13.09.2018

Ślepsk Suwałki. Druga porażka Ślepska w Radomiu

Dwa mecz i dwie porażki zanotowali siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki w Radomiu, gdzie zmierzyli się z Plusligowym CERRADem Czarnymi. Po środowej przegranej 1:3, w czwartek podopieczni Mateusza Mielnika ulegli gospodarzom 0:4.

- Dzisiejszy mecz zagraliÅ›my w innym ustawieniu. Wynik niekorzystny, a zatem nie można być z niego w peÅ‚ni zadowolonym. Ale patrzÄ…c z innej perspektywy, w naszej grze byÅ‚o wiele fajnych elementów. Jeżeli to utrzymamy i poprawimy to, co jeszcze nie wychodzi nam tak, jak chcemy, w lidze, a do pierwszego meczu pozostaÅ‚o jeszcze nieco ponad dwa tygodnie, bÄ™dzie dobrze. CieszÄ™ siÄ™, że wszyscy zawodnicy, których miaÅ‚em w Radomiu, sÄ… w coraz lepszej dyspozycji. WierzÄ™, że od poniedziaÅ‚ku wznowiÄ… zajÄ™cia Jakub Rohnka i Janek Tomczak. Teraz potrzeba nam spokoju i cierpliwoÅ›ci. I tego siÄ™ trzymajmy – po drugim meczu w Radomiu mówiÅ‚ Mateusz Mielnik, trener Åšlepska.

Tadeusz Moćkun

A tak drugi mecz zrelacjonował portal siatka.org.

CZARNI RADOM ZNÓW LEPSI OD ÅšLEPSKA

Drużyny Cerrad Czarnych Radom oraz Åšlepska SuwaÅ‚ki rozegraÅ‚y drugi mecz sparingowy. Ponownie lepsi okazali siÄ™ gracze PlusLigi, którzy tym razem nie oddali rywalom ani jednego seta, a sztaby szkoleniowe zdecydowaÅ‚y siÄ™ na rozegranie czterech setów.

Już na poczÄ…tku premierowej odsÅ‚ony radomianie odskoczyli na cztery punkty i chociaż wraz z rozwojem seta ich przewaga zmalaÅ‚a do dwóch oczek, to w koÅ„cówce odzyskali oni swoje prowadzenie (21:18) i pewnie wygrali tÄ™ partiÄ™ 25:21. Podopieczni Roberta Prygla dwukrotnie w tym secie punktowali zza linii dziewiÄ…tego metra, a siedem oczek zapisaÅ‚ na swoim koncie Maksim Å»ygaÅ‚ow, sześć dodaÅ‚ od siebie Wojciech Å»aliÅ„ski.

Drugi set rozpoczÄ…Å‚ siÄ™ podobnie (8:5), jednak tym razem im dalej w las, tym lepiej radzili sobie gospodarze sparingu (16:8). Tym razem Åšlepsk SuwaÅ‚ki odrobiÅ‚ cześć strat (18:21), ale ponownie koÅ„cówka należaÅ‚a do radomian, którzy tym razem wygrali 25:23. Liderem ponownie byÅ‚ Maksim Å»ygaÅ‚ow, który ponownie popisaÅ‚ siÄ™ asem serwisowym, a dwa bloki miaÅ‚ Norbert Huber.

Nie inaczej niż dwa poprzednie przebiegaÅ‚ set numer trzy. W nim caÅ‚y czas przewaga leżaÅ‚a po stronie Cerrad Czarnych Radom, a trener Prygiel zdecydowaÅ‚ siÄ™ na kilka zmian. W tej odsÅ‚onie jego podopieczni dominowali w ofensywie, koÅ„czÄ…c 59% ataków, ponownie dwukrotnie punktujÄ…c w polu zagrywki, a cztery razy udaÅ‚o im siÄ™ zatrzymać ataki rywali z SuwaÅ‚k.

Szkoleniowcy zdecydowali siÄ™ rozegrać również dodatkowego seta. Ten niewiele różniÅ‚ siÄ™ od poprzednich, radomianie bÅ‚yskawicznie odskoczyli swoim przeciwnikom (8:4), sukcesywnie powiÄ™kszajÄ…c swojÄ… przewagÄ™.

Tym raz pierwszoligowy zespóÅ‚ nie byÅ‚ w stanie odrobić swoich strat (13:21) i przegraÅ‚ wysoko, 16:25. Czarni ponownie dobrze grali blokiem i atakiem, natomiast rywale popeÅ‚niali sporo bÅ‚Ä™dów wÅ‚asnych.

Na przestrzeni wszystkich partii radomianie punktowali blokiem dwanaÅ›cie razy, siedem razy posyÅ‚ajÄ…c na stronÄ™ Åšlepska asy serwisowe. Po stronie Åšlepska najlepiej radziÅ‚ sobie Kamil Skrzypkowski, koÅ„czÄ…c mecz z dorobkiem trzynastu oczek, a dziesięć doÅ‚ożyÅ‚ Jakub Macyra.

Cerrad Czarni Radom – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 3:1 (25:21, 25:15, 25:27, 25:17)

Czarni: Ostrowski (7), Giger (2), Filip (9), Ryicki (7), Huber (14), Fornal (6), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Å»igaÅ‚ow (10), Kwasowski (12) i Å»aliÅ„ski (5)

Åšlepsk: Szwaradzki (26), Siek (7), Skrzypkowski (6), Kapajew (7), SapiÅ„ski (8), Gonciarz (1), Filipowicz (libero) oraz Rudziewicz i Laskowski (3)

Cerrad Czarni Radom – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 4:0 (25:21, 25:23, 25:20, 25:16)

Czarni: Ostrowski (7), Giger (3), Å»aliÅ„ski (9), Huber (10), Å»igaÅ‚ow (13), Kwasowski (7), Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Filip (9), Rybicki (5) i Fornal (8)

Åšlepsk: Macyra (10), Skrzypkowski (13), Kapajew (3), Rudziewicz (2), Winnik (13), Gonciarz (2), Filipowicz (libero) oraz Szwradzki i Laskowski (6)