24.09.2017

Ślepsk Suwałki drugi w Pucharze Lwowa, MVP dla Kewina Sasaka

Siatkarze Ślepska Suwałki wygrywając w niedzielę 3:0 z mistrzem Ukrainy Barkomem Kazhany Lwów zajęli drugie miejsce w turnieju o Puchar Lwowa. Wygrali mistrzowie Białorusi Stroitiel Mińsk, którzy w ostatnim meczu pokonali 3:0 beniaminka ukraińskiej ekstraklasy Eko Dim Winnica. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał atakujący Ślepska Suwałki Kewin Sasak.

BiaÅ‚orusini także 3:0 w pierwszym meczu pokonali Åšlepsk, ale w drugim  przegrali 1:2 z Eko Dimem. Åšlepsk natomiast w sobotÄ™ wygraÅ‚ 2:1 z Eko Dimem. Po meczu ekipz  z MiÅ„ska i Winnicy staÅ‚o siÄ™ jasne, że stawkÄ… spotkania Barkom – Åšlepsk bÄ™dzie drugie meisjce w turnieju.

Wicemistrzowie polskiej I ligi musieli wygrać z gospodarzami 3:0. I wygrali.

Pierwsze dwa sety to kilkupunktowe powadzenie Åšlepska i pogoÅ„ rywali, którzy dopadali suwalczan w koÅ„cówkach setów (w pierwszym secie z 20:17 doprowadzili do remisu 20:20, a  z 24:21 do 24:23; w drugim z 19:11 wyciÄ…gnÄ™li na 22:21, 23:22 i 24:23), zakoÅ„czone zwyciÄ™stwami Åšlepska po 25:23.

W secie trzecim Åšlepsk prowadziÅ‚ 12:9, ale straciÅ‚  z rzÄ™du cztery punkty i po asie serwisowym rywali przegrywaÅ‚ 12:13. UkraiÅ„cy prowadzili w tej partii jeszcze dwa razy (18:17 i 19:18). Przy stanie 19:16 dla Barkomu Åšlepsk ponownie „zaskoczyÅ‚” i ataku Sasaka, potrójnym bloku z udziaÅ‚em Rudzewicz i jego pojedynczym bloku oraz asie serwisowym Skrzypkowksiego suwalczanie prowadzili 22:19. Gospodarze odpowiedzieli atakiem w Å›rodek boiska, ale nastÄ™pny byÅ‚ już autowy i Åšlepsk prowadziÅ‚ 23:20. Wówczas trener Skory zdjÄ…Å‚ z bosika Rudzewicza, a na zagrywkÄ™ desygnowaÅ‚ Laskowskiego. Ten niestety posÅ‚aÅ‚ piÅ‚kÄ™ w aut  i przewaga suwlaczan zmalaÅ‚a do 23:21. W nastÄ™pnej akcji punkt dla suwalczan atakiem z  przechodzÄ…cej zdobyÅ‚ Hunek i mieliÅ›my pierwszÄ… piÅ‚kÄ™ setowÄ… i meczowÄ…. atakiem z przechodzÄ…cej. Na zagrywkÄ™ poszedÅ‚ Sasak, a pod siatkÄ™ za Szczytkova, na podwyższenie bloku wszedÅ‚ SapiÅ„ski. Niestety nie udaÅ‚o siÄ™ zatrzymać ataku gospodarzy i przy prowadzeniu 24:22 o czas poprosiÅ‚ trener Skoryy. Po wznowieniu gry Barkom, zagrywkÄ…, zdobyÅ‚ kolejny punkt i byÅ‚o już 24:23 dla Åšlepska, a po chwili na tablicy widniaÅ‚ już wynik 24:24, a punkt gospodarze zdobyli po tym jak sÄ™dzia dopatrzyÅ‚ siÄ™ podwójnego odbicia suwalczanina. Protesty nie pomogÅ‚y, sÄ™dzia decyzji nie zmieniÅ‚ i zrobiÅ‚o siÄ™ gorÄ…co. Nadzieje gospodarzy turnieju rozwiali Hunek plasujÄ…c piÅ‚kÄ™ w trzeci metr i Skrzypkowski atakujÄ…c miÄ™dzy piÄ…tÄ… i szóstÄ… strefÄ™. Set 26:24 i mecz 3:0 dla Åšlepska.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki – Barkom Kazhany Lwów 3:0 (25:23, 25;23, 26:24)

Åšlepsk: Sasak, Lesiuk, Hunek, Gonciarz, Skrzypkowski, Rudzewicz – Filipowicz (libeo) oraz Szarek, Laskowski, Szczytkov, SapiÅ„ski.