05.11.2017

Po wygranej w Wałbrzychu Ślepsk wciąż na fali

Siódma kolejka i szóste zwycięstwo Ślepska Suwałki, tym razem 3:2 w Wałbrzychu. Gospodarze wprawdzie porzucili na szalę wszystkie swoje siły, ale jedyni lekko przyhamowali rozpędzonych suwalczan. Niespodzianką tej kolejki to porażka 0:3 Norwida Częstochowa z Lechią Tomaszów Maz. i wygrana 3:1 TSV Sanok z KPS Siedlce, a także strata seta przez Krispol w meczu z Olimpią.

PoczÄ…tek meczu należaÅ‚ do gospodarzy, którzy szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie (5:2) i pomimo wysiÅ‚ku suwalczan utrzymywali je aż do stanu 15:13. Wówczas sygnaÅ‚ do ataku daÅ‚ goÅ›ciom Kamil Skzypkowski atakujÄ…c po przekÄ…tnej. Dwa kolejne punkty Åšlepsk zdobyÅ‚ blokiem. Najpierw podwójnym Gonciarza i Rudzewicza, a nastÄ™pnie pojedynczym Rudzewicza i suwalczanie objÄ™li  prowadzenie 16:15. Wprawdzie w nastÄ™pnej akcji do remisu (16:16) doprowadziÅ‚ Woźnica, ale w aut zagraÅ‚ Buczek, a blok gospodarzy obiÅ‚ Skrzypkowski i przy prowadzeniu Åšlepska 18:16 o czas poprosiÅ‚ trener BuÅ‚kowski. PomogÅ‚o, ale tylko na jednÄ… akcjÄ™ (atak Dzikowicza), po której przewaga goÅ›ci zmalaÅ‚a do jednego punktu (18:17). Lider  I ligi odpowiedziaÅ‚ bowiem punktowymi akcjami Skrzypkowskiego oraz dwiema Lesiuka i jego przewaga wzrosÅ‚a do czterech punktów (21:17). Åšlepsk, kontrolujÄ…c grÄ™ powiÄ™kszyÅ‚ przewagÄ™ do piÄ™ciu punktów i, po bloku Hunka, wygraÅ‚ seta 25:20.

Drugi set miaÅ‚ podobny przebieg jak poczÄ…tek pierwszego. Gospodarze uzyskali dwupunktowÄ… przewagÄ™, którÄ… Åšlepsk zmniejszaÅ‚ jÄ… do jednego „oczka”, i tak aż do stanu 16:15 dla waÅ‚brzyszan. Do remisu po 16 atakiem do piÄ…tej strefy doprowadziÅ‚ Skrzypkowski, a dwa kolejne punkty dla goÅ›ci zdobyÅ‚ Kewin Sasak i przy ich prowadzeniu 18:16 z przysÅ‚ugujÄ…cej przerwy skorzystaÅ‚ szkoleniowiec gospodarzy. Po raz drugi w tym secie trener BuÅ‚kowski poprosiÅ‚ o przerwÄ™  przy prowadzeniu goÅ›ci 21:17. PO wznowieniu gry i punktowych akcjach Woźnicy i Dzikowicza (21:19) czas wziÄ…Å‚  trener Åšlepska Dima Skoryy. Po wznowieniu gry i prezencie  od goÅ›ci w postaci dwóch punktów na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 22:22, a na zagrywce Buczek. Niestety dla miejscowych zagraÅ‚ on w siatkÄ™, a „poprawiÅ‚” atakiem w aut Orobko i Åšlepsk prowadziÅ‚ 24:22. PierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… goÅ›cie obronili po decyzji sÄ™dziego, który dopatrzyÅ‚ siÄ™ bÅ‚Ä™du zawodnika Åšlepska. W drugiej nie mieli już nic do powiedzenia, bowiem kropkÄ™ nad „i” atakiem po przekÄ…tnej postawiÅ‚ Sasak. Set 25:23, a w meczu 2:0 dla Åšlepska.

Set trzeci, pomimo wysiÅ‚ków suwalczan, miaÅ‚ jednostronny przebieg. Gospodarze zaczÄ™li do prowadzenia 4:1, które powiÄ™kszyli do piÄ™ciu punktów (19:14). Nie pomogÅ‚y zmiany w Åšlepsku, waÅ‚brzyszanie, którzy nie tyle zÅ‚apali przysÅ‚owiowy wiatr w żagle co uÅ›cisnÄ™li pomocnÄ… dÅ‚oÅ„ wyciÄ…gniÄ™tÄ… przez rywali, kontrolujÄ…c grÄ™ po ataku Hudzika wygrali seta 25:19 i w meczu przegrywali już tylko 1:2.

