13.11.2018

Pływanie. Filip Kosiński z MUKS Olimpijczyk Suwałki rekordzistą Polski 14-latków [zdjęcia]

Filip Kosiński zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym na zawodach Arena Grand Prix Polski w Łodzi. W swojej kategorii wiekowej był pierwszy w tej konkurencji oraz na 100 motylkowym.

Na 200 m motylkowym i dowolnym wśród14-latków podopieczny Edwarda Deca zajął drugie lokaty, a na 400 m zmiennym byl trzeci.

Wyścig na 200 m grzbietowym wygrał 18-letni Wiktor Kędzia z MKP Szczecin - 2:00,.27. Cztery lata młodszy Filip Kosiński osiagnął znakomity czas 2.00,80 sek. Nowy rekord Polski 14 -latków jest lepszy o ponad dwie sekundy od dotychczasowego.

Arena Grand Prix Polski w Łodzi zgromadziła na starcie 575 pływaków zrzeszonych w 92 klubach z całej Polski.

MUKS Olimpijczyk Suwałki reprezentowali: Aleksandra Domoradzka, Julia Gwaj, Joanna Mendak, Bartosz Birk, Piotr Januszanis, Filip Kosiński oraz Piotr Lenczewski.

Oprócz Filipa Kosińskiego, bardzo dobrze w kategorii 14 lat wypadła Julia Gwaj:

• 2 miejsce 100 metrów stylem zmiennym,

• 4 miejsce 200 metrów stylem klasycznym i 200 metrów stylem zmiennym,

• 5 miejsce 100 metrów stylem klasycznym,

• 8 miejsce 100 metrów stylem dowolnym.

Z bardzo dobrej strony pokazały się Aleksandra Domoradzka i Karolina Szyszko kilkukrotnie zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce (kategoria 15 lat).

Aleksandra Domoradzka:

• 5 miejsce 200 metrów stylem zmiennym,

• 6 miejsce 400 metrów stylem zmiennym i 100 metrów stylem zmiennym (nowy rekord Podlasia),

• 7 miejsce 100 metrów stylem klasycznym.

Karolina Szyszko:

• 5 miejsce 50 metrów stylem motylkowym i 100 metrów stylem motylkowym,

• 6 miejsce 200 metrów stylem motylkowym,

• 7 miejsce 50 metrów stylem grzbietowym,

• 10 miejsce 100 metrów stylem zmiennym.

W gronie zawodników którzy, uplasowali się w pierwszej dziesiątce znalazł się także Piotr Januszanis (15 lat) zajmując 10-te miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym.

Źródło: MUKS Olimpijczyk Suwałki