05.11.2016

VICTORIA Ślepska nad Victorią Wałbrzych. Jesteśmy liderem

W rozegranym w piątek w Wałbrzychu meczu inaugurującym 7. kolejkę lider tabeli Ślepsk Suwałki pokonał 3:1 outsidera Victorię PWSZ. Było to szóste zwycięstwo suwalczan i szósta porażka wałbrzyszan.

W zespole gospodarzy zagrali dwaj byli siatkarze Åšlepska: Mariusz Schamlewski, który jest kapitanem Victorii i PaweÅ‚ Pietkiewicz, a w drużynie z SuwaÅ‚k wystÄ…piÅ‚ byÅ‚y zawodnik Victorii Piotr LipiÅ„ski.

- Nie byÅ‚ to nasz dobry mecz, ale wywozimy trzy punkty i to siÄ™ najbardziej liczy – mówiÅ‚ po meczu Dima Skoryy, trener Åšlepska. – W WaÅ‚brzychu zagrali wszyscy i każdy wchodzÄ…cy wnosiÅ‚ do gry coÅ› nowego, swojego, czym jesteÅ›my w stanie zaskoczyć rywali, przechylić szale zwyciÄ™stwa na naszÄ… korzyść.

- Trudno siÄ™ cieszyć po przegranym meczu, ale to spotkanie pokazaÅ‚o, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej – skomentowaÅ‚ spotkanie Mariusz Schamlewski, kapitan Victorii. – O wygranej Åšlepska zadecydowaÅ‚o wiÄ™ksze doÅ›wiadczenie i zgranie. W trzecim secie prowadziliÅ›my 7-8 punktami i nie potrafiliÅ›my tej przewagi utrzymać do koÅ„ca partii. ZabrakÅ‚o nam zimnej krwi, którÄ… w tak trudnym momencie pokazali siatkarze z SuwaÅ‚k. PrzycisnÄ™li nas, my zaczÄ™liÅ›my popeÅ‚niać bÅ‚Ä™dy, a on nakrÄ™cali siÄ™ i skoÅ„czyÅ‚o siÄ™ jak siÄ™ skoÅ„czyÅ‚o. Jestem jednak przekonany, że już wkrótce i my poczujemy sÅ‚odycz zwyciÄ™stwa, a dziÅ› musimy niestety przeÅ‚knąć gorycz porażki, wprawdzie po walce, ale porażki.

Pierwsze trzy punkty w meczu zdobyli goÅ›cie, ale gospodarze nie odpuszczali i konsekwentnie odrabiali straty, aby po autowym ataku Rudzewicza objąć prowadzenie 11:10. Walka punkt za punkt i zmiana na prowadzeniu trwaÅ‚ aż do stanu 20:19 dla Åšlepska, przy którym goÅ›cie stanÄ™li. Do remisu doprowadziÅ‚ Schamlewski, a kolejne trzy punkty podarowali goÅ›cie dotykajÄ…c siatki przy bloku i atakujÄ…c w aut i Victoria objęła prowadzenie 23:20. Wprawdzie po ataku Winnika o blok suwalczanie odrobili jeden punkt, ale jak siÄ™ szybko okazaÅ‚o byÅ‚ to ich ostatni punkt w tym secie. Atak Schamlewskiego w boisko i Lesiuka po antence sprawiÅ‚y, ze seta 25:21 wygraÅ‚a Victoria i to ona objęła prowadzenie w meczu 1:0..

PoczÄ…tek drugiego seta to dobra, skuteczna gra gospodarzy, bÅ‚Ä™dy sÄ™dziego i nierówna, szarpana gra goÅ›ci. Nic zatem dziwnego, że Victoria konsekwentnie powiÄ™kszaÅ‚a przewagÄ™ aż osiÄ…gnęła ona siedem punktów (14:7). Zmiany dokonywane przez trenera Åšlepska zaczęły wreszcie przynosić efekt w postaci punktów. Zaczęło siÄ™ od punktowego ataku Skrzypkowskiego, kolejny doÅ‚ożyÅ‚ Rawiak i przewaga gospodarzy topniaÅ‚a, topniaÅ‚a, topniaÅ‚a, aż po kolejnym ataku Rawiaka na tablicy pojawiÅ‚ siÄ™ wynik 16:16,a  po ataku Hunka po raz pierwszy goÅ›cie objÄ™li prowadzenie 17:16, przy którym rozpoczęła siÄ™ wymiana punkt za punkt i trwaÅ‚a do 22:21 dla suwalczan. Kolejne trzy akcje (siatka Plizgi, plas Lindy o blok i czapa na Naiórkowskim) przyniosÅ‚y punkty Åšlepskowi, który wygraÅ‚ seta 25:21.

