31.12.2017

Zwycięstwo Ślepska na pożegnanie z 2017 rokiem

W ostatnim meczu w 2017 roku siatkarze I-ligowego Ślepska Suwałki pokonali 4:1 wicelidera II ligi NET Ostrołęka. Był to mecz sparingowy, a pierwsze spotkanie w roku 2018 będzie już batalią o ligowe punkty, o które w niedzielę, 7.01. o godz. 17:00 nasz zespół zagra w Siedlcach z KPS.

- To byÅ‚ potrzebny i pożyteczny sparing. Potrzebny, bo rozgrywki rundy zasadniczej I ligi wkraczajÄ… w decydujÄ…cÄ… fazÄ™ i, pomimo Å›wiÄ…teczno-noworocznej przerwy, musimy utrzymać rytm meczowy, a pożyteczny, bo NET ma naprawdÄ™ dobry zespóÅ‚ i nadzieje na powrót na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy. Cieszy oczywiÅ›cie zwyciÄ™stwo, ale daje nam trenerom materiaÅ‚ do analiz nad jakimi elementami musimy jeszcze solidniej popracować, co ewentualnie zmienić, co poprawić – podsumowaÅ‚ spotkanie Dima Skoryy, trener Åšlepska.

PoczÄ…tek pierwszego seta to wymiana siatkarskich ciosów aż do stanu 9:9, przy którym Åšlepsk, po pojedynczym bloku Rudzewicza, po dwóch podwójnych z udziaÅ‚em Sasaka i ataku Kewina po przekÄ…tnej odskoczyÅ‚ rywalom 13:9. Ambitnie walczÄ…cym siatkarzom z OstroÅ‚Ä™ki udawaÅ‚o siÄ™ jedynie zmniejszyć straty do 2 punktów (15:13, 18:16) , ale to pierwszoligowcy kontrolowali przebieg wydarzeÅ„ na boisku i po plasie Hunka w Å›rodek boiska wygrali seta 25:19.

W drugim secie tylko poczÄ…tek należaÅ‚ do goÅ›ci, którzy po ataku Guzewicza z drugiej linii, a chwilÄ™ później zagrywce Skrzypkowskiego w siatkÄ™ prowadzili 1:0 i 2:1. Po punktowym ataku Szarka, przy stanie 2:2, na zagrywkÄ™ wszedÅ‚ kapitan Åšlepska Adrian Hunek i wicemistrzowie I ligi zaczÄ™li odjeżdżać rywalom. Dwa autowe ataki goÅ›ci, blok Szarka z Sasakiem, atak tego drugiego z przechodzÄ…cej, as serwisowy Hunka i Åšlepsk prowadziÅ‚ już 7:3. Rywale jednak nie zamierzali oddawać pola gry bez walki i po kilkunastu minutach doprowadzili do stanu 15:13 dla Åšlepska. To byÅ‚a przysÅ‚owiowa woda na suwalski mÅ‚yn, a zaczęło siÄ™ do autowej zagrywki zawodnika z OstroÅ‚Ä™ki, po której cztery punkty zagrywkÄ… dla gospodarzy zdobyÅ‚ Sasak, a piÄ…ty, autowym atakiem po przekÄ…tnej, doÅ‚ożyli goÅ›cie i Åšlepsk prowadziÅ‚ już 21:13. na dwa punkty goÅ›ci suwalczanie odpowiedzieli jednym Szarka i wydawaÅ‚o siÄ™, że koÅ„cowy wynik seta jest już przesÄ…dzony na korzyść Åšlepska. Nic z tego. GoÅ›cie pokazali „lwi pazur”. Atak z lewego skrzydÅ‚a do piÄ…tej strefy, cztery punkty Guzewicza zdobyte zagrywkÄ…, przedzielone autowym atakiem Sasaka i przy stanie 22:21 dla Åšlepska o czas poprosiÅ‚ trener Skoryy. Przerwa wybiÅ‚a z uderzenia Guzewicza, który po wznowieniu gry zaserwowaÅ‚ w aut, ale tym samym odpowiedziaÅ‚ SapiÅ„ski i na Åšlepsk przy wyniku 24:22 zagrywkÄ™ mieli goÅ›cie. Mieli, ale to nie do nich, do gospodarzy należaÅ‚o ostatnie sÅ‚owo w tym, secie. Hunek atakiem z krótkiej i Gonciarz zagrywkÄ… ustalili wynik seta na 25:23 i meczu na 2:0 dla Åšlepska.

Set trzeci to walka punkt za punkt. Do poÅ‚owy seta 1-2 punkty przewagi mieli goÅ›cie, później role siÄ™ odwróciÅ‚y i takÄ… samÄ… różnicÄ™ notowaliÅ›my na korzyść gospodarzy, ale to goÅ›cie po autowej zagrywce Hunka objÄ™li prowadzenie 24:23 i mieli piÅ‚kÄ™ setowÄ…. Niestety, Wojtkowski zepsuÅ‚ zagrywkÄ™ posyÅ‚ajÄ…c piÅ‚kÄ™ w aut i przy stanie 24:24 nastÄ…piÅ‚ popis zagrywek Vitalija Szczytkova. Witek dwukrotnie nie daÅ‚ rywalom szans rywalom na przyjÄ™cie piÅ‚ki po jego zagrywkach i ustaliÅ‚ wynik seta na 26:24 i meczu na 3:0 dla Åšlepska.

