siatki. Musimy na treningach popracować nad tÄ… grÄ…, kiedy jesteÅ›my odrzuceni od siatki i musimy grać na wysokiej piÅ‚ce – oceniÅ‚ przyjmujÄ…cy Åšlepska SuwaÅ‚ki.

sportowefakty.wp.pl

Hala w Suwałkach zdobyta. Beniaminek rozbity przez Cuprum Lubin

Siatkarze Åšlepska Malow SuwaÅ‚ki nie zdoÅ‚ali poprawić swojej zdobyczy punktowej. Podopieczni Andrzeja Kowala w sobotni wieczór przegrali na wÅ‚asnym terenie z Cuprum Lubin 0:3. Dla Miedziowych to trzecia wygrana w sezonie.

Sobotnie starcie w SuwaÅ‚kach, zarówno dla siatkarzy Åšlepska, jak i Cuprum Lubin byÅ‚o rywalizacjÄ… z gatunku o sześć punktów. Obie ekipy odniosÅ‚y dotychczas tylko dwa zwyciÄ™stwa i powoli godzÄ… siÄ™ z myÅ›lÄ…, że w trwajÄ…cym sezonie bÄ™dÄ… raczej bić siÄ™ o utrzymanie niż awans do play-off.

Faworytem pojedynku byli gospodarze, choć przebieg inauguracyjnej odsÅ‚ony zupeÅ‚nie tego nie potwierdziÅ‚. Miedziowi bÅ‚yskawicznie wypracowali przewagÄ™, którÄ… z czasem tylko powiÄ™kszali. Podopieczni Andrzeja Kowala byli bezradni w starciach z Jakubem Ziobrowskim. AtakujÄ…cy zespoÅ‚u z Dolnego ÅšlÄ…ska w pierwszym secie zapisaÅ‚ na swoim koncie osiem punktów.

Bardzo dobrze radziÅ‚ sobie także BartÅ‚omiej LipiÅ„ski, który co prawda w przyjÄ™ciu nie bÅ‚yszczaÅ‚ precyzjÄ…, jednak nadrabiaÅ‚ skutecznoÅ›ciÄ… w ataku. Joshua Tuaniga mógÅ‚ z zazdroÅ›ciÄ… spoglÄ…dać na stronÄ™ rywali. Amerykaninowi nie udaÅ‚o siÄ™ bowiem wykreować lidera, jeÅ›li chodzi o wykaÅ„czanie akcji. Najbardziej eksploatowany Kevin Klinkenberg zawodziÅ‚, w efekcie po zaledwie 26 minutach gry Cuprum mogÅ‚o Å›wiÄ™tować pierwszy triumf.

Również druga odsÅ‚ona padÅ‚a Å‚upem przyjezdnych, którzy tym razem musieli siÄ™ nieco bardziej napracować. Przez blisko póÅ‚ seta gospodarzy w grze utrzymywaÅ‚ BartÅ‚omiej BoÅ‚Ä…dź, dobrze też funkcjonowaÅ‚ blok suwalskiej ekipy. Konsekwentna gra lubiÅ„skich skrzydÅ‚owych, wspieranych przez Maksima Morozowa oraz silna i skuteczna zagrywka Miguela Tavaresa Rodriguesa w koÅ„cu skruszyÅ‚y jednak opór zawodników Åšlepska. Po skutecznej kontrze w wykonaniu PrzemysÅ‚awa SmoliÅ„skiego gracze Marcelo Fronckowiaka odskoczyli na pięć punktów (19:14). Mimo usilnych staraÅ„, podopieczni Andrzeja Kowala nie byli w stanie zmniejszyć dystansu i ostatecznie po raz drugi zeszli z parkietu pokonani.

