20.03.2016

Ślepsk – AZS AGH 3:1. Zagrali jak obiecali [zdjęcia]

W meczu z Krakowem z naszej strony nie będzie żadnych kalkulacji. Wyjdziemy na parkiet i zagramy tak, jakby był to najważniejszy mecz w rundzie – przed ostatnim w rundzie zasadniczej meczem zapewniał Wojciech Winnik, grający prezes Ślepska Suwałki. Zagrali i wygrali 3:1 zapewniając sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej. A że krakowianie podjęli rękawicę kibice obejrzeli zacięty mecz.

Ta wygrana byÅ‚a też, obok kwiatów i tortu, prezentem od klubu dla obchodzÄ…cego w sobotÄ™ imieniny Józefa Wiszniewskiego, prezesa Åšlepska, zaÅ‚ożyciela i prezesa klubu.

Po meczu powiedzieli:

Dima Skoryy, trener Åšlepska: Przyznam szczerze, że chciaÅ‚em utrzymać drugie miejsce, bo nie wierzyÅ‚em, że Katowice przegrajÄ… w Nysie. I tak siÄ™ staÅ‚o. Z powodu kontuzji Rudzewicza szansÄ™ gry od poczÄ…tku meczu dostaÅ‚ Tomek Wasilewski i zagraÅ‚ dobrze. PoczuÅ‚ grÄ™ Kamil LewiÅ„ski, który zmieniÅ‚ Wojtka Winnika. ZagraliÅ›my dobry mecz, chociaż w trzecim secie straciliÅ›my koncepcjÄ™, w nasze poczynania wkradÅ‚a siÄ™ nerwowość i stÄ…d przegrana na przewagi. Liczy siÄ™ jednak finaÅ‚, a ten należaÅ‚ do nas, bo to my schodziliÅ›my z parkietu jako zwyciÄ™zcy. Nie kalkulowaliÅ›my, nie interesowaliÅ›my siÄ™ wynikami z innych hal, graliÅ›my swojÄ… siatkówkÄ™ i to daÅ‚o nam sukces.

Karol Rawiak, przyjmujÄ…cy AZS AGH, w ub. sezonie ... Åšlepska: PrzegraliÅ›my, ale pokazaliÅ›my, że nie jesteÅ›my chÅ‚opcami do bicia, że potrafimy grać w siatkówkÄ™ i walczyć. W mecz weszliÅ›my nie najlepiej i pierwszego seta przegraliÅ›my po, nie ma co ukrywać, naszej sÅ‚abszej grze. W drugim mieliÅ›my dobry poczÄ…tek, ale w koÅ„cówce nasza gra siÄ™ nieco posypaÅ‚a i rywale wykorzystali to odnoszÄ…c zwyciÄ™stwo. Trzeci to walka , walka, walka. SzliÅ›my Å‚eb w Å‚eb, a o naszej wygranej zadecydowaÅ‚y siatkarskie detale i odrobina tak potrzebnego w sporcie szczęścia.  W czwartym walczyliÅ›my na tyle, na ile byÅ‚o nas stać, ale koÅ„cówka należaÅ‚a do Åšlepska i to on wygraÅ‚ seta i mecz. Za dwa tygodnie bÄ™dziemy mieli okazjÄ™ zrewanżować siÄ™ rywalom. Zagramy u siebie i mam nadziejÄ™, że  wynik bÄ™dzie korzystny dla nas. Play-offy rzÄ…dzÄ… siÄ™ swoimi prawami i z góry nie przesÄ…dzaÅ‚bym, że w póÅ‚finale zagra Åšlepsk.

Krzysztof ZapÅ‚acki, przyjmujÄ…cy Åšlepska, MVP meczu z AZS AGH: To zwyciÄ™stwo byÅ‚o Å›wiÄ…tecznym prezentem dla sponsorów i kibiców, ale też dla nas samych. Rywalom pokazaliÅ›my kto w tej parze jest zespoÅ‚em lepszym. A mecz... wyszliÅ›my na parkiet, żeby pokazać jak najwiÄ™cej z tego co potrafimy. W trzecim secie popeÅ‚niliÅ›my trochÄ™ bÅ‚Ä™dów i przegraliÅ›my. Ale w siatkówce mecz wygrywa siÄ™ majÄ…c na sowim koncie trzy zwyciÄ™skie sety. I tyle wygraliÅ›my. Czym jest dla mnie nagroda MVP? NagrodÄ… za ciężkÄ… pracÄ™ na każdym treningu i motywacjÄ… do jeszcze wiÄ™kszego wysiÅ‚ku. CieszÄ™ siÄ™, że trener Skoryy daje mi kredyt zaufania i wystawia w każdym mecz. Ja ze swojej strony staram siÄ™ robić wszystko, żeby ten dÅ‚ug zaufania spÅ‚acić najlepszÄ… grÄ… na jakÄ… mnie w danym dniu stać.

A tak przebiegaÅ‚ mecz:

Ten meczu najkrócej można podsumować odwoÅ‚ujÄ…c siÄ™ do pewnego „klasyka”: Przwdziwych mężczyzn poznaje siÄ™ nie po tym jak zaczynajÄ…, ale jak koÅ„czÄ….”.

