19.10.2014

Wreszcie przełamanie Ślepska [zdjęcia]

Rewelacyjny beniaminek I ligi, kadeci z SMS PZPS I Spała tylko w pierwszym secie sobotniego meczu postraszył Ślepsk Suwałki. W trzech pozostałych górą byli doświadczeni siatkarze Piotra Poskrobko, którzy przerwali serię czterech porażek i zdobyli pierwsze w tym sezonie trzy punkty. MVP meczu został Jakub Urbanowicz.

W pierwszym s ecie walka punkt za punkt trwaÅ‚a aż do stanu 15:15. Wówczas po atakach Bartosza Kwolka i bÅ‚Ä™dach Åšlepska goÅ›cie odskoczyli na 20:15 i przewagi tej nie oddali, po asie BartÅ‚omieja LipiÅ„skiego wygrali seta różnicÄ… aż 7 pkt. - 25:18.

Podobnie zaczÄ…Å‚ siÄ™ set drugi. Gra punkt za punkt trwaÅ‚a do pierwszej przerwy technicznej, na którÄ… zespoÅ‚y zeszÅ‚y przy stanie 8:7 dla Åšlepska. Skuteczna gra w ataku i szczelny blok sprawiÅ‚y, że Åšlepsk odskoczyÅ‚ rywalom na 19:10,a  po chwili na 21:11. TÄ™ dziesiÄ™ciopunktowÄ… przewagÄ™ suwalczanie utrzymali do koÅ„ca, a ostatni punkt w II secie, na 25:15, atakiem po prostej zdobyÅ‚ Wojciech Winnik.

W secie trzecim pierwsze dwa punkty zdobyli gospodarze, ale goÅ›cie szybko otrzÄ…snÄ™li siÄ™ i to oni objÄ™li prowadzenie 3:2 i jedno-dwupunktowÄ… przewagÄ™ utrzymali aż do 18:17. Atak Winnika i blok Urbanowicza na LipiÅ„skim pozwoliÅ‚y Åšlepskowi objąć prowadzenie 19:18. MÅ‚odzież ze SpaÅ‚y nie zamierzaÅ‚a jednak siÄ™ poddawać. DoprowadziÅ‚a do remisu, a po nieudanym przyjÄ™ciu Winnika miaÅ‚a piÅ‚kÄ™ setowÄ… (24:23). Setbola obroniÅ‚ atakiem po przekÄ…tnej Skrzypkowski. Dwa kolejne punkty dorzucili blok Winnik/Schamlewski i ponownie Skrzypkowski obijajÄ…c blok SMS-u, co daÅ‚o Åšlepskowi wygranÄ… w secie 26:24 i prowadzenie w meczu 2:1.

PoczÄ…tek czwartej partii wyglÄ…daÅ‚ tak, jak wczeÅ›niejsze – gra punkt za punkt trwaÅ‚a jednak tylko do stanu 4:3 dla SMS-u. DoÅ›wiadczenie i determinacja gospodarzy wspieranych gorÄ…cym dopingiem kibciów przyniosÅ‚y efekt w postaci serii punktów i prowadzenia 8:5 Åšlepska na pierwszej przerwie technicznej i 16:13 na drugiej.  MÅ‚odzież ze SpaÅ‚y próbowaÅ‚a walczyć, ale trafiÅ‚a na dobrze dysponowanego rywala. Skutecnzie atakowali Urbanowicz i Skrzypkowski, a goÅ›cie posyÅ‚ali piÅ‚ki na auty. Efekt – set 25:20 i mecz 3:1 dla Åšlepska. Pierwsze zwyciÄ™stwo suwalczan w sezonie 2014/2015 byÅ‚o jednoczeÅ›nie piÄ…tym za trzy punkty w historii ligowych potyczek Åšlepska z SMS PZPS I SpaÅ‚a.

W sobotÄ™ Åšlepsk czeka znacznie trudniejsze zadanie bowiem nad CzarnÄ… HaÅ„czÄ™ przyjedzie Stal AZS PWSZ Nysa. Ten mecz rozpocznie siÄ™ o godz. 18.30. Natomiast już w Å›rodÄ™, 22.10. o godz.18.00, w IV rundzie Pucharu Polski Åšlepsk zagra w OstroÅ‚Ä™ce z Pekpolem.

