28.07.2018

24. OOM, MP U 18. Maciek Pietras mistrzem, sztafeta SL SALOS z brązem

W drugim dniu rozgrywanych na Stadionie Śląskim w Chorzowie zawodów 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie Mistrzostwami Polski U – 18 w lekkoatletyce mamy dwa medale. Mistrzem Polski w 10-boju został zawodnik Haczy Suwałki Maciej Pietras, a brązowe krążki wywalczyła sztafeta 4 x 100 mężczyzn SL SALOS Suwałki. Gratulujemy.

Maciek Pietras był faworytem 10-boju i w Chorzowie potwierdził swój prymat w tej konkurencji. Wygrał gromadząc 6.444 pkt. i jest to najlepszy w tym roku wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej (rekord życiowy Pietrasa z 2017 r to 6.665 pkt.)

Przypomnijmy, że w piątek Maciek zgromadził 3.369 pkt. a dorobek ten złożyło się: 717 pkt. za 11,67 na 100 m (5. wynik); 661 pkt. za 6,34 m w dal (1. wynik), 704 pkt. za 13,08 m w kuli (1. wynik), 627 pkt. za 180 cm wzwyż (4. wynik) i 660 pkt. za 53,51 na 400 m (3.wynik).

W II dniu Maciek zdobył 3.075 puntów na co złożyło się 772 pkt. (4 m-ce) za 15.66 sek. na 110 m ppł.,  696 pkt. (1 m-ce) za 41,54 m w rzucie dyskiem, 457 pkt. (5. m-ce) za 3,40  w skoku o tyczce, 647 pkt. (1. m-ce) za 53,91 w rzucie oszczepem i 503 pkt za 5:10.14 (7. m-ce) w kończącym rywalizację biegu na 1.500 m.

Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Jakubem Węgrzynem  (MKS Osa Zgorzelec) wyniosła aż 584 pkt, a nad trzecim Erykiem Świergockim (Krokus Astromal Leszno) 704 pkt.

Świetnie pobiegła też sztafeta 4 x 100 m chłopców z SL SALOS Suwałki, która z czasem 43:08 (najlepszy wynik w tym sezonie) zajęła trzecie miejsce ulegając 2. MKS MOS Wrocław (42:80) i 1. CWSZ Zawisza Bydgszcz (42:60). Brązowe medale wywalczyli: Tomasz Grajewski, Daniel Kachnowski, Jakub Mikłaszewicz i Marcin Miszkiel.

W finale konkursu pchnięcia kulą wystartował Kamil Brankiewicz, kolega klubowy Maćka Pietrasa z Hańczy, który w finale po pchnięciu na odległość 14,73 m zajął 10 miejsce (w eliminacjach z wynikiem 15,11 m był 12.)

W sobotę przez eliminacje w skoku wzwyż nie przebrnęła Emilia Michałowska, która zaliczyła tylko 150 cm i została sklasyfikowana na 20. miejscu (minimum na finał wynosiło 162 cm, a rek. życ. Emilki to 164 cm).

W piątek w biegu na 400 m ppł. wystartował zawodnik SL SALOS Suwałki Daniel Kachnowski, który w swojej serii z czasem 59.73 sek, zajął 7, a w końcowej klasyfikacji 21. miejsce.  Poza konkursem w biegu na 100 m Jakub Mikłaszewicz z czasem 11.41 sek. w swojej serii zajął 2. miejsce.

W klasyfikacji medalowej Hańcza z jednym złotym medalem jest na 9 miejscu, a SL SALOS z jednym brązowym krążkiem na 47.

W klasyfikacji punktowej Hańcza z 13 pkt. zajmuje miejsce 53, a SL SLAOS z 8 pkt. na miejscu 87 (na 188 sklasyfikowanych klubów)