11.11.2017

Ślepsk przegrał w Krakowie, ale pozostał liderem I ligi

Pomimo przegranej 1:3 w Krakowie z AGH siatkarze Ślepska Suwałki utrzymali pozycję lidera, bowiem mający taką samą ilość punktów Krispol także uległ, ale 0:3 w Częstochowie tamtejszemu AZS-owi. W tabeli ścisk, gdyż pierwsze dwa zespoły od siódmego dzielą zaledwie trzy, a od ósmego cztery punkty. Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice Ślepska po występie lidera w Krakowie.

Nieliczna, ale bardzo aktywna grupka fanów suwalczan, która przyjechaÅ‚a nad Wawel, podobnie jak kibice obserwujÄ…cy relacje wideo i tekstowÄ…, miaÅ‚a prawo czuć siÄ™ rozczarowana. Åšlepsk przegraÅ‚ 1:3 i - przyznajmy to szczerze - przegraÅ‚ zasÅ‚użenie. Szkoda tylko, że niewiele lepszy dzieÅ„ niż siatkarze z SuwaÅ‚k mieli sÄ™dziowie, którzy kilkoma decyzjami wprowadzali jeszcze wiÄ™kszÄ… nerwowość w poczynania goÅ›ci, ale wyniku nie wypaczyli.

Pierwszy set od poczÄ…tku pod kontrolÄ… gospodarzy, którzy, jak siÄ™ okazaÅ‚o mieli swój dzieÅ„, byli dokÅ‚adniejsi, mocniej i dokÅ‚adniej zagrywali, lepiej przyjmowali zagrywkÄ™ rywali, bardzo dobrze, bronili i pewnie atakowali. Jeżeli zdarzaÅ‚y siÄ™ im przestoje to chwilowe, które pozwalaÅ‚y goÅ›ciom nieco odrobić straty. Taka pogoÅ„ suwalczan za akademikami trwaÅ‚a do stanu 23:20 i 24:22. Kiedy wydawaÅ‚o siÄ™, że tego seta akademicy przegrać nie mogÄ… nagle role siÄ™ odwróciÅ‚y. Gospodarze stanÄ™li, a goÅ›cie zaczÄ™li punktować. PierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowa obronili po zagrywce Matuli w aut, drugÄ… po asie serwisowym Rudzewicza. Prowadzenie 25:24 dla Åšlepska daÅ‚ atak Kani w aut, a blok na Fornalu 26, zwyciÄ™ski punkt goÅ›ciom. Set 26:24 dla Åšlepska i prowadzenie w meczu 1:0.

PoczÄ…tek drugiego seta pozwalaÅ‚ mieć nadziejÄ™, że suwalczanie odzyskali swój rytm, bowiem od poczÄ…tku do stanu 6:4 prowadzili. I jak siÄ™ okazaÅ‚o byÅ‚o to ich ostatnie prowadzenie nie tylko w tym, ale także w kolejnym secie. Akademicy odrobili straty, a przy stanie 13:13, odjechali rywalom na cztery punkty (17:13) i do koÅ„ca seta kontrolowali grÄ™ wygrywajÄ…c partiÄ™ 25:20 i doprowadzajÄ…c do remisu 1:1 w meczu.

W secie trzecim w poczynaniach obu drużyn nic siÄ™  nie zmieniÅ‚o. Na trzy-czteropunktowe serie gospodarzy goÅ›cie odpowiadali jednym-dwoma punktami. Nic zatem dziwnego, że przewaga akademików rosÅ‚a, rosÅ‚a, rosÅ‚a, aż na koniec seta urosÅ‚a do szeÅ›ciu punktów (25:19), co oznaczaÅ‚o prowadzenie AGH w meczu 2:1.

W secie czwartym do poÅ‚owy trwaÅ‚a wyrównana gra, a prowadzenie zmieniaÅ‚o siÄ™ jak w kalejdoskopie, z tym że częściej goniÄ…cymi wynik byli... gospodarze. PrzeÅ‚om nastÄ…piÅ‚ przy wyniku 11:11, przy którym cztery punkty dla gospodarzy zdobyÅ‚ Fornal, a piÄ…ty autowym atakiem doÅ‚ożyÅ‚ zawodnik goÅ›ci i zrobiÅ‚o siÄ™ 16:11 dla AGH. Zepsuta zagrywka Fornala sprawiÅ‚a, że goÅ›cie zdobyli 12 punkt, ale cztery kolejne padÅ‚y Å‚upem akademików i przy wyniku 20:12 staÅ‚o siÄ™ jasne, że konice nie tylko seta, ale i meczu jest blisko, coraz bliżej. Wprawdzie suwalczanie jeszcze starali siÄ™ zÅ‚apać kontakt z rywalami i udaÅ‚o siÄ™ im  zmniejszyć stratÄ™ z oÅ›miu do czterech punktów (20:16), ale po chwili wzrosÅ‚a ona do szeÅ›ciu punktów (23:17) krakowianie ponownie prowadzili siedmioma oczkami (23:16). Jeszcze  punktowa akcja SapiÅ„skiego na 23:17 i byÅ‚o to wszystko, co w tym meczu zrobiÅ‚ Åšlepsk. Atak Å»akiety na pojedynczym bloku i as serwisowy KÄ…ckiego ustaliÅ‚y koÅ„cowy wynik czwartego seta na 25;17 i meczu na 3:1 dla AGH.

AGH Kraków – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:17)

AGH: Stajer, Kania, Żakieta,Kącki, Fornal, Matula - Dembiec (libero) oraz Krawiecki

Ślepsk: Szczytkov, Lesiuk, Skrzypkowski, Sasak, Hunek, Rudzewicz - Filipowicz (libero) oraz Szarek, Laskowski, Sapiński, Winnik, Gonciarz

Pozostałe wyniki 8. kolejki:
AZS Częstochowa - Krispol Września 3:0 25:22, 25:15, 25:16)
Olimpia Sulęcin - Norwid Częstochowa 1:3 (16:25, 25:21, 24:26, 18:25)
SMS PZPS SpaÅ‚a - Lechia Tomaszów Maz. 0:3 (19:25, 20:25, 22:25)
KPS Siedlce - Aqua Zdrój WaÅ‚brzych 3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:21)
Stal Nysa - TSV Sanok 3:1 (25:20, 25:15, 18:25, 25:18)