Pomeczowe opinie:

Jacek Nawrocki, trener SMS PZPS I Spała:
Gratulacje dla Åšlepska SuwaÅ‚ki, który zasÅ‚użenie wygraÅ‚ mecz. Dla nas wielkim sukcesem jest każdy wygrany set, każdy zdobyty punkt. OczywiÅ›cie, gdzieÅ› tam zapalamy siÄ™ bo chcielibyÅ›my wiÄ™cej, ale stÄ…pamy po ziemi i chcemy, aby każda piÅ‚ka, którÄ… gramy rozwijaÅ‚a nas, pchaÅ‚a od przodu.

Piotr Poskrobko, trener Åšlepska:
CieszÄ™ siÄ™, że udaÅ‚o siÄ™ nam przeÅ‚amać zÅ‚Ä… passÄ™. Po wynikach widać, że SpaÅ‚a jest zespoÅ‚em poukÅ‚adanym, a nie chÅ‚opcem do bicia i jeszcze nie jednÄ… niespodziankÄ™ sprawi. Mecz bardzo nerwowy, ale takiego siÄ™ spodziewaÅ‚em bo zajmowaliÅ›my ostanie miejsce i chcieliÅ›my za wszelkÄ… cenÄ™ siÄ™ przeÅ‚amać. Wiadomo, że jak bardzo siÄ™ chce, pod presjÄ… nie gra siÄ™ Å‚atwo, na luzie. CieszÄ™ siÄ™, że chÅ‚opcy jednak siÄ™ przeÅ‚amali, że niezÅ‚e spotkanie zagraÅ‚ Kuba (Jakub Urbanowicz – odp. wÅ‚.), że odzyskamy pewność siebie, a nasza gra wróci na dobre tory.

Marcin Komenda, kapitan SMS PZPS I:
Przyjechaliśmy tu powalczyć o zwycięstwo, o jak najlepszy wynik. Nie udało się, ale graliśmy z zespołem złożonym z wielu doświadczonych siatkarzy i mieliśmy dla rywali szacunek. Uważam, że Ślepsk zagrał bardzo dobrze i wygrał zasłużenie.

Wojciech Winnik,  kapitan Åšlepska:
Wszyscy wiedzÄ…, jaki Å‚adunek emocjonalny miaÅ‚o dla nas to spotkanie i co siÄ™ w naszym klubie dzieje ostatnimi czasy. OcenÄ™ dobrego czy zÅ‚ego pozostawiam dla PaÅ„stwa. Mnie cieszy przede wszystkim wygrana. Ten zespóÅ‚ wczeÅ›niej zasÅ‚ugiwaÅ‚ na zwyciÄ™stwa. Ciężko pracujemy, mamy swoje drobne problemy z kontuzjami, ale jesteÅ›my w niezÅ‚ej dyspozycji. W ostatnich trzech meczach do wygranej brakowaÅ‚o nam detali. GraliÅ›my z najmÅ‚odszym zespoÅ‚em ligi, a Å‚adunek emocjonalny byÅ‚ najwiÄ™kszy. Od chwili kiedy jestem w klubie nie pamiÄ™tam spotkania tak obciążonego psychicznie, mentalnie. CieszÄ™ siÄ™, że wytrzymaliÅ›my to obciążenie, że udaÅ‚o siÄ™ nam wygrać. Pod adresem naszych rywali chciaÅ‚bym powiedzieć, że życzyÅ‚bym sobie aby nasz zespóÅ‚ miaÅ‚ w sobie takÄ… aroganckÄ… chęć walki o każdy punkt. Ci mÅ‚odzi chÅ‚opcy pokazali, że majÄ… charakter, a to w sporcie jest niezwykle cenne.

Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała 3:1 (18:25, 25:15, 26:24, 25:20)
Ślepsk: Winnik, Gonciarz, Skrzypkowski, Urbanowicz, Schamlewski, Smoliński, Andrzejewski (libero) oraz Kluth i Rawiak