PrÄ™dkość z jakÄ… na drugÄ… stronÄ™ siatki przelatywaÅ‚a piÅ‚ka po serwisach Szczykova to... 110 km/h. Tak, tak 110 kilometrów na godzinÄ™. I w tym momencie byÅ‚ to rekord Witka jeÅ›li chodzi o prÄ™dkość z jakÄ… uderzona przez niego piÅ‚ka posyÅ‚aÅ‚ leciaÅ‚a na stronÄ™ rywali w czasie meczu.

W secie czwartym, aż do stanu 15:12 dla Åšlepska wydawaÅ‚o siÄ™, że i ta partia padnie Å‚upem pierwszoligowców. Nic z tego. ... Dwa stracone punkty po autowej zagrywce i obronie w aut sprawiÅ‚y, że Åšlepsk prowadziÅ‚ już tylko 15:14 i pierwszÄ… 30 sekundowa przerwÄ™ wykorzystaÅ‚ trener Skoryy. Po wznowieniu gry do remisu asem serwisowym doprowadzi Graczyk, a po bÅ‚Ä™dzie (cztery odbicia) Åšlepska i zablokowanym ataku Laskowskiego goÅ›cie objÄ™li prowadzenie 17:15, a po kilku akcjach 22:18. Druga przerwa na życzenie trenera Åšlepska i rozmowa z zawodnikami nie zmieniÅ‚y jednak przebiegu tego seta. Po ataku Wojtkowskiego po przekÄ…tnej seta 25:21 wygrali siatkarze z OstroÅ‚Ä™ki, ale w meczu 3:1 prowadziÅ‚ Åšlepsk. piÅ‚kÄ™ którzy prowadzili już 23:21 i mieli Ä…c nie wykorzystali dwóch piÅ‚ek setowych.

PiÄ…ty set od poczÄ…tku do koÅ„ca rozgrywany byÅ‚ pod dyktando gospodarzy, którzy przy stanie 5:5 zdobyli sześć punktów nie tracÄ…c ani jednego i prowadzÄ…c 11:5 podopiecznym Mateusza Mielnika pozwolili jedynie na zmniejszenie straty do czterech punktów. Dwa ostatnie punkty w secie i meczu dla Åšlepska zdobyli Rudzewicz obijajÄ…c blok rywali i Szarek wbijajÄ…c siatkarskiego gwoździa w drugi metr boiska. Set 25:21 i mecz 4:1 dla Åšlepska. W tym secie Witalij Szczytkov jeszcze raz poprawiÅ‚ swój rekord w zagrywce w czasie meczu posyÅ‚ajÄ…c piÅ‚kÄ™ z prÄ™dkoÅ›ciÄ… 114 km/h.

- OczywiÅ›cie, że cieszÄ™ siÄ™ z rekordów, ale do tego z treningu jeszcze trochÄ™ brakuje. Na treningu bowiem po moim serwisie piÅ‚ka leciaÅ‚a z prÄ™dkoÅ›ciÄ… aż 118 kilometrów na godzinÄ™. Mam zatem jeszcze coÅ› do poprawienia, ale nie to, a koÅ„cowy wynik korzystny dla naszej drużyny jest moim i kolegów celem w każdym meczu – po spotkaniu mówiÅ‚ W. Szczytkov.

Sylwestrowa i pierwszy dzień Nowego 2018 Roku siatkarze Ślepska spędzili w gronie najbliższych. Treningi wznawiają już 2. stycznia 2018, a w niedzielę, 7.01. czeka ich trudny wyjazdowy mecz w Siedlcach z KPS-em.

Åšlepsk SuwaÅ‚ki – NET OstroÅ‚Ä™ka 4:1 (25:19, 25:22, 26:24, 21:25, 25:21)

Åšlepsk: I set – Gonciarz, Sasak, Skrzypkowski, Lesiuk, Hunek, Rudzewicz, Filipowicz (libero)
II set – Gocniarz, Sasak, Skrzypkowski, Szarek, SapiÅ„ski, Hunek – Filipowicz (libero)
III set – Szczytkov, Sasak, Lesiuk, Szarek, Hunek, Rudzewicz – Filipowicz (libero)
IV set – Szczytkov, Ssaka, Szarek, Laskowski, SapiÅ„ski, Rudzewicz – Filipowicz i KrupiÅ„ski (libero)
V set – Szczytkov, Szaek, Lesiuk, Laskowski, SapiÅ„ski, Rudzewicz - Filipowicz i KrupiÅ„ski (libero)

NET OstroÅ‚Ä™ka – Obuchowicz, Zalewski, Guzewicz, Macyra, Szwaradzki, Tomczak – Kowalczyk i NurczyÅ„ski (libero) oraz Graczyk, Zdrojewski, Wojtkowski, Piasta, Stojke.