Set trzeci miaÅ‚ podobny przebieg. Gospodarze od poczÄ…tku uzyskali kilkupunktowÄ… przewagÄ™ (9:4, 13:8) i utrzymywali jÄ… aż do stanu 17:14, przy którym do roboty wziÄ™li siÄ™ suwalczanie, wspomagani przez gospodarzy: Hunek po taÅ›mie i 17:15, ZieliÅ„ski po prostej w aut i 17:16, dwukrotnie Linda obija blok i dwa punkty Lesiuka i to suwalczanie prowadzili już 20:17. Tej straty gospodarzom nie udaÅ‚o siÄ™ już odrobić. Obronili wprawdzie pierwszego setbola i przy wyniku 24:21 o czas poprosiÅ‚ trener Skoryy. Po wznowieniu gry kolejny obroniony setbol (zablokowany atak Rawiaka). I na tym siÄ™ skoÅ„czyÅ‚o, bowiem w aut zagraÅ‚ FrÄ…c i set 25:22, a w meczu 2:1 dla Åšlepska.

Set czwarty dostarczyÅ‚ kibicom najwiÄ™cej emocji. Wprawdzie i tÄ™ partiÄ™ lepiej zaczÄ™li gospodarze i to oni prowadzili różnicÄ… 1-4 punktów aż do stanu 17:13. Rawiak, Szaniawski i Linda zmniejszyli stratÄ™ do jednego oczka, ale wciąż na prowadzeniu pozostawaÅ‚a Victoria. Suwalczanie po raz pierwszy doprowadzili do remisu 21:21 po plasie Skrzypkowskiego o blok. I zaczęło siÄ™ to, co najbardziej lubiÄ… kibice: wymiana siatkarskich ciosów: 22:21 – Plizga, 22:22 zablokowany atak FrÄ…ca, 23:22 Plizga, 23:23 autowy atak ZieliÅ„skiego po prostej, 23:24 czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy, który kopnÄ…Å‚ piÅ‚kÄ™ nie mogÄ…c siÄ™ pogodzić z bÅ‚Ä™dnÄ… decyzjÄ… sÄ™dziego przy wczeÅ›niejszej akcji, i pierwszy meczbol dla Åšlepska; 24:22 po zagrywce Lindy w aut, 24:25 Rawiak po ciasnym skosie i drugi meczbol, 25:25 obroniony po ataku FrÄ…ca po bloku, 25:26 trzeci meczbol po ataku Skrzypkowskiego, 26:26 po zepsutej zagrywce suwalczan, 27:26 autowy atak Lindy i setbol dla Victorii, 27:27 Linda po prostej, 27:28 as Tomczaka po taÅ›mie i czwarta piÅ‚ka meczowa, 28:28 obroniona – atak FrÄ…ca, 28:29 Skrzypkowski o blok i piÄ…ty meczbol, ostatni bowiem Rawiak obijajÄ…c blok zdobywa 30 punkt ustalajÄ…c wynik seta na 30:28 i meczu na 3:1 dla Åšlepska.

Victoria WaÅ‚brzych – Åšlepsk SuwaÅ‚ki 1:3 (25:21, 21:25, 22:25, 28:30)

Victoria: Schamlewski, Napiórkowski, Plizga, Magnuszewski, ZieliÅ„ski, Borris – ObrÄ™bski (libero) oraz Durski, Pietkiewicz, FrÄ…c, Szewczyk

Åšlepsk: Hunek, Rudzewicz, LipiÅ„ski, Winnik, Skrzypkowski, Lesiuk – Andrzejewski (libero) oraz Michel, Tomczak, Rawiak, Szaniawski, Linda