14.10.2014

Siatkówka. Ślepsk – Camper na cztery głosy

Jeszcze raz wracamy do sobotniego meczu Ślepska z Camperem Wyszków, przegranego przez suwalczan 0:3. I tym razem o końcowym wyniku decydowały słabe końcówki setów w wykonaniu gospodarzy. Ale w tym meczu można było dostrzec coś pozytywnego. To powrót do gry, po kontuzji pleców, Krzysztofa Modzelewskiego i seniorski debiut Bartka Klutha, który w trzecim secie zastąpił Wojciecha Winnika.

A tak sobotni mecz skomentowali dla nas:

Jan Such, trener Campera:

To trzecie nasze zwyciÄ™stwo, ale szkoda, że trzecia porażka Åšlepska, ale taki jest sport. Nie wolno siÄ™ zaÅ‚amywać, trzeba pracować. Zarówno my, jak i Åšlepsk nie zagraliÅ›my najlepszego meczu. WierzÄ™, że oba zespoÅ‚y stać na wiÄ™cej. PrzyszedÅ‚em do Wyszkowa,kiedy klub byÅ‚ w II lidze, chcÄ™ wprowadzić go do PlusLigi i pójdÄ™ na emeryturÄ™.

Jakub Peszko, przyjmujÄ…cy Campera, MVP meczu:

Cieszymy siÄ™ z trzech punktów wywalczonych w pierwszym w tym sezonie meczu wyjazdowym. WiedzieliÅ›my, że w SuwaÅ‚kach gra siÄ™ ciężko, że gospodarze przystÄ™powali do meczu z nożem na gardle, ale przyjechaliÅ›my z nastawieniem wygrania meczu. Czy jest mi przykro, że ograliÅ›my mój byÅ‚y klub? Sentymenty idÄ… na bok. Pobyt w SuwaÅ‚kach wspominam miÅ‚o, ale to już byÅ‚o. DziÅ› gram w Camperze i skupiam siÄ™ na tym, żeby dla tego klubu grać jak najlepiej. ChcÄ™ pokazać siÄ™ z jak najlepszej strony i mam nadziejÄ™, że ten sezon dla mojego klubu bÄ™dzie równie udany, jak poprzedni.

Piotr Poskrobko, trener Åšlepska:

Trzeci set mógÅ‚ odmienić losy tego meczu. Ale nie odmieniÅ‚. Siatkarskie bÅ‚Ä™dy, jakich w meczu z takim przeciwnikiem nie wolno popeÅ‚niać sprawiÅ‚y, że staÅ‚o siÄ™ to, co siÄ™ staÅ‚o. W koÅ„cówkach musimy być maksymalnie skupieni, bo nawet chwilowy brak koncentracji w koÅ„cówkach, a tak byÅ‚o w meczu ze Szczecinem i w trzecim secie z Camperem mszczÄ… siÄ™ stratÄ… punktów nie tylko w secie, ale w meczu. WygrywajÄ…c trzeciego seta z Camperem otwieraliÅ›my sobie szanse wywalczenia już nie caÅ‚ej puli, ale punktu, a nawet dwóch punktów. W tym meczu, szczególnie w trzecim secie, byÅ‚a już walka, ale znowu siÄ™ nie udaÅ‚o i punkty wyjechaÅ‚y z SuwaÅ‚k. Brakuje nam pewnoÅ›ci siebie w ostatnich fragmentach wyrównanych setów. Pozytywy tego meczu to pokazanie suwalskim kibicom nowych zawodników. Szkoda, że jeszcze Kuba Urbanowicz nie może siÄ™ przebić, ale to mÅ‚ody zawodnik i potrzebuje jeszcze trochÄ™ czasu. Z dobrej strony pokazaÅ‚ siÄ™ za to Bartek Kluth, dla którego byÅ‚ to prawdziwy debiut w seniorskiej siatkówce na tak wysokim poziomie. Bartek pokazaÅ‚, że wchodzÄ…c z kwadratu może wnieść do gry coÅ› pozytywnego. To Å›wiadczy o tym, że mamy zawodników perspektywicznych, którym potrzeba trochÄ™ czasu, ogrania i bÄ™dziemy mieli z nich pożytek. Szanse gry dostanÄ… wszyscy, bo liga jest dÅ‚uga, rywale mocni i w każdy mecz trzeba wÅ‚ożyć maksimum siÅ‚.

Bartłomiej Kluth, atakujący Ślepska:

To byÅ‚ mój pierwszy seniorski mecz, ale jestem zadowolony, że mam to już za sobÄ…. CieszÄ™ siÄ™, że trener mi zaufaÅ‚, dal szansÄ™ pokazania siÄ™ kibicom i rywalom. LiczÄ™, że takich szans bÄ™dÄ™ miaÅ‚ coraz wiÄ™cej, a moja gra bÄ™dzie coraz pewniejsza, skuteczniejsza, na czym skorzystam nie tylko ja ale i drużyna. W tym meczu popeÅ‚niÅ‚em parÄ™ bÅ‚Ä™dów, ale, moim zdaniem, nie miaÅ‚y one wpÅ‚ywu na koÅ„cowy wynik. Do siebie wiÄ™kszych pretensji nie mam. PorażkÄ™ przyjÄ…Å‚em z bólem, ale i jako lekcjÄ™, z której muszÄ™ wyciÄ…gnąć wnioski dla siebie. Każda zÅ‚a passa siÄ™ kiedyÅ› musi skoÅ„czyć a ja mam nadziejÄ™ na jej przeÅ‚amanie w najbliższym, wyjazdowym tym razem meczu.