09.04.2016

Ślepsk odrobił straty z Krakowa [zdjęcia]

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off siatkarze Ślepska Suwałki pewnie pokonali AZS AGH Kraków i wyrównali stan rywalizacji na 1:1. O tym, kto zagra w półfinale zadecyduje zatem niedzielny mecz tych zespołów. U nas relacja live.

Przed meczem ZÅ‚ote Honorowe Odznaki PZPS odebrali: MichaÅ‚ Paul Wiszniewski, byÅ‚y prezes Åšlepska (funkcjÄ™ sprawowaÅ‚ przez 11. lat, wprowadzajÄ…c zespóÅ‚ z III do I ligi) i Andrzej Czarnecki (od lat odpowiadajÄ…cy za organizacjÄ™ spotkaÅ„), a srebrnÄ… Krzysztof Andrzejewski – libero Åšlepska.

PoczÄ…tek meczu nerwowy w wykonaniu obu drużyn. Raz jedna, raz druga goniÅ‚y wynik. Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadziÅ‚ AZS AGH, na drugiej 16:14 Åšlepsk. Kiedy po bloku Jakuba  Urbanowicza suwalczanie doskoczyli rywalom na trzy punkty (20:17) wydawaÅ‚o siÄ™, ze tego seta majÄ… już pod kontrolÄ…. Nic z tego. Rywale wyciÄ…gnÄ™li na 20:20, ale po chwili na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 24:21, suwalscy kibice wstali i zaczÄ™li skandować: ostatni, ostatni...”. Na ten ostatni punkt musieli jednak poczekać. Akademicy wyciÄ…gnÄ™li na 24:24. W sumie obronili pięć setboli, a punkty decydujÄ…ce o wygranej Åšlepska 28:26 zdobyli Adamski zagrywkÄ… w siatkÄ™ i blok Urbanowicz/Szczytkov.

W secie drugim  wyrównana walka trwaÅ‚a tylko do stanu 2:2. Na sześć punktów gospodarzy, goÅ›cie odpowiedzieli jednym i na pierwszÄ… przerwÄ™ zespoÅ‚y schodziÅ‚y przy stanie 8:3 dla Åšlepska.  Po wznowieniu gry Åšlepsk na chwilÄ™ stanÄ…Å‚, co pozwoliÅ‚o goÅ›ciom na zmniejszenie starty do jednego punktu (12:11). Atak Urbanowicza, blok na Depowskim i dwa punkty Winnika zdobyte zagrywkÄ… sprawiÅ‚y, że na drugiej przerwie Åšlepsk prowadziÅ‚ 16:11 i do koÅ„ca seta kontrolowaÅ‚ grÄ™. Wynik tej partii na 25:19 asem serwisowym ustanowiÅ‚  Jakub Urbanowicz.

Set trzeci to dominacja Åšlepska od pierwszej do ostatniej piÅ‚ki. Pomimo ambitnej gry krakowian byli oni tylko tÅ‚em dla dobrze dysponowanych gospodarzy. To Åšlepsk na pierwszej przewie prowadziÅ‚ 8:2, na drugiej 16:12. KoÅ„cówka seta to popis rozgrywajÄ…cego Åšlepska UkraiÅ„ca Vitalija Szczytkowa, który zostaÅ‚ MVP meczu. Set trzeci 25:17 i mecz 3:0 dla Åšlepska.

PóÅ‚finalistÄ™, rywala SMS PZPS SpaÅ‚a wyÅ‚oni zatem niedzielny mecz.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki – AZS AGH Kraków 3:0 (28:26, 25:19, 25:17), stan rywalizacji do 2. wygranych 1:1.

Ślepsk: Urbanowicz, Szczytkov, Zapłacki, Hunek, Rudzewicz, Lewiński - Andrzejewski (libero) oraz Winnik, Wasilewski, Mendak, Skrzypkowski

AZS AGH: Kania, Depowski, Dzierwa, Fornal, Modryl, Adamski - Woroniecki (libero), Odwarzny (libero) oraz Przybylski, Żakieta, Drewniak, Buczek i Rawiak.

A tak mecz skomentował Leszek Urbanowicz, reprezentant Polski (252 występy), olimpijczyk z Atlanty, czterokrotny uczestnik ME, ojciec przyjmującego Ślepska Jakuba Urbanowicza

- Mecz od poczÄ…tku pod dyktando Åšlepska. To, że w pierwszym, i w poÅ‚owie drugiego byÅ‚o trochÄ™ nerwowo, Åšlepsk zawdziÄ™cza tylko sobie. ChcÄ™ jednak pochwalić suwalczan za konsekwencjÄ™ w grze i realizacji zaÅ‚ożeÅ„.  Każdy zawodnik, który pojawiaÅ‚ siÄ™ na boisku wnosiÅ‚ do gry coÅ› swojego, uzupeÅ‚niaÅ‚ drużynÄ™. Krakowianie nie zagrali źle, ale tym razem nie mieli sportowego farta jaki sprzyjaÅ‚ im w pierwszym meczu. OglÄ…daÅ‚em mecz w Krakowie w internecie i już wówczas wiedziaÅ‚em, że akademicy nie sÄ… w stanie zagrać drugiego takiego spotkania. AZS AGH to dobry zespóÅ‚, może mieć swój dzieÅ„ i wygrać z silniejszymi rywalami, ale nie jest w stanie tego powtórzyć. Moim zdaniem w sobotÄ™ Åšlepsk wybiÅ‚ im z gÅ‚owy marzenia o póÅ‚finale play-off. Ale brawa za ambicjÄ™, sportowÄ… postawÄ™ krakowianom siÄ™ należą.