Aż do poÅ‚owy seta czwartego wydawaÅ‚o siÄ™, że bÄ™dzie to set ostatni. Niestety, przy stanie 13:11 w grze Åšlepska coÅ› pÄ™kÅ‚o. Inna sprawa to bardzo dobra gra dwóch byÅ‚ych zawodników Åšlepska, a teraz Aqua Zdrój rozgrywajÄ…cego Piotra LipiÅ„skiego i atakujÄ…cego Mateusza Lindy. ZwÅ‚aszcza ten drugi koÅ„czyÅ‚ piÅ‚ki, których skoÅ„czyć nie miaÅ‚ prawa. Losy seta odwróciÅ‚y siÄ™ po bÅ‚Ä™dzie Åšlepska, ataku Lindy miÄ™dzy blokiem i antenkÄ… i LipiÅ„skiego z drugiej, po których gospodarze  objÄ™li prowadzenie 15:13, atrener Skoryy poprosiÅ‚ o przerwÄ™. Po wznowieniu gry punkt dla Åšlepska zdobyÅ‚ Lesiuk, ale dwa dla gospodarzy ... Linda i byÅ‚o już 17:14. DrugÄ… przerwÄ™ szkoleniowiec goÅ›ci wykorzystaÅ‚ przy prowadzeniu rywali 20:16. Wprawdzie po wznowieniu gry punkt zdobyÅ‚ Skrzypkowski, ale .punktem odpowiadali rywale i taka wymiana ciosów trwaÅ‚a do koÅ„ca tego seta, wygranego ostatecznie 25:20 przez Aqua Zdrój, co oznaczaÅ‚o remis w meczu 2:2 i podziaÅ‚ punktów..

Co ciekawe byÅ‚ to drugi wyjazdowy mecz Åšlepska w tym sezonie i drugi, w którym zwyciÄ™zcÄ™ miaÅ‚ wyÅ‚onić piÄ…ty  set W pierwszym meczu w Nysie wygrali go i mecz gospodarze czyli Stal. Jak bÄ™dzie w WaÅ‚brzychu?

W tie-breaku wyrównana walka punkt za punkt trwaÅ‚a do stanu 7:7, ale goniÄ…cymi wynik byli... goÅ›cie. Przy stanie 7:5 dla waÅ‚brzyszan dwa punkty zdobyÅ‚ Sasak, a po trzecim, dajÄ…cym prowadzenie Åšlepskowi 8:7 i zespoÅ‚y zmieniÅ‚y strony boiska. Po wznowieniu gry kolejny, dziewiÄ…ty punkt dla goÅ›ci, byÅ‚ dzieÅ‚em Dzikowicza, który nie trafiÅ‚ piÅ‚kÄ… w boisko. Przy prowadzeniu goÅ›ci 10:9 w siatkÄ™ zaatakowaÅ‚ Linda, a z przechodzÄ…cej w boisko Skrzypkowski i Åšlepsk prowadziÅ‚ już 12:9, a o czas poprosiÅ‚ trener BuÅ‚kowski. Po wznowieniu gry w siatkÄ™ zagraÅ‚ Szczytkov i na tablicy widniaÅ‚ rezultat 12:10 dla Åšlepska. Nadzieje gospodarzy na wygranie seta i meczu szybko rozwiali Sasak i Lesiuk i goÅ›cie prowadzili już 14:10. Po dotkniÄ™ciu siatki przez blok Åšlepska suwalczanie prowadzili „tylko”14:11, a o czas poprosiÅ‚ trener Skoryy. Ostatni punkt w tym secie i meczu, atakujÄ…c w aut dla Åšlepska zdobyÅ‚ ... Mateusz Linda. Set 15:10 i mecz 3:2 dla Åšlepska, który, przy takiej samej iloÅ›ci punktów i stosunkowi setów, dziÄ™ki lepszemu stosunkowi maÅ‚ych punktów pozostaÅ‚ na pozycji lidera. MVP meczu wybrany zostaÅ‚ przyjmujÄ…cy Åšlepska Kamil Skrzypkowski.

Aqua Zdrój WaÅ‚brzych - Åšlepsk SuwaÅ‚ki  2:3 (20:25, 23:25, 25:19, 25:20, 11:15)

Aqua Zdrój - Orobko, Dzikowicz, Goss, LipiÅ„ski, ZieliÅ„ski, Woźnica - SzydÅ‚owski (libero) oraz MarszaÅ‚ek, Hudzik, DereÅ„, Linda, Buczek

Ślepsk: Lesiuk, Skrzypkowski, Sasak, Hunek, Rudzewicz, Gonciarz - Filipowicz (libero) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov, Krupiński (libero)