07.11.2015

Ślepsk – Camper 3:0. Ślepsk jednak wciąż trzeci [zdjęcia]

Pomimo wygranej 3:0 z Camperem i wpadce GKS Katrowice z KSP Siedlce (1:3) siatkarze Ślepska pozostali na trzecim miejscu ustępując wiceliderowi Espadonowi Szczecin stosunkiem małych punktów o 0,001, tak, tak, o jedną tysięczną punktu. A wystarczyło oddać Camperowi jeden punkt mniej w którymś z setów.

Pierwsze dwa sety Åšlepsk wygraÅ‚ zdecydowanie po 25:19, nie dajÄ…c rywalom jakichkolwiek szans na wyrównanÄ… walkÄ™. Camper wprawdzie dwoiÅ‚ siÄ™ i troiÅ‚, ale nie potrafiÅ‚ znaleźć sposobu na urozmaiconÄ… zagrywkÄ™, szczelny blok i skuteczne ataki gospodarzy.

I kiedy wydawaÅ‚o siÄ™, że takÄ… samÄ… formalnoÅ›ciÄ… bÄ™dzie set trzeci, gospodarze nieco zwolnili rÄ™kÄ™ i goÅ›cie zaczÄ™li zdobywać punkty. To Camper prowadziÅ‚ w tej partii od poczÄ…tku różnicÄ… 1-2 punktów. Åšlepsk po raz pierwszy w tym secie objÄ…Å‚ prowadzenie 8:7 po autowym ataku Pruskiego, ale cieszyÅ‚ siÄ™ nim tylko w czasie technicznej przerwy. Na 8:8 wyrównaÅ‚ Owczarz atakiem po przekÄ…tnej, a prowadzenie Camerowi daÅ‚  Piórkowski zdobywajÄ…c punkt zagrywkÄ…. Aż do stanu trwaÅ‚a wymiana siatkarskich ciosów i na tablicy co druga akcja pojawiaÅ‚ siÄ™ wynik remisowy. Na drugÄ… przerwÄ™ siatkarze schodzili przy prowadzeniu Campera 16:15 i jak siÄ™ później okazaÅ‚o byÅ‚o to ostatnie prowadzeni wyszkowian w tym meczu. Od stanu 18:18 Åšlepsk, po ataku z krótkiej Hunka i zagrywce Winnika odskoczyÅ‚ na 20:18, na co antychmiast zareagowaÅ‚ trener Blomberg. PomogÅ‚o na chwilÄ™, bo po wznowieniu punkt zdobyÅ‚ Owczarz, ale natychmiast odpowiedziaÅ‚ Hunek. GoÅ›cie zmniejszyli stratÄ™ do jednego punktu po zagrywce Urbanowicza w siatkÄ™, ale ataku Owczarza w aut Åšlepsk prowadziÅ‚ 22:20. I już do koÅ„ca seta i meczu grano punkt za punkt, ale to Camper musiaÅ‚ gonić rywali. 22:1 – Woroniecki z drugiej; 23:21 – ZapÅ‚acki po bloku, 24:22 zepsuta zagrywka Szczytkova, 24:22 skuteczny atak Urbanowicza i czas dla trenera goÅ›ci, 24:23 Pruski po bloku i po ataku z krótkiej Rudzewicza 25:23 w secie i 3:0 w meczu dla Åšlepska.

To druga wygrana Åšlepska  z Camperem w  piÄ…tym meczu tych drużyn w SuwaÅ‚kach.

Po meczu w zespole gospodarzy zapanowaÅ‚a radość bowiem wydawaÅ‚o siÄ™, że Åšlepsk awansuje na pozycjÄ™ wicelidera. I byÅ‚ nim do zakoÅ„czenia spotkania w Krakowie, w którym Espadon pokonaÅ‚ 3:0 Hutnika. Szczecinianie zrównali siÄ™ ze Åšlepskiem punktami, mieli identyczny stosunek setów (po 0,500) i o kolejnoÅ›ci na miejscach 2-3 decydowaÅ‚ stosunek maÅ‚ych punktów. Ten po przeliczeniu lepszy o 0,001 ma Espadon i to on awansowaÅ‚ na drugie miejsce, a Åšlepsk powróciÅ‚ na trzecie, które zajmowaÅ‚ po 5. kolejkach.

- Nie zagraliÅ›my ta, jak powinniÅ›my, jak graliÅ›my w sparingach. Åšlepsk zagraÅ‚ bez fajerwerków, ale poprawnie i to dziÅ› na nas wystarczyÅ‚o. Cóż, musimy szukać pierwszego w sezonie zwyciÄ™stwa w nastÄ™pnym meczu – podsumowaÅ‚ spotkanie Sebastian Wójcik, byÅ‚y siatkarz Åšlepska, a od kilku sezonów Campera.

- CieszÄ™ siÄ™ ze zwyciÄ™stwa za trzy punkty i bez straty seta, bo to ważne zwyciÄ™stwo – po meczu mówiÅ‚ Dima Skoryy, szkoleniowiec Åšlepska. - Bardzo dobre spotkanie zagraÅ‚ Krzysiek ZapÅ‚acki, który trzymaÅ‚ przyjÄ™cie i pewnie koÅ„czyÅ‚ trudne piÅ‚ki w ataku i nic dziwnego, ze zostaÅ‚ wybrany MVP meczu. TrochÄ™ nerwów byÅ‚o w trzecim secie, w którym wyszkowianie postawili wszystko na jednÄ… kartÄ™, ale koÅ„cówka tej partii też należaÅ‚a do nas. Jeszcze raz podkreÅ›lÄ™, że na zwyciÄ™stwo pracowaÅ‚ caÅ‚y zespóÅ‚ i za tÄ™ walkÄ™, charakter dziÄ™kujÄ™ chÅ‚opakom. Przed nami kolejne trudne wyzwanie, bo bÄ™dzie to dwumecz we WrzeÅ›ni z Krispolem. W nastÄ™pnÄ… sobotÄ™ gramy tam mecz ligowy, a dzieÅ„ później awansem spotkanie piÄ…tej rundy Pucharu Polski. Oba mecze sÄ… dla nas tak samo ważne, zrobimy wszystko, żeby oba wygrać i sprawić frajdÄ™ naszym kibicom.

MKS Åšlepsk SuwaÅ‚ki - KS Camper Wyszków 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Ślepsk: Winnik, Rudzewicz, Zapłacki, Urbanowicz, Hunek, Szczytkov - Andrzejewski (L) oraz Lewiński, Gonciarz,
Camper: Piórkowski, GÅ‚ówczyÅ„ski, Pruski, Wójcik, Szulik, Owczarz – NurczyÅ„ski oraz Gniewek i Woroniecki

MVP meczu: Krzysztof Zapłacki (Ślepsk)

Pozostałe wyniki 6. kolejki:

SMS PZPS Spała - KPS Kęty 3:0 (25:18, 25:23, 25:14)

AGH Kraków - Aluron Virtu Warta Zawiercie 1:3 (21:25, 25:14, 24:26, 17:25)

GKS Katowice - KPS Siedlce 1:3 (25:18, 23:25, 23:25, 23:25)

UKS Hutnik Kraków - KS Espadon Szczecin 0:3 (19:25, 17:25, 23:25)

TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Energa Omis Ostrołęka 3:1 (25:27, 25:12, 25:23, 25:15)

AZS Stal Nysa - APP Krispol Września 0:3 (17:25, 19:25, 21:25)