Pierwszy punkt w sobotni spotkaniu, dla AZS AGH zdobyÅ‚ Przybylski

W pierwszym secie wyrównana walka trwaÅ‚a do drugiej przerwy technicznej. Na pierwszej 8:6 prowadzili akademicy, na drugiej 16:14 Åšlepsk. Ale przy wyniku 17:15 kolejne punkty dla gospodarzy zdobyli Fornal(zagrywka w siatkÄ™), Wasilewski (blokiem), Winnik obijajÄ…c blok, Przybylski atakujÄ…c w aut oraz blok na Å»akiecie i Åšlepsk odskoczyÅ‚ na 22:15. Tej przewagi suwalczanie już nie stracili, a wynik seta na 25:17 asem ustaliÅ‚ Winnik.

Set drugi zaczÄ…Å‚ siÄ™ jak pierwszy czyli od punktowego ataku Przybylskiego. Na tym siÄ™ jednak nie skoÅ„czyÅ‚o i po bloku na Wasilewskim oraz ataku Å»akiety akademicy prowadzili 3:0. Na pierwszy punkt gospodarzy zdobyty przez ZapÅ‚ackiego rywale odpowiedzieli trzema, a na drugi – Winnika czterema i prowadzili10:2. To byÅ‚ sygnaÅ‚ ostrzegawczy dla gospodarzy. Na drugÄ… przerwÄ™ zespoÅ‚y schodziÅ‚y przy stanie 16:13 dla AZS AGH. Ale przewaga ta topniaÅ‚a w oczach i po autowym ataku Przybylskiego na tablicy po raz pierwszy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik remisowy (18:18). Pierwsze prowadzenie Åšlepskowi w tej partii daÅ‚ as Skrzypkowskiego na 21:20. PierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ…, po autowym bloku suwalczan na 24:23 mieli krakowianie. Nie oni jednak, a gospodarze cieszyli siÄ™ ze zwyciÄ™stwa w secie 26:24 (LewiÅ„ski atak po skosie, Å»akieta w aut, blok na Depowskim) i prowadzenia w meczu 2:0.

Set trzeci, jak dwa poprzednie rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ od prowadzenia goÅ›ci (zagrywka Szczytkova w siatkÄ™) i to oni na pierwszej przerwie prowadzili 8:7. UdaÅ‚o siÄ™ im odskoczyć jeszcze na 15:13, aby stracić trzy punkty z rzÄ™du i oddać prowadzenie gospodarzom (16:15 na drugiej przerwie).  Kiedy Åšlepsk objÄ…Å‚ prowadzenie 23:19 i wydawaÅ‚o siÄ™, że jest już po meczu, obudzili siÄ™ rywale. Szybko doprowadzili do remisu 23:23, a przy stanie 24:23 obronili piÅ‚kÄ™ meczowÄ…. Po chwili to oni mieli w górze setbola (25:24), ale obroniÅ‚ go Skrzypkowski. Suwalczanie jeszcze dwukrotnie bronili piÅ‚ki setowe, ale przy kolejnej LewiÅ„ski zaatakowaÅ‚ po antence i set 29:27 dla goÅ›ci.

W secie czwartym dwu-trzy punktowa przewaga Åšlepska utrzymywaÅ‚a siÄ™ do stanu 9:7. GoÅ›cie doprowadzali do remisu, a gospodarz e ponownie odskakiwali na dwa punkty (9:9, 12:10, 13:11, 14:12, 14:14, 16;15 na drugiej przerwie). Kiedy Åšlepsk ponownie zdobyÅ‚ trzypunktowÄ… przewagÄ™ (19:16) wydawaÅ‚o siÄ™, że to już koniec emocji. Nic bardziej bÅ‚Ä™dnego. GoÅ›cie poderwali siÄ™ do ataku, doprowadzili do remisu 20:20 i byÅ‚ to ich „Å‚abÄ™dzi Å›piew”. Pięć kolejnych punktów dla Åšlepska: dwa ataki ZapÅ‚ackiego, autowy Å»akiety, blok Skrzykowskiego i Wasilewskiego, a seta i mecz asem serwisowym zakoÅ„czyÅ‚ Krzysztof ZapÅ‚acki.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki – AZS AGH Kraków 3:1 (25:17, 26:24, 27:29, 25:20)

Åšlepsk: Urbanowicz, ZapÅ‚acki, Wasilewski, Gonciarz, Hunek, Winnik – Andrzejewski (libero) oraz Szczytkov, LewiÅ„ski, Skrzypkowski

AZS AGH: Przybylski, Kania, Żakieta, Buczek, Wacek, Rawiak - Woroniecki (libero) oraz Depowski, Dzierwa, Fornal, Adamski

MVP: Krzysztof Zapłacki (Ślepsk)

Pozostałe wyniki 26. kolejki:

SMS PZPS SpaÅ‚a - Espadon Szczecin 3:1 (22:25, 25:23, 25:11, 25:21)

Warta Zawiercie - Krispol WrzeÅ›nia 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Camper Wyszków - KPS KÄ™ty  3:2 (23:25, 25:22, 25:19, 20:25, 15:6)

AZS Stal Nysa - GKS Katowice 1:3 (18:25, 25:23, 19:25, 22:25)

Energa Omis OstroÅ‚Ä™ka - KPS Siedlce 0:3 (22:25, 16:25, 22:25)

Victoria WaÅ‚brzych - Hutnik Kraków 3:0 vo (25:0, 25:0, 25:0)