04.02.2018

Ślepsk Suwałki – Krispol Września 3:2. Tradycji stało się zadość [zdjęcia, tabela]

Pierwszy punkt w meczu Ślepska z APP Krispol Września potrójnym blokiem zdobyli gospodarze i kibice odebrali to jako dobry znak, prognostyk zwycięstwa. Ślepsk wygrał, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo aż po pięciu setach. Ale taka jest historia spotkań tych drużyn w Suwałkach. To piąty mecz, a czwarty wygrany przez Ślepsk 3:2 (w ub. roku było 3:1 dla suwalczan).

- SpodziewaliÅ›my siÄ™, że bezie to trudny mecz i takim byÅ‚ w rzeczywistoÅ›ci – po spotkaniu mówiÅ‚ Kewin Sasak, atakujÄ…cy Åšlepska, MVP sobotniego meczu. . – ByliÅ›my przygotowani na walkÄ™ o każdÄ… piÅ‚kÄ™. ChcieliÅ›my zdobyć trzy punkty, nie wyszÅ‚o, mamy dwa i z tego też trzeba siÄ™ cieszyć. ZwyciÄ™stwo to efekt wysiÅ‚ku caÅ‚ej drużyny. To dziÄ™ki wsparciu kolegów zostaÅ‚em po raz trzeci w sezonie wybrany na MVP spotkania. OczywiÅ›cie, że siÄ™ cieszÄ™ z wyróżnienia, ale jeszcze bardziej ze zwyciÄ™stwa i dwóch punktów, które na dwie kolejki przez zakoÅ„czeniem rundy, umocniÅ‚y nas na trzecim miejscu w tabeli. O meczu z Krispolem trzeba już zapomnieć, a zacząć myÅ›leć o najbliższym spotkaniu z Norwidem w CzÄ™stochowie. Tam też nie bÄ™dzie spacerku, twarda, mÄ™ska walka o każą piÅ‚kÄ™, każdy punkt. I na to jesteÅ›my przygotowani.

W zasadzie w każdym secie, nawet pierwszym i czwartym secie, wygranych przez suwalczan po 25:21, trwaÅ‚a wymiana siatkarskich ciosów, a o koÅ„cowym wyniku przesÄ…dzaÅ‚a koÅ„cówka partii.

W pierwszym secie goniącym wynik był Krispol. Gospodarzom udawało się odskoczyć na 2-3 punkty (8:5, 17:14), ale goście natychmiast odrabiali straty i gra zaczynała się od nowa.

PrzeÅ‚om nastÄ…piÅ‚ po przerwie jakÄ… przy prowadzeniu Åšlepska 17:16 wziÄ…Å‚ trener Dima Skoryy. Dwa punkty(w tym as serwisowy) Kamila Skrzypkowskiego i trzeci Jana Lesiuka pozwoliÅ‚y Åšlepskowi odskoczyć od rywali na cztery punkty (20:16), ale podopieczni Mariana Kardasa jeszcze raz poderwali siÄ™ do walki i, na chwilÄ™, zmniejszyli stratÄ™ do jednego punktu. Przy wyniku 20:19 atak rywali zatrzymaÅ‚ potrójny blok Åšlepska Sasak/Rudzewicz/Lesiuk, a dugi punkt atakiem po prostej w aut  na konto gospodarzy dopisaÅ‚ Mateusz JasiÅ„ski i na tablicy wyników po stronie Åšlepska wyÅ›wietliÅ‚a siÄ™ cyfra „22”, a po stronie Krispolu „19”. Wprawdzie atakiem po przekÄ…tnej Patyk Napiórkowski zmniejszyÅ‚ straty goÅ›ci do dwóch punktów (22:20), ale JasiÅ„ski psujÄ…c zagrywkÄ™, a Wojciech Kaźmierczak  atakujÄ…c daleko w aut dali Åšlepskowi pierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ…. Dwa ostanie punkty w secie zdobyÅ‚ atakujÄ…cy Åšlepska Kewin Sasak. Najpierw psujÄ…c zagrywkÄ™ „obroniÅ‚” setbola, ale w nastÄ™pnej, atakiem po przekÄ…tnej, ustaliÅ‚ wynik seta na 25:21 i meczu na 1:0 dla Åšlepska.

PoczÄ…tek drugiego seta należaÅ‚ do gospodarzy, którzy prowadzili aż do stanu 10:7. Wówczas dwa asy serwisowe Krzysztofa Antosika i punktowe ataki Napiórkowskiego daÅ‚y goÅ›ciom prowadzeni 11:10. Walka punkt za punkt trwaÅ‚a do stanu 14:14, ;przy którym trzy bÅ‚Ä™dy gospodarzy i punktowa zagrywka goÅ›ci ponownie daÅ‚y im prowadzenie, ale już 19:14, a po chwili 20:15. To byÅ‚ sygnaÅ‚ dla gospodarzy do odrabiania strat i po bloku Cezarego SapiÅ„skiego z Kamilem Skrzypkowskim Åšlepsk doprowadziÅ‚ do  remisu 24:24. Krispol trzykrotnie miaÅ‚ w górze piÅ‚kÄ™ setowÄ… i cztery razy skutecznie bronili siÄ™ gospodarze. PiÄ…tej  obronić już nie zdoÅ‚ali i, po autowym ataku po skosie Sasaka, Krispol wygraÅ‚ seta 29:27 i doprowadziÅ‚ do remisu w meczu 1:1.

