21.09.2018

Memoriał J. Gajewskiego. W meczu PlusLigowców Chemik lepszy od AZS [zdjęcia]

W meczu otwarcia Memoriału Józefa Gajewskiego brązowi medaliści PlusLigi z poprzedniego sezonu AZS Olsztyn przegrali z 13. zespołem sezonu 2017/18 Chemikiem Bydgoszcz 1:3. W zespole z Olsztyna w IV secie na parkiecie pojawił się Jakub Urbanowicz, a w Chemiku w secie III Jan Lesiuk (obaj grali w Ślepsku).

Pierwszy set od pierwszej do ostatniej piÅ‚ki pod dyktando akademików z Olsztyna, którzy wygrali partiÄ™ 25:14, a decydujÄ…cy punkt zagrywkÄ… w libero zdobyÅ‚ pozyskany z GKS Katowice  Serhij Kapelus.

W secie drugim wyrównana walka trwaÅ‚a tylko do stanu 7:7 przy którym przewagÄ™ zaczÄ™li zdobywać i powiÄ™kszać siatkarze z Bydgoszczy. Ostatecznie set 25:19 dla Chemika.

W secie trzecim olsztynianie gonili wynik i dogonili wyciÄ…gajÄ…c ze stanu 18:21 na 21:21. Wówczas o czas poprosiÅ‚ prowadzÄ…cy bydgoszczan Jakub Bednaruk. Rozmowa pomogÅ‚a i przy prowadzeniu Chemika 22:21 na boisko wszedÅ‚ byÅ‚y przyjmujÄ…cy Åšlepska Jan Lesiuk. To wÅ‚aÅ›nie „Leo”, obijajÄ…c blok rywali, zdobyÅ‚ punkt dajÄ…cy prowadzenie jego drużynie 24:23, a po chwili on i koledzy cieszyli siÄ™ z 25 punktu i prowadzenia w meczu 2:1.

W secie czwartym prowadzenie zmieniaÅ‚o siÄ™ jak w kalejdoskopie. Przy stanie 13:10 dla Chemika szkoleniowiec olsztynian WÅ‚och Roberto Santani zdecydowaÅ‚ siÄ™ wprowadzić na boisko Jakuba Urbanowicza, byÅ‚ego zawodnika Åšlepska. PomogÅ‚o, ale nie na dÅ‚ugo. AZS nie tylko odrobiÅ‚ straty, ale objÄ…Å‚ prowadzenie 17:16, 19:18, 20:19 i ... siÄ™ zaciÄ…Å‚. Chemik zdobyÅ‚ cztery punkty z rzÄ™du i to on prowadziÅ‚ już 23:20. Zryw akademików daÅ‚ im dwa punkty i przy stanie 23:20 dla bydgoszczan o czas poprosiÅ‚ trener Bednaruk. Po wznowieniu ponownie daÅ‚ znać o sobie Lesiuk, który, atakiem po skosie, zdobyÅ‚ punkt na 24:23 dla Chemika, a po nastÄ™pnej akcji wraz z kolegami cieszyÅ‚ siÄ™ ze zwyciÄ™stwa w secie 25:23 i w meczu 3:1.