Po dwóch setach wynik nie mógÅ‚ zadowalać szkoleniowca gospodarzy, nic wiÄ™c dziwnego, że decyzja o zmianach w wyjÅ›ciowym skÅ‚adzie zapadÅ‚a jeszcze przed startem ostatniej partii. Za Jakuba RohnkÄ™, JoshuÄ™ TuanigÄ™ oraz BartÅ‚omieja BoÅ‚Ä…dzia, na placu gry pojawili siÄ™ zmiennicy. Roszady kadrowe meczu jednak nie uratowaÅ‚y, choć do poÅ‚owy partii miejscowi fani żyli nadziejÄ….

Nieźle spisywaÅ‚ siÄ™ Patryk Szwaradzki, przebÅ‚yski dobrej dyspozycji miaÅ‚ także Nicolas SzerszeÅ„. Miedziowi dÅ‚ugo byli w defensywie, po części na wÅ‚asne życzenie. Lubinianie popeÅ‚niali bowiem sporo bÅ‚Ä™dów. W decydujÄ…cym fragmencie spotkania jednak nie zawiedli, zwÅ‚aszcza Jakub Ziobrowski. Gospodarze z kolei nie wytrzymywali presji, coraz częściej myliÅ‚ siÄ™ Kevin Klinkenberg. W tej sytuacji miejscowi mogli tylko pomarzyć o jakiejkolwiek zdobyczy.

portal kscuprum.pl

Trzy punkty jadÄ… do Lubina!

Zawodnicy Cuprum Lubin zanotowali pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za trzy punkty. Po bardzo dobrym spotkaniu pokonalu MKS Ślepsk Malow Suwałki, a statuetkę MVP odebrał Jakub Ziobrowski.

Lubinianie od poczÄ…tku kontrolowali przebieg premierowej odsÅ‚ony. Åšwietna gra w polu serwisowym, a także w ataku sprawiÅ‚a, że nasza drużyna wygraÅ‚a 25:12. W kolejnych dwóch partiach walka toczyÅ‚a siÄ™ punkt za punkt, a szala przewagi przechylaÅ‚a siÄ™ z raz na jednÄ…, raz na drugÄ… stronÄ™. W decydujÄ…cych momentach wiÄ™cej zimnej krwi zachowali zawodnicy Cuprum Lubin, którzy po raz pierwszy w tym sezonie wygrali bez straty seta.

W szeregach lubinian najwiÄ™cej punktów zdobyÅ‚ Jakub Ziobrowski – 17 oczek, cztery mniej doÅ‚ożyÅ‚ BartÅ‚omiej LipiÅ„ski, a z 11 punktami mecz zakoÅ„czyÅ‚ Maksim Marozau. Zawodnicy Cuprum Lubin dziewiÄ™ciokrotnie zatrzymywali rywali na siatce i czterokrotnie punktowali w polu serwisowym.

Gazeta Wrocławska

Ślepsk Suwałki - Cuprum Lubin 0:3.Lubinianie pokazali beniaminkowi miejsce w szeregu.

MKS Ślepsk Malow Suwałki przegrał przed własną publicznością z Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25) w 8. kolejce siatkarskiej PlusLigi. Beniaminek z Suwałk walczył zawzięcie, ale nie urwał "Miedziowym" ani jednego seta.

radio.bialystok.pl

Kiepska gra i zdecydowana porażka Ślepska

ZespóÅ‚ gospodarzy, po ostatniej porażce 0:3 w Zawierciu, z dorobkiem 6 punktów zajmowaÅ‚ przed starciem z Cuprumem 11. miejsce w tabeli Plus Ligi. Rywale z Lubina byli o pozycjÄ™ niżej. W 9 meczach zgromadzili 5 punktów. W ostatnim spotkaniu Cuprum przegraÅ‚ z AZS Indykpol Olsztyn (1:3).

W caÅ‚ym sezonie lubinianie wygrali dwa starcia. Obydwa zwyciÄ™stwa odnieÅ›li na wyjazdach - ze SkrÄ… BeÅ‚chatów i GKS-em Katowice, po 3:2. Do SuwaÅ‚k pojechali z nadziejami na trzeci w sezonie sukces.

