06.12.2022

Aluron CMC Warta Zawiercie – Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Jedno porządne lanie i wystarczy

W przedmeczowej zapowiedzi zastanawialiśmy się, czy Biało-Niebiescy rozegrają trzecią z rzędu pięciosetówkę, czy skończy się na super sensacji i trzech szybkich setach. Sety były trzy, dwa z nich nawet błyskawiczne, ale na korzyść gospodarzy.

Cały, bardzo jednostronny mecz trwał niespełna półtorej godziny, a jeżeli odejmiemy czas na prezentację i przerwy między setami otrzymamy 69 minut, czyli słynna siatkarską „godzinę z prysznicem”. W poszczególnych setach było do 13, 14 i 19 dla drużyny, która odniosła 9. zwycięstwo z rzędu i jest trzecia w tabeli.

Dominikowi Kwapisiewiczowi, który przed pięcioma laty wprowadził Wartę do PlusLigi, nie udał się powrót do hali w Zawierciu. To samo tyczy Dominika Depowskiego, który latem przeszedł z Aluronu do Ślepska Malowu.

- W pierwszych dwóch setach zderzyliśmy się ze ścianą – przyznał Dominik Depowski.

Zabrakło chorego Pawła Halaby, którego miejsce zajął Adrian Buchowski, ale w wyjściowym składzie był już z powrotem Cezary Sapiński. Nasz środkowy zepsuł zagrywkę, w następnej akcji źle rozegrał Matias Sanchez, a w kolejnej asa huknął Bartosz Kwolek. Warta wyszła na 3:0 i potem już tylko powiększała przewagę do 12 punktów. Przy takiej różnicy dyrygowani przy siatce przez Miguela Tavaresa Bartosz Kwolek, Dawid Konarski i Uros Kovacević grali, jak natchnieni. Wszystko im wychodziło, a naszym, którzy zawodzili szczególnie na przyjęciu a w konsekwencji nie kończyli akcji i nadziewali się na blok, nic. Nic nie dało wprowadzenie Dominika Depowskiego za Mirana Kujundzicia i Mariusza Magnuszewskiego za Matiasa Sancheza.

Przerwa między setami nie pomogła. Druga część meczu zaczęła się niemal identycznie z tym, że Bartosz Kwolek krótko cieszył się z kolejnego asa, bo wideo challenge pokazał minimalny aut.  Biało-Niebiescy próbowali nawiązać walkę, ale wytrzymali tylko do stanu 4:4. Potem znowu nadziewali się na bloki, psuli nie tylko zagrywki, ale i ataki. Za Adriana Buchowskiego na boisko wszedł Dominik Depowski, ale od razu został trafiony zagrywka i Warta prowadziła już 13:8 i wziciem drugiego czasu musiał ratować zespół Dominik Kwapisiewicz. Nie uratował ani przerwą, ani wprowadzeniem Arkadiusza Żakiety za Bartosza Filipiaka. Po akcji Dawida Konarskiego zrobiło się 24:14, a kolejnego katastrofalnego seta w wykonaniu gości podwójnym odbiciem zakończył Dominik Depowski.

Na trzecia partię z wyjściowego składu pozostali tylko Andrian Buchowski i Cezary Sapiński. Mariusz Magnuszewski, Dominik Depowski, Arkadiusz Żakieta, Przemysław Smoliński i Paweł Filipowicz robili wszystko, żeby wykorzystać szansę, ale od pierwszej zagrywki zepsutej przez Adriana Buchowskiego musieli gonić wynik, a sił wystarczyło im tylko na niespełna pół seta do stanu 12:11. Na zagrywce szaleli Dawid Konarski i Bartosz Kwolek, zablokowani zostali Cezary Sapiński, Przemysław Smoliński  orz Arkadiusz Żakieta i było po meczu.

Jest poważna nadzieja, ze klęska w Zawierciu była tylko wypadkiem przy pracy, a druga, po przegranej z LUK-iem Lublin, porażka z rzędu nie zrodzi serii. Następnym rywalem Ślepska Malowu będzie bowiem najsłabsze w stawce BBTS Bielsko-Biała. Mecz z outsiderem PLusLigi w Suwałki Arenie wyznaczony został na najbliższy poniedziałek, 12 grudnia o godz. 20:30.