11.02.2017

Ślepsk odrobił zaległości i został liderem [zdjęcia]

Zwycięstwo Ślepska 3:1 nad Victorią PWSZ Wałbrzych, w piątkowym, zaległym meczu z 18. kolejki, sprawiło, że suwalczanie wrócili na pozycję lidera i utrzymają ją przynajmniej do zakończenia sobotniego meczu 20. kolejki Warty Zawiercie z ... Victorią PWSZ Wałbrzych. W sobotniej kolejce Ślepsk bowiem pauzuje.

- W meczu z VictoriÄ… nie o styl, a trzy punkty nam gÅ‚ównie chodziÅ‚o – podsumowaÅ‚ piÄ…tkowe spotkanie Dima Skoryy, trener Åšlepska. – Nie zagraliÅ›my rewelacyjnie, ciÄ…gle w naszych poczynaniach widać  skutki przebytej grypy i prawie dwutygodniowej przerwy w treningach. Ważne, ze  chÅ‚opcy wyszli na boisko zmotywowani, zmobilizowani i zrobili to, czego od nich oczekiwaÅ‚em ja, wÅ‚adze klubu i kibice, czyli wygrali za trzy punkty. Czas pracuje dla nas. O meczu z VictoriÄ… zapominamy i już zaczynamy przygotowania pod kÄ…tem spotkania w Sanoku, które też do Å‚atwych nie bÄ™dzie należaÅ‚o. JeÅ›li jednak chcemy zakoÅ„czyć rundÄ™ na pozycji lidera, w Sanoku i w ostatniej kolejce u siebie z HajnówkÄ…, musimy zdobyć komplet punktów, bo na potkniÄ™cie Warty nie ma co liczyć...

- ZagraliÅ›my dobry mecz, a o naszej przegranej zadecydowaÅ‚o wiÄ™ksze doÅ›wiadczenie siatkarzy Åšlepska. Gospodarze byli lepsi, skuteczniejsi i odnieÅ›li jak najbardziej zasÅ‚użone zwyciÄ™stwo. My już nie mamy szans na awans do ósemki. Skupiamy siÄ™ na walce z Norwidem CzÄ™stochowa o utrzymanie siÄ™ w pierwszej lidze. I to jest nasz cel na ten sezon – mówiÅ‚ Mariusz Schamlewski, kapitan Victorii, byÅ‚y zawodnik Åšlepska.

Pierwszy punkt w meczu dla Åšlepska atakiem po prostej zdobyÅ‚ Kamil Skrzypkowski. Rywale odpowiedzieli bÅ‚yskawicznie blokiem na Michelu i taka wymiana punkt za punkt trwaÅ‚a do stanu 5:5.  Atak Winnika z drugiej linii i pojedynczy blok LipiÅ„skiego pozwoliÅ‚y gospodarzom odskoczyć na 7:5. Victoria jeszcze przez chwilÄ™ utrzymywaÅ‚a kontakt z rywalem, ale kiedy przy stanie 8:7 Åšlepsk zdobyÅ‚ jeszcze cztery punkty nie tracÄ…c ani jednego staÅ‚o siÄ™ jasne, że kandydat na lidera już nie odpuÅ›ci.  GoÅ›cie starli siÄ™ jak mogli, zmniejszali straty nawet do jednego punktu (13:12), aby ponownie tracić punkty seriami. Seta pewnie, bo 25:18 wygraÅ‚ Åšlepsk, a decydujÄ…cy punkt dla gospodarzy autowÄ… zagrywkÄ… zdobyÅ‚ ZieliÅ„ski.

Set drugi, aż do stanu 22:19 dla Åšlepska miaÅ‚ podobny przebieg. I kiedy wydawaÅ‚o siÄ™, że suwalczanie i tÄ™ partiÄ™ zapiszÄ… na swojÄ… korzyść Åšlepsk stanÄ…Å‚. SygnaÅ‚ do ataku Victorii daÅ‚ ZieliÅ„ski atakujÄ…c po ciasnym skosie i dwukrotnie poprawiajÄ…c po bloku, a kolejny punkt goÅ›cie zdobyli obijajÄ…c blok Åšlepska. Przy stanie 22:22 o czas porosiÅ‚ trener Skoryy. Po powrocie na parkiet z pierwszej piÅ‚ki skutecznie zaatakowaÅ‚ Winnik i gospodarze prowadzili 23:22. Cieszyli siÄ™ tym p]przez kilkadziesiÄ…t sekund, bowiem do remisu doprowadziÅ‚ ZieliÅ„ski, a dwa kolejne punkty goÅ›cie zdobyli blokiem. Seta wygraÅ‚a Victoria 25:23, a  w meczu byÅ‚ już remis 1:1.

W secie trzecim od pierwszej piÅ‚ki w roli goniÄ…cego wynik byli goÅ›cie. Skutecznie robili to do stanu 7:7, przy którym stracili trzy punkty nie zdobywajÄ…c ani jednego i przegrywali 10:7. Tej przewagi gospodarze już nie pozwolili sobie odebrać. WiÄ™cej – powiÄ™kszali jÄ… do 5-6 pkt (16:11, 19:13), aby zakoÅ„czyć seta z 10-punktowÄ… przewagÄ…. Wynik tej partii na 25:15 zagrywkÄ… w aut ustaliÅ‚ Siwicki.

W secie czwartym role siÄ™ odmieniÅ‚y. Od pierwszej piÅ‚ki aż do stanu 18:16 prowadziÅ‚a Victoria. Wówczas w waÅ‚brzyskiej maszynce coÅ› siÄ™ zacięło, a do gry zaczÄ…Å‚ wracać Åšlepsk. Po ataku Skrzypkowskiego i autowym zbiciu Napiórkowskiego na tablicy wyÅ›wietliÅ‚ siÄ™ wynik 18:18 i o czas poprosiÅ‚ trener Michalczyk. Przerwa nie pomogÅ‚a, bowiem po powrocie na boisko kolejne dwa punkty dla Åšlepska atakami w aut zdobyÅ‚ ZieliÅ„ski, Åšlepsk prowadziÅ‚ 20:18, a trener goÅ›ci ponownie skorzystaÅ‚ z przysÅ‚ugujÄ…cej mu 30-sekundowej przerwy. Efekt byÅ‚ taki sam jak po pierwszym czasie, czyli punkty zdobywali gospodarze, którzy odskoczyli już na 23:19 i staÅ‚o siÄ™ jasne, że przy takiej grze goÅ›cie nie majÄ… szans na wywiezienie z SuwaÅ‚k nawet jednego punktu. PunktowÄ… seriÄ™ gospodarzy, na chwilÄ™, przerwaÅ‚a autowa zagrywka Skrzypkowskiego. Podobnie zagraÅ‚ bowiem Magnuszewski, a wynik seta na 25:19 i meczu na 3:1 dla Åšlepska ustali Szaniawski.