Mecz rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ dla Åšlepska bardzo źle, gospodarzom nie wychodziÅ‚o praktycznie nic, a rywal wykorzystywaÅ‚ wszystko co byÅ‚o możliwe i I set zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ pogromem 25-12 dla goÅ›ci. Kluczowym graczem w tej partii dla Cuprumu byÅ‚ Jakub Ziobrowski, który zdobyÅ‚ 9 punktów.

W drugiej partii rywale suwalczan dÅ‚ugo utrzymywali przewagÄ™ 1-2-punktowÄ…, by w koÅ„cówce odskoczyć i wygrać do 21. Najbardziej wyrównana byÅ‚a trzecia część spotkania. Kilka razy suwalczanie wychodzili na prowadzenie. Niestety, od stanu 14-16, rywale zaczÄ™li "uciekać". Pomimo ofiarnej walki do koÅ„ca, najlepszy set w wykonaniu zespoÅ‚u Andrzeja Kowala zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ porażkÄ… 22:25, a caÅ‚y mecz 0-3 dla Cuprumu Lubin.

radio5.com.pl

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Cuprumem Lubin

W meczu 8. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepsk Malow Suwałki przegrali z Cuprumem Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)

Pierwsza partia to szybka i skuteczna gra podopiecznych Marcelo Fronckowiaka. Lubinianie konsekwentnie koÅ„czyli swoje ataki i Å›wietnie spisywali siÄ™ w przyjÄ™ciu. Kolejne akcje wyraźnie motywowaÅ‚y przyjezdnych. BiaÅ‚o-niebiescy natomiast mieli problem z wykaÅ„czaniem piÅ‚ek, co poskutkowaÅ‚o szybkim zwyciÄ™stwem goÅ›ci do 12 punktów.

W drugiej odsÅ‚onie gra siatkarzy Åšlepska poprawiÅ‚a siÄ™, ale daleka byÅ‚a od ideaÅ‚u. Trener Andrzej Kowal wprowadzaÅ‚ kolejnych zawodników, szukajÄ…c recepty na, dobrze dysponowanych, zawodników z Lubina. W zespole goÅ›ci nie zawodziÅ‚ za to Jakub Ziobrowski, który doskonale radziÅ‚ sobie na prawym skrzydle i pozwalaÅ‚ swoim kolegom zdecydowanie uspokoić grÄ™. „Miedziowi” utrzymali prowadzenie do koÅ„ca partii i zwyciężyli do 21 punktów.

Podobny przebieg miaÅ‚a trzecia, ostatnia odsÅ‚ona sobotniego meczu. Poszczególne akcje z każdÄ… minutÄ… przybliżaÅ‚y przyjezdnych do koÅ„cowego zwyciÄ™stwa. BiaÅ‚o-niebiescy starali siÄ™ systematycznie utrzymywać kontakt z rywalem. Trener Andrzej Kowal wprowadziÅ‚ też na boisko Nicolasa Szerszenia, który poderwaÅ‚ zespóÅ‚ do walki, ale okazaÅ‚o siÄ™ to niewystarczajÄ…ce.

Pierwsza porażka w hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena stała się faktem.

8 kolejka Plus Ligi

Poniedziałek, 2.12.

BKS VisÅ‚a Bydgoszcz - AZS Olsztyn  2 : 3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)

MKS BÄ™dzin - Trefl GdaÅ„sk  1 : 3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)

Sobota, 30.11.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki - Cuprum Lubin  0 : 3 (12:25, 21:25. 22:25)

JastrzÄ™bski WÄ™giel - Skra BeÅ‚chatów  3 : 2 (25:22, 20:25, 17:25, 32:30, 15:13)

ZAKSA KÄ™dzierzyn-Koźle - GKS Katowice  3 : 1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17)