16.11.2015

Po pięciosetowym boju Ślepsk w VI rundzie Pucharu Polski

W rozegranym w niedzielę awansem meczu V rundy Pucharu Polski Ślepsk Suwałki, po pięciosetowym boju pokonał we Wrześni Krispol 3:2 (25:18, 25:17, 26:28, 25:27, 15:12). Był to drugi w ciągu dwóch dni mecz tych zespołów, drugi zakończony zwycięstwem suwalczan 3:2. Więcej, była to trzecie pucharowa konfrontacja Ślepsk – Krispol we Wrześni i druga zakończona wygraną Ślepska.

W VI rundzie PP (9.12.) Ślepsk zagra na wyjeździe z triumfatorem zaplanowanego na 25.11. meczu SMS PZPS II Spała Energa Omis Ostrołęka.

W historii ligowo- pucharowych spotkaÅ„ Krispol – Åšlepsk we WrzeÅ›ni zespóÅ‚, który wygrywaÅ‚ mecz ligowy, przegrywaÅ‚ pucharowy. W sezonie 2013/15 ligowy mecz wygraÅ‚ Åšlepsk,. Pucharowy Krispol, przed rokiem w lidze lepszy okazaÅ‚ siÄ™ Krispol, a w PP Åšlepsk. Teraz dwukrotnie i to po 3:2 wygrywaÅ‚ zespóÅ‚ z SuwaÅ‚k.

Już przed wyjazdem do Wrześni trenerzy i zawodnicy Ślepska zapowiadali, że jadą walczyć o dwie wygrane. I chcoiaż ten cel udało się zrealizować, to niedosyt w suwalskiej ekipie jest. Można było bowiem mecz ligowy wygrać w czterech, a pucharowy w trzech setach.

- WygraliÅ›my w piÄ™ciu i dziÄ™ki Bogu – twierdzi Dima Skoryy, trener Åšlepska. – To byÅ‚y dwa horrory, w których każdy zespóÅ‚ mógÅ‚ wygrać. Ale to my w obu okazaliÅ›my siÄ™ nieco lepsi. W piÄ…tym secie meczu pucharowego kilka ważnych piÅ‚ek udaÅ‚o siÄ™ nam wygrać i odjechaliÅ›my rywalom na kilka punktów. Już przed meczem mówiÅ‚em chÅ‚opakom, że w spotkaniu dwóch tak wyrównanych, mocnych drużyn, każda wygrana kontra liczy siÄ™ podwójnie i potwierdziÅ‚ to piÄ…ty set. Cieszymy siÄ™ z awansu do szóstej rundy, ale na razie nie myÅ›limy z kim zagramy. W tym tygodniu czekajÄ… nas dwa kolejne ciężkie mecze ligowe: w Å›rodÄ™ z OstroÅ‚Ä™kÄ… u siebie, a w sobotÄ™ z Espadonem w Szczecinie i na nich skupiamy swojÄ… uwagÄ™. .

Pierwszego seta od mocnego uderzenia rozpoczÄ™li gospodarze i zanim Åšlepsk zorientowaÅ‚ siÄ™ co jest grane Krispol prowadziÅ‚ 3:0,a  po chwili 4:1. Trzy-czteropunktowÄ… przewagÄ™ Krispol utrzymywaÅ‚ do stanu 9:6. Po raz pierwszy remis na tablicy wyników (12:12) pojawiÅ‚ siÄ™ po bÅ‚Ä™dzie Zrajkowskiego, a po trzech autowych atakach rywali Åšlepsk objÄ…Å‚ prowadzenie 15:12 i do koÅ„ca seta nie tylko go nie oddaÅ‚, ale powiÄ™kszyÅ‚ do siedmiu punktów. Wynik tej partii na 25:18 dla Åšlepska zagrywkÄ… ustaliÅ‚ Rudzewicz.

Set drugi to pełna kontrola Ślepska, od 1:0 po ataku Zapłackiego, do 25:17 po asie Szczytkova. Kripsol w tej partii nie miał nic do powiedzenia, był tylko obserwatorem koncertu w wykonaniu suwalskiej drużyny.