Marzenia Åšlepska o zdobyciu trzech punktów prysÅ‚y w secie trzecim, po którym nadzieje na pierwsze zwyciÄ™stwo w SuwaÅ‚kach i komplet punktów ożyÅ‚y w drużynie z WrzeÅ›ni.

Wprawdzie pierwszy punkt w tym secie i to dla Krispolu zagrywkÄ… w siatkÄ™ zdobyÅ‚ przyjmujÄ…cy gospodarzy Kamil Skrzypkowski, ale Åšlepsk odrobiÅ‚ straty i nawet objÄ…Å‚ prowadzenie, którym cieszyÅ‚ siÄ™ dosÅ‚ownie przez kilka minut, bo do stanu 5:3. Od tego momentu role siÄ™ odwróciÅ‚y. To gospodarze musieli gonić wynik i odrabiać 1-2 punktowe straty. Przy po ataku Lesiuka i dwóch punktach Sasaka Åšlepsk z 19:20 wyciÄ…gnÄ…Å‚ na 22:20 wydawaÅ‚o siÄ™, że ten set zakoÅ„czy siÄ™ wygranÄ… gospodarzy.  To oni, po bloku na Doboszu, mieli pierwszÄ…, a po  ataku Skrzypkowskiego drugÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… (24:23 i 25:24). Niewykorzystane sytuacje zemÅ›ciÅ‚y siÄ™. GoÅ›cie odrobili straty, a po ataku Sasaka po antence mieli pierwszego setbola. I go wykorzystali, a wynik seta na 27:25 i meczu na 2:1 dla Krispolu ustaliÅ‚ JÄ™drzej Maćkowiak.

W secie czwartym od poczÄ…tku warunki dyktowali gospodarze, ale nie udawaÅ‚o siÄ™ im uzyskać przewagi wiÄ™kszej niż 1-2 punkty. Po raz ostatni w tym secie Krispol wyciÄ…gnÄ…Å‚ na remis po ataku Artura PasiÅ„skiego na 15:15, przy którym prowadzenie dla Åšlepska 17:15 daÅ‚y atak Vitalija Szczytkova z drugiej i as serwisowy Cezarego SapiÅ„skiego. Prowadzenie 24:20 i pierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… daÅ‚ Åšlepskowi atak Skrzypkowskiego z drugiej linii. Po autowej zagrywce Lesiuka i wyniku 24:21 o czas porosiÅ‚ trener gospodarzy. A po wznowieniu gry, już w pierwszej akcji, Skrzypkowski, obijajÄ…c blok rywali, ustaliÅ‚ wynik seta na 25:21 dla Åšlepska i meczu na 2:2.

W secie piÄ…tym goÅ›cie prowadzili tylko 2:0 i 3:2, a później gonili wynik. I skutecznie robili to do stanu 14:14 odrabiajÄ…c 2-3  punktowe straty. Pierwszego meczbola Åšlepsk miaÅ‚ przy prowadzeniu 14:13, ale goÅ›cie, po ataku Dobosza, zdoÅ‚ali go obronić. DrugÄ… piÅ‚kÄ™ meczowÄ… gospodarzom daÅ‚ atak Sasaka po przekÄ…tnej, a  w nastÄ™pnej akcji ten sam zawodnik zagrywkÄ… odrzuciÅ‚ rywali od siatki, a po chwili atakiem z drugiej linii ustaliÅ‚ wynik seta na 16:14 i meczu na 3:2 dla Åšlepska.

Na dwie kolejki przed zakoÅ„czeniem rundy zasadniczej przewaga trzeciego w tabeli Åšlepska nad czwartym Krispolem wzrosÅ‚a z dwóch do trzech punktów, a nad zajmujÄ…cÄ… piÄ…tÄ… lokatÄ™ StalÄ… Nysa do 5 pkt..

Åšlepsk SuwaÅ‚ki - Krispol WrzeÅ›nia  3 : 2 (25:21, 27:29, 25:27, 25:21, 16:14)

Ślepsk: Lesiuk, Sasak, Rudzewicz, Hunek, Gonciarz, Skrzypkowski - Filipowicz (libero) oraz Laskowski, Szczytkov, Sapiński
Krispol: Antosik, Dobosz, JasiÅ„ski, Kaźmierczak, Maćkowiak, Napiórkowski - Wroniecki (libero) oraz Pachocki, TroczyÅ„ski, PasiÅ„ski, Narowski,

MVP meczu: Kevin Sasak

Pozostałe wyniki 20. kolejki :

KPS Siedlce - AZS AGH Kraków  0 : 3 (19:25, 22:25, 21:25)

Stal Nysa - Aqua Zdrój WaÅ‚brzych  3 : 1 (25:16, 25:17, 21:25, 25:11)

AZS CzÄ™stochowa - Norwid CzÄ™stochowa  3 : 0  (25:19, 25:18, 25:19)

Olimpia SulÄ™cin - Lechia Tomaszów Maz. 0 : 3 (21:25, 20:25, 18:25)

SMS PZPS SpaÅ‚a – TSV Sanok 2:3 (25:19, 16:25, 25:21, 25:27, 25:27, 13:15)

AZS Częstochowa - Olimpia Sulęcin

Aqua Zdrój WaÅ‚brzych - SMS PZPS SpaÅ‚a 3:0 (25:20, 25:18, 25:23) - rozegrany awansem