02.04.2015

Anna Warakomska szóstą szachistką w Polsce

Na szóstym miejscu start w zakończonych w Poznaniu BUDIMEX Indywidualnych Mistrzostwach Polski Kobiet ukończyła Anna Warakomska. Szachistka Javeny Hańczy Suwałki z 9. partii wygrała trzy, a dwie zremisowała, co dało jej 4,0 pkt. i 6. lokatę w groniei 10 startujących. Po raz trzeci w karierze tytuł mistrzowski wywalczyła Jolanta Zawadzka (Polonia Wrocław) - 7,5 pkt. Wicemistrzynią Polski została Karina Szczepkowska-Horowska (MKSz. Rybnik) - 6,5 pkt, a brązową medalistką Iweta Rajlich (Polonia Wrocław)- 6,0 pkt..

W związku z rezygnacją z uczestnictwa GM Moniki Soćko w Mistrzostwach grała zawodniczka rezerwowa m Agata Smarsz.