26.09.2015

VI Memoriał J. Gajewskiego. Ślepsk – Lotos Trefl w finale [wideo]

Meczem wicemistrza i zdobywcy Pucharu Polski Lotosu Trefla Gdańsk z 8. zespołem PlusLigi AZS Politechniką Warszawską rozpoczął się w sobotę VI Memoriał Józefa Gajewskiego. Wygrał 3:2 Lotos i to z nim w finale w niedzielę o godz. 13.00 zmierzy Ślepsk Suwałki, który wygrał 3:0 z piątą drużyną ekstraklasy Ukrainy Barkomem Karżany Lwów.

W meczu zespoÅ‚ów z siatkarskiej ekstraklasy Lotos prowadziÅ‚ już 2:0 i po emocjonujÄ…cym meczu z trudem wygraÅ‚ tylko 3:2 z akademikami z Warszawy.  O zaciÄ™toÅ›ci tego meczu Å›wiadczy wynik w setach: 3 : 2 (32:30, 25:23, 16:25, 20:25, 15:12). W grze obu zespoÅ‚ów widać byÅ‚o, że sÄ… na etapie przygotowaÅ„ i sporo im brakuje do optymalnej dyspozycji. Lotos przyjechaÅ‚ osÅ‚abiony brakiem czterech podstawowych zawodników, z których trzej Mika,  Gacek i  Amerykanin Troy dopiero wrócili z Pucharu Åšwiata w Japonii, a Niemiec Schwarz przebywa na zgrupowaniu reprezentacji swojego kraju.

Bez wÄ…tpienia najwiÄ™kszym zainteresowaniem i sympatiÄ… kibiców cieszyli siÄ™ trener Lotosu Andrea Anastasi i kapitan Politechniki PaweÅ‚ Zagumny.

W drugim póÅ‚finale Åšlepsk SuwaÅ‚ki zrewanżowaÅ‚ siÄ™ piÄ…tej drużynie ukraiÅ„skiej ekstraklasy Barkomowi Lwów za porażkÄ™ 1:2 we Lwowie i wygraÅ‚ u siebie 3:0 (25:17, 25:22, 30:28).

- ZagraliÅ›my najsÅ‚abszy mecz w ostatnim okresie – po spotkaniu ze Åšlepskiem mówiÅ‚ Jan Such, trener Barkomu. – W Polsce potrafiliÅ›my wygrać z Czarnymi Radom, a przegraliÅ›my ze Åšlepskiem. ChÅ‚opcy chyba za bardzo uwierzyli,  że potrafiÄ… już grać w siatkówkÄ™ na wysokim poziomie i dostali lekcjÄ™ pokory. Mam nadziejÄ™, że wyciÄ…gnÄ… z niej wÅ‚aÅ›ciwe wnioski.

Pierwszy set z Barkomem to byÅ‚a gra jakiej od drużyny oczekujÄ™ i na jakÄ… jÄ… stać – twierdzi Dima Skoryy, szkoleniowiec Åšlepska. – WychodziÅ‚o nam wszystko: blok, zagrywka, wypieszczony atak i kontry. W drugim zagraliÅ›my już sÅ‚abiej, a w trzecim popeÅ‚niliÅ›my tyle bÅ‚Ä™dów, ze można nimi obdzielić kilka spotkaÅ„. JeÅ›li dopieÅ›cimy te elementy, które nam nie wychodziÅ‚y i zagramy tak jak w pierwszym secie, to jutro w finale z Lotosem możemy podjąć walkÄ™, a kibice mogÄ… obejrzeć naprawdÄ™ dobry i emocjonujÄ…cy mecz.

Dodajmy, że MVP spotkań zostali Damian Schulz (Lotos Trefl) i Jakub Urbanowicz (Ślepsk).

W niedzielÄ™ o godz. 11.00 mecz o trzecie miejsce AZS Politechnika Warszawska - Barkom Lwów, a o 13.00 finaÅ‚ Lotos Trefl GdaÅ„sk – Åšlepsk SuwaÅ‚ki, po którym ok. godz.15.00 nastÄ…pi oficjalne zakoÅ„czenie turnieju. Zapraszamy do hali OSiR, wstÄ™p wolny.