Seta trzeciego lepiej zaczÄ™li gospodarze, którzy minimalnÄ… (1-2 punkty) przewagÄ™ utrzymywali aż do stanu 12:12. Pierwsze prowadzenie Åšlepskowi daÅ‚y zagrywka Zrajkowskiego w siatkÄ™ i atak Winnika po prostej. W tym momencie wydawaÅ‚o siÄ™, że Åšlepsk wróciÅ‚ do swojej gry,  bowiem to rywale musieli gonić wynik. KoÅ„cówka partii to horror: 24:23 dla Åšlepska , po ataku w aut Karpiewskiego i pierwsza piÅ‚ka meczowa, 24:24 po autowej zagrywce Urbanowicza, 25:24 po ataku Winnika i druga piÅ‚ka meczowa, 25:25 po akcji Dobosza, 26:25 i setbol dla Krispolu po wygranej przez JasiÅ„skiego przepychance na siatce, 26:26 po punkcie ZapÅ‚ackiego, trzeciego setbola dla gospodarzy wywalczyÅ‚ JasiÅ„ski, a   wynik seta na 28:26 ustaliÅ‚a sÄ™dzina przyznajÄ…c Krispolowi punkt uznajÄ…c za autowy atak Åšlepska w boisko, co widzieli wszyscy kibice, ale nie dostrzegÅ‚a sÄ™dzina.

Seta czwartego od prowadzenia 3:1 i 4:2 zaczÄ…Å‚ Åšlepsk. Gospdoarze szybko odrobili straty i to oni objÄ™li prowadzenie 5:4 i utrzymali je do wyniku 11:10. Dwa autowe ataki Krsipolu i w boisko Hunka sprawiÅ‚y, że Åšlepsk ponownie prowadziÅ‚, tym razem 13:11.  Nie cieszyÅ‚ siÄ™  nim dÅ‚ugo bowiem ponownie do gry wÅ‚Ä…czyÅ‚a siÄ™ sÄ™dzina i miÄ™dzy innymi dziÄ™ki jej decyzji Krispol doprowadziÅ‚ do remisu 13:13. I tak jak w secie trzecim zaczęła siÄ™ wymiana siatkarskich ciosów, czyli gra punkt za punkt, ale w roli goniÄ…cych wynik wystÄ™powali goÅ›cie. Åšlepsk obroniÅ‚ pierwszÄ… i drugÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ…  wyciÄ…gajÄ…c na 24:24 i 25:25. Ostanie sÅ‚owo w tym secie należaÅ‚o jednak do gospodarzy, a konkretnie do Dobosza i Olczyka, którzy zdobyli punkty decydujÄ…ce o zwyciÄ™stwie w secie 27:25.

Set piÄ…ty to już zdecydowana przewaga Åšlepska. Zaczęło siÄ™ od prowadzenia 5:1, gospodarze wprawdzie wyrównali na 6:6, ale byÅ‚ to pierwszy i ostatni remis w decydujÄ…cej partii. Åšlepsk ponownie odskoczyÅ‚ na 12:7 i chociaż miaÅ‚ chwilÄ™ przestoju, co wykorzystaÅ‚ Krispol doprowadzajÄ…c do wyniku 12:11 to na wiÄ™cej suwalczanie już nie pozwolili. Kolejne punkty dla Åšlepska zdobyÅ‚i Banasiak zagrywajÄ…c w siatkÄ™ i Rudzewicz z ZapÅ‚ckim blokiem. Meczbola obroniÅ‚ M`Baye, ale przy ataku ZapÅ‚ackiego po skosie  gospodarze nie mieli już nci do powiedzenia. Set 15:12 i mecz 3:2 dla Åšlepska. Gramy w VI rundzie.

Krispol – Åšlepsk 2:3 (18:25, 17:25, 28:26, 27:25, 12:15)

Åšlepsk: Urbanowicz, ZapÅ‚acki, Gonciarz, Hunek, Rudzewicz, Winnik – Andrzejewski (libero) oraz LewiÅ„ski, Mendak, Szczytkov, Wasilewski.