19.01.2015

W derbach II ligi siatkarzy Centrum wygrało w Hajnówce

Drugie w 2015 roku zwycięstwo w meczach IV grupy II ligi siatkarzy odnieśli zawodnicy lidera Centrum Augustów. Przed tygodniem podopieczni Wojciecha Iwanowicza pokonali u siebie 3:1 MOS Wola Warszawa, a w sobotę, w derbach województwa podlaskiego, w Hajnówce wygrali 3:2 z tamtejszym SKS-em. W najbliższą sobotę w Augustowie hit kolejki, spotkanie Centrum z wiceliderem Huraganem Wołomin.

Jak na derby przystaÅ‚o kibice w Hajnówce obejrzeli ciekawy mecz, a nastroje na trybunach zmieniaÅ‚y siÄ™ z seta na set. W pierwszej partii, aż do stanu 23:23, trwaÅ‚a wymiana siatkarskich ciosów. W koÅ„cówce jednak dwa trafienia (SapiÅ„ski i blok) zaliczyli augustowianie i to oni wygrali 25:23.  Set drugi od poczÄ…tku do koÅ„ca rozgrywany byÅ‚ pod dyktando SKS-u,a  trzeci ... Centrum. Kiedy na poczÄ…tku czwartego seta augustowianie objÄ™li prowadzenie 5:0 wydawaÅ‚o siÄ™, że bÄ™dzie to set ostatni. Nic podobnego. Ambitna gra gospodarzy, przy seriach bÅ‚Ä™dów goÅ›ci, pozwoliÅ‚y hajnowianom najpierw wyciÄ…gnąć na 11:11, a nastÄ™pnie odskoczyć na kilka punktów i, kontrolujÄ…c grÄ™, doprowadzić w meczu do remisu 2:2. Tie break to już popis skutecznoÅ›ci podopiecznych Wojciecha Iwanowicza, którzy wygrali seta 15:11 i mecz 3:2. Dodajmy, że  byÅ‚o to pierwsze zwyciÄ™stwo augustowian w Hajnówce. Tym wiÄ™ksze brawa dla lidera.

SKS Hajnówka - Centrum Augustów 2:3 (23:25, 25:15, 19:25, 25:19, 11:15)

Centrum: Iwnaowicz, Tomczak, SapiÅ„ski, Wasilewski, Ostaszewski, Lik – BonisÅ‚awski (libero) oraz KarniÅ‚owicz i MatyÅ›niak

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

MOS Wola Warszawa - AZS UWM II Olsztyn 3:2 (16:25, 25:15, 25:22, 29:31, 15:6)

MKS MDK Legia Warszawa - Huragan Międzyrzec Podl. 2:3 (23:25, 19:25, 26:24, 26:24, 10:15)

Wicher Wilkasy - Czołg AZS UW Warszawa 1:3 (23:25, 18:25, 25